Hyppää pääsisältöön

Rekrytoinnin yhteystiedot

Tällä sivulla

Näin haet meille töihin

Helsingin sote rekrytoi työntekijänsä itsenäisesti, mutta rekrytointia ohjaavat Helsingin kaupungin yhteiset ohjeet, lait ja säännöt, joihin voit tutusta tästä linkistä .

1. Tutustu avoimiin työpaikkoihin

Avoimet työpaikat löydät Helsinkirekry.fi-sivuilla, jossa voit jättää myös työhakemuksesi.

Siirry Helsinkirekryn sivuille

2. Kun olet jättänyt hakemuksen

Hakuajan päätyttyä kutsumme osan hakijoista työhaastatteluun. Työpaikkailmoituksessa yleensä kerromme, jos valintaprosessiin kuuluu yksilöhaastattelun lisäksi ryhmä- tai videohaastatteluja. 

3. Jos tulit valituksi

Kun olet saanut tiedon valinnastasi, sovit esimiehesi kanssa työn aloittamisesta, palkasta, koeajasta, perehtymisestä ja muista tärkeistä asioista.

Työsopimuksen teemme aina kirjallisena. Viranhaltijat saavat virkamääräyksen. Suullinen sopimus on pätevä siihen asti, kunnes asiasta on sovittu kirjallisesti.

4. Jos nyt ei tärpännyt

Jos et tullut tällä kertaa valituksi, niin älä lannistu. Moniin hakuihin saamme useita hyviä hakemuksia, vaikka voimme valita vain yhden. Joten seuraavassa haussa valinta saattaa hyvinkin osua juuri sinuun.

Kuva: Jussi Hellsten
Kuva: Julia Kivelä

Ota yhteyttä rekrytointiin

Kun olet löytänyt kiinnostavan työpaikan, ilmoituksessa mainitut henkilöt antavat siitä lisätietoa tarvittaessa.

Jos sopivaa tehtävää ei juuri nyt ole tarjolla, voit olla yhteydessä rekrytointikonsultteihimme:

Soita 09 310 42300
Puhelinnumero palvelee ma–pe klo 9–14

Lähetä sähköpostia soterekry@hel.fi
 

 

Rekrytoinnin yhteystiedot lääkäreille ja hammaslääkäreille

Lääkäreiden työmahdollisuuksista voit tiedustella suoraan rekrytoivilta ylilääkäreiltä, joiden tiedot löydät alta. Voit olla yhteydessä myös rekrytointikonsulttiin: sote.laakarirekry@hel.fi , p. 09 310 33617 .

Hammaslääkäreiden rekrytointiin liittyvät yhteydenotot voit lähettää: toimistohammaslaakari.suunte@hel.fi .

Terveysasema Ylilääkäri Yhteystiedot
Kivikon terveysasema Ylilääkäri Riikka Kemppainen 040 3340939, riikka.kemppainen@hel.fi
Kontulan terveysasema Ylilääkäri Kaidi Aru 040 660 9140, kaidi.aru@hel.fi
Myllypuron terveysasema Ylilääkäri Ragnar Ulfvens 040 176 3184, ragnar.ulfvens@hel.fi
Vuosaaren terveys-ja hyvinvointikeskus Ylilääkäri Aino Rubini 040 557 4695, aino.rubini@hel.fi
     
Kalasataman terveys- ja hyvinvointikeskus Ylilääkäri Sanna Lakoma 040 6625212, sanna.lakoma@hel.fi
 

Ylilääkäri Pirjetta Uusikylä

040 5716290, pirjetta.uusikyla@hel.fi

Laajasalon terveysasema Ylilääkäri Olli-Matti Valkonen 050 3486490, olli-matti.valkonen@hel.fi
     
Kivelän terveysasema Ylilääkäri Henna Eskelinen 040 5092756, henna.eskelinen@hel.fi
  Ylilääkäri Hanna Paatela 050 3631415, hanna.paatela@hel.fi

Lauttasaaren terveysasema

Ylilääkäri Liisa Salminen 050 3203916, liisa.salminen@hel.fi

Viiskulman terveysasema  

Ylilääkäri Vappu Harlin 040 6463477, vappu.harlin@hel.fi
     
Jakomäen terveysasema Ylilääkäri Satu Kaakko-Vornanen

050 402 2934, satu.kaakko-vornanen@hel.fi

Malmin terveysasema Ylilääkäri Päivi Pétas 050 379 7423, paivi.petas@hel.fi  
Puistolan terveysasema Ylilääkäri Arber Mehmeti 040 6740382, arber.mehmeti@hel.fi  
Suutarilan terveysasema Ylilääkäri Olli Haltia 040 6240781, olli.haltia@hel.fi
     

Haagan terveysasema

Ylilääkäri Marjo R. Halttunen 040 3341328, marjo.r.halttunen@hel.fi

Malminkartanon terveysasema 

Ylilääkäri Iiris Neuvonen 040 336 1076, iiris.neuvonen@hel.fi
Munkkiniemen terveysasema Ylilääkäri Nora Grotenfelt 0406198349, nora.grotenfelt@hel.fi
Pitäjänmäen terveysasema Ylilääkäri Erno Vähärautio 040 480 5787, erno.vaharautio@hel.fi

 

   

Maunulan terveysasema

Ylilääkäri Tomas Lundqvist 040 334 1195, tomas.lundqvist@hel.fi
Oulunkylän terveysasema Ylilääkäri Meri Linna 050 4025637, meri.linna@hel.fi
Paloheinän terveysasema Ylilääkäri Päivi Gröhn 040 634 1242, paivi.grohn@hel.fi
Pihlajamäen terveysasema Ylilääkäri Silja Klinkmann 040 1878714, silja.klinkmann@hel.fi
Sulje

  Ylilääkäri Yhteystiedot
Epidemiologinen toiminta  Ylilääkäri Sanna Isosomppi 050 5729550, sanna.isosomppi@hel.fi
Keskitetty ehkäisyneuvonta Ylilääkäri Maria Pekkola 040 3526370, maria.pekkola@hel.fi
Koulu- ja opiskeluterveydenhuollon lääkärit Ylilääkäri Maria Enlund-Cerullo 040 6473790, maria.enlund-cerullo@hel.fi
Lasten ja nuorten mielenterveyshanke Ylilääkäri Sari Korpirinne 040 6351318, sari.korpirinne@hel.fi
Lastenpsykiatrian työryhmä Ylilääkäri Lisa Rekola 040 7371036, lisa.rekola@hel.fi
Sisätautien poliklinikka Ylilääkäri Kristiina Söderlund 050 4022922, kristiina.soderlund@hel.fi
Äitiys -ja lastenneuvolalääkärit Ylilääkäri Ulrika Winqvist 040 5386189, ulrika.winqvist@hel.fi
Sulje

  Ylilääkäri Yhteystiedot
Ensilinjan palvelut Ylilääkäri Teemu Peltonen teemu.peltonen@hel.fi
 

Ylilääkäri Jansson Petri

petri.jansson@hel.fi

Mielialahäiriöpalvelut Ylilääkäri Veera Pohjolainen veera.pohjolainen@hel.fi
  Ylilääkäri Pauliina Etelämäki-Huhtala pauliina.etelamakihuhtala@hel.fi
  Ylilääkäri Jessica Helppi jessica.helppi@hel.fi
  Ylilääkäri Kirsi Suominen kirsi.suominen@hel.fi
Psykoosipalvelut Ylilääkäri Katriina Franssila katriina.franssila@hel.fi
  Ylilääkäri Teemu Männynsalo teemu.mannynsalo@hel.fi
Päihdepalvelut Ylilääkäri Kaisa Kuurne kaisa.kuurne@hel.fi
Sulje

  Ylilääkäri Yhteystiedot
Laakson sairaala Ylilääkäri Aija Vanhanen 050 3056448, aija.vanhanen@hel.fi
Malmin sairaala Ylilääkäri Anna-Maija Sutela  050 4022916, annamaija.sutela@hel.fi
Suursuon sairaala Ylilääkäri Jaana Saarenheimo 050 4022720, jaana.saarenheimo@hel.fi
Kotihoidon lääkärit Ylilääkäri Jonne Sirola 050 3427492, jonne.sirola@hel.fi
Kotisairaala ylilääkäri Taina Toivanen 050 5300590, taina.a.toivanen@hel.fi
Sulje

Lastensuojelun rekrytointi

Lasten vastaanottotoiminta  Oulunkylän lastenkodin johtaja Karoliina Härkönen
puh. 050 3444643, karoliina.harkonen@hel.fi  
Nuorten vastaanottotoiminta Johtaja Ilkka Konola sij. Solja Vainio (Kallio, Herttoniemi ja Malmikartano)
puh. 040 3341238, solja.vainio@hel.fi  
Vastaanottoperhetoiminta Johtava ohjaaja Susa Markovaara
puh. 040 1684195, susa.markovaara@hel.fi  
Psykologipalvelut Johtava psykologi Satu Tuhkanen,
puh. 050 5676227, satu.tuhkanen@hel.fi
Sulje