Suoraan sisältöön

Rekrytoinnin yhteystiedot

Ota yhteyttä Stadin soten henkilöstöresurssipalveluihin:

Hanad Yasin
rekrytointikonsultti
040 867 4559
hanad.yasin@hel.fi 

Tai rekrytoiviin ylilääkäreihimme. Suunnitellaan yhdessä sinulle parhaiten sopiva kokonaisuus!

Terveysasemat ja terveys- ja hyvinvointikeskukset

Kalastaman ja Laajasalon terveysasemat, keskitetty ehkäisyneuvonta

Johtava ylilääkäri Anne Kaijasilta, 050 402 5595, anne-maria.kaijasilta@hel.fi

Laakson, Lauttasaaren, Töölön ja Viisikulman terveysasemat

Johtava ylilääkäri Jarja Ijäs, 050 363 1415, jarja.ijas@hel.fi  

Haagan, Kannelmäen, Malminkartanon, Munkkiniemen, Pitäjämäen, Kivikon, Kontulan, Myllypuron ja Vuosaaren terveysasemat

Johtava ylilääkäri Timo Sinkkonen, 040 184 8663, timo.sinkkonen@hel.fi

Jakomäen, Malmin, Puistolan ja Suutarilan terveysasemat

Johtava ylilääkäri Marika Buch Lund,  040 614 8008, marika.buch.lund@hel.fi

Maunulan, Oulunkylän, Paloheinän ja Pihlajamäen terveysasemat

Johtava ylilääkäri Riitta Hietala,  050 370 6290, riitta.hietala@hel.fi

Sisätautien poliklinikka, äitiys- ja lastenneuvolalääkärit, koulu- ja opiskeluterveydenhuollon lääkärit, lastenpsykiatrian työryhmä ja epidemiologinen toiminta

Johtava ylilääkäri Paula Seikku, 040 6350790, paula.seikku@hel.fi

Helsingin sairaala

Laakson sairaala

Apulaisylilääkäri Taina Hammarén, 050 305 6448, taina.hammaren@hel.fi 

Malmin sairaala

Ylilääkäri Annamaija Sutela, 050 402 2916, annamaija.sutela@hel.fi

Suursuon sairaala

Ylilääkäri Jaana Saarenheimo, 050 402 2720, jaana.saarenheimo@hel.fi

Geriatrian poliklinikka

Ylilääkäri va. Marja-Liisa Laakkonen, 050 402 1697, marja-liisa.laakkonen@hel.fi

Kotihoidon ja palvelualueiden lääkärit

Ylilääkäri Jonne Sirola, 050 342 7492, jonne.sirola@hel.fi

Kotisairaala

Apulaisylilääkäri Elina Vogel, 040 649 3003, elina.vogel@hel.fi

Psykiatria- ja päihdepalvelut

Ensilinjan palvelut

Ylilääkäri Heidrun Faninger-Lund 040 6711 483, heidrun.faninger-lund@hel.fi
Ylilääkäri Petri Jansson, 040 334 2517, petri.jansson@hel.fi

Mielialahäiriöpalvelut

Mielialahäiriöpalvelujen päällikkö Henno Ligi, 040 662 3239, henno.ligi@hel.fi
Ylilääkäri Veera Pohjolainen, 050 402 5484, veera.pohjolainen@hel.fi
Ylilääkäri va. Pauliina Etelämäki-Huhtala, 040 334 2639, pauliina.etelamakihuhtala@hel.fi

Psykoosipalvelut

Päällikkö Jussi Niemi-Pynttäri, 050 347 5317, jussi.niemi-pynttari@hel.fi

Päihdepalvelut

Ylilääkäri vs. Martta Palttila-Pulli, 040 334 3219, martta.palttila-pulli@hel.fi
Apulaisylilääkäri Lena  Malmberg, 040 334 2161, lena.malmberg@hel.fi

Suun terveys

toimistohammaslaakari.suunte@hel.fi 




06.07.2020 10:18