Rekrytoinnin yhteystiedot


Kuva: Jussi Hellsten/Helsinki Marketing


Ota yhteyttä rekrytoiviin ylilääkäreihimme. Suunnitellaan yhdessä sinulle parhaiten sopiva kokonaisuus!


Helsingin sairaala

Kristina Backlund, 050 366 6781, kristina.backlund@hel.fi
Marja Sippola-Soininen, 050 402 2904, marja.sippola-soininen@hel.fi

Geriatrian poliklinikka

Marja-Liisa Laakkonen, 050 402 1697, marja-liisa.laakkonen@hel.fi

Kotihoidon ja palvelualueiden lääkärit

Jonne Sirola, 050 342 7492, jonne.sirola@hel.fi

Kotisairaala

Mervi Saari, 050 530 0590, mervi.saari@hel.fi

Sairaalat

Laakson sairaala Kaisa Halinen, 050 305 6448, kaisa.halinen@hel.fi 

Malmin sairaala Annamaija Sutela, 050 402 2916, annamaija.sutela@hel.fi

Suursuon sairaala Jaana Saarenheimo, 050 402 2720, jaana.saarenheimo@hel.fi


Koulu- ja opiskeluterveydenhuolto

Heidi Somersalo, 040 647 3790, heidi.somersalo@hel.fi

Neuvolat ja perheneuvolat

Ulrika Winqvist, 040 538 6189, ulrika.winqvist@hel.fi 

Lastenpsykiatrinen työryhmä

Lisa Rekola, 040 737 1036, lisa.rekola@hel.fi


Sisätautien poliklinikka

Ylilääkäri Tuula Tikkanen, 050 336 2181, tuula.tikkanen@hel.fi

Psykiatria- ja päihdepalvelut

ensilinjan palvelut

Aija-Carita Anttila, 050 3435 294, aija-carita.anttila@hel.fi
Petri Jansson, 040 334 2517, petri.jansson@hel.fi

mielialahäiriöpalvelut

Henno Ligi, 040 662 3239, henno.ligi@hel.fi
Veera Pohjolainen, 050 402 5484, veera.pohjolainen@hel.fi
Pauliina Etelämäki-Huhtala, 040 334 2639, pauliina.etelamakihuhtala@hel.fi

psykoosipalvelut

Jussi Niemi-Pynttäri, 050 347 5317, jussi.niemi-pynttari@hel.fi

päihdepalvelut

Lena  Malmberg, 040 334 2161, lena.malmberg@hel.fi

Suun terveys

toimistohammaslaakari.suunte@hel.fi 

Terveysasemat ja terveys- ja hyvinvointikeskukset


Etelän terveysasemat

Kalasataman terveysasema, Anne Kaijasilta, 050 402 5595, anne-maria.kaijasilta@hel.fi

Lauttasaaren terveysasema, Liisa von Grönhagen, 050 320 3916, liisa.gronhagen@hel.fi

Töölön terveysasema, Jarja Ijäs, 050 363 1415, jarja.ijas@hel.fi

Viiskulman terveysasema, Jussi Utriainen 040 628 0962, jussi.utriainen@hel.fi


Lännen terveysasemat

Haagan terveysasema, Olli Kontulainen, 09 310 66804, olli.kontulainen@hel.fi

Kannelmäen terveysasema, Tom Klaile, 040 509 2756, tom.klaile@hel.fi

Laakson terveysasema, Tanja Kankuri, 050 342 5562, tanja.kankuri@hel.fi

Malminkartanon terveysasema, Iiris Neuvonen, 040 336 1076, iiris.neuvonen@hel.fi

Munkkiniemen terveysasema, Johanna Anttila-Bondestam, 040 161 2769, johanna.anttila-bondestam@hel.f

Pitäjänmäen terveysasema, Marjo Parkkila-Harju, 050 5931311, marjo.parkkila-harju@hel.fi


Pohjoisen terveysasemat

Jakomäen terveysasema, Satu Kaakko-Vornanen, 050 402 2934, satu.kaakko-vornanen@hel.fi

Malmin terveysasema, Päivi Pétas, 050 379 7423, paivi.petas@hel.fi

Maunulan terveysasema, Jaana Kimpimäki, 050 340 1195, jaana.kimpimaki@hel.fi

Oulunkylän terveysasema, Riitta Hietala, 050 370 6290, riitta.hietala@hel.fi

Paloheinän terveysasema, Päivi Gröhn, 040 634 1242, paivi.grohn@hel.fi

Pihlajamäen terveysasema, Marika Buch Lund, 040 649 7458, marika.buch.lund@hel.fi

Puistolan terveysasema, Hannele Kari, 040 674 0382, hannele.kari@hel.fi

Suutarilan terveysasemat, Marika Buch Lund, 040 649 7458, marika.buch.lund@hel.fi 


Idän terveysasemat

Myllypuron terveysasema, Ragnar Ulfvens, 040 176 3184, ragnar.ulfvens@hel.fi

Kivikon terveysasema, Taina Salo, 040 336 1038, taina.salo@hel.fi

Kontulan terveysasema, Kaidi Aru, 040 660 9140, kaidi.aru@hel.fi

Laajasalon terveysasema, Jose Socada, 040 159 5059, jose.socada@hel.fi

Vuosaaren terveysasema, Virpi Jolkkonen, 040 336 1035, virpi.jolkkonen@hel.fi



Tarvittaessa voit ottaa yhteyttä myös Stadin soten henkilöstöresurssipalveluihin

Toinen linja 4 C,  00530 Helsinki
soterekry@hel.fi
09 310 42300



JAA
18.03.2019 16:37