Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Sibelius-lukio
Käyntiosoite: Liisankatu 13, 00170 Helsinki
PL 17304, 00099 Helsingin kaupunki
Avoinna koulutyöpäivinä klo 7.00-16.15

Rehtori Hannu Rantala
puh. 09 3108 6762, 040 664 7351
hannu.rantala@hel.fi

Apulaisrehtori Juha Ruisla
puh. 09 3102 2275, 040 836 4180
juha.ruisla@edu.hel.fi

Apulaisrehtori (musiikki) Päivi Nummela
puh. 09 310 72070, 040 334 9078
paivi.nummela@edu.hel.fi

Lukiosihteeri Heidi Rissanen
puh. 09 310 86761
kanslia.sibel@edu.hel.fi

Kanslian aukioloajat:
ma, ti, ke ja pe klo 10.30–12.00 sekä 13.00–15.00,
torstaisin klo 11.00–12.00

Opettajainhuone puh. 09 310 86767

Opinto-ohjaajat
Minna Juntunen
puh. 09 3108 2066
minna.juntunen@edu.hel.fi

Matti Karhoja 
puh. 09 3108 6765
matti.karhoja@edu.hel.fi

Elina Laivoranta
puh. 09 3103 2434, 040 6748067
elina.laivoranta@edu.hel.fi

Musiikin opinto-ohjaaja (MOPO), Päivi Nummela
puh. 09 310 72070, 040 334 9078
paivi.nummela@edu.hel.fi

Erityisopettaja Anne Hällfors
puh 050 347 6035
anne.hallfors@edu.hel.fi

Opiskeluterveydenhoitaja Pia-Veera Kivelä
puh. 050 310 5593
Vastaanotto tiistai–perjantai, 22.1.2020 alkaen maanantai, tiistai, torstai ja perjantai.

Koulupsykologi Marja Lindahl 
puh. 050 581 5794 
marja.lindahl@hel.fi 

Koulukuraattori Riikka Häkkinen, poissa 27.9.2020 asti.
Ajan kuraattorille voi varata lähettämällä tekstiviestin numeroon 040 719 1745. 
Kuraattorin vastaanotto koululla on tiistaisin ja torstaisin klo 8-16.

Kouluisäntä Juha Korhonen
puh. 050 401 3813

Kouluravintola Sibelius Palmia
puh. 040 1846 759

Sibelius-ravintola on avoinna koulupäivinä klo 10.45-12.45.
Ruokailu neljässä osassa vuositasoittain. Vuorot ilmoitetaan ryhmänohjauksessa.
Sibelius-ravintolassa tarjolla omakustannushintainen välipala
klo 14.30-14.50.
Koeviikon ruokailujärjestelyistä ilmoitetaan erikseen...

Sibelius-lukion tuki ry



07.10.2020 11:38