Suoraan sisältöön

Tule lääkäriksi Helsinkiin


Stadin sotessa työskentelee noin tuhat lääkäriä ja hammaslääkäriä 14 000 muun ammattilaisen ja asiantuntijan joukossa.

Tarjoamme lääkäreille mielenkiintoisia tehtäviä kliinisen työn, kehittämisen sekä tutkimustyön parissa ja meillä on myös koulutusoikeudet usealle eri erikoisalalle.

Takaamme hyvän startin työllesi: saat kattavan perehdytyksen ja mahdollisuuden jatkuvaan kouluttautumiseen. Myös seniorituki on meillä vahva – et jää yksin!

Kaikista yliopistoista valmistuneet ja niissä opiskelevat ovat tervetulleita lääkäriksi Helsinkiin!

Katso tästä mitä tehtäviä meillä on avoimena tai ota suoraan yhteyttä rekrytoiviin ylilääkäreihimme. Suunnitellaan yhdessä sinulle parhaiten sopiva kokonaisuus!


Rekrytoinnin yhteystiedot


Terveysasemat ja
terveys- ja hyvinvointikeskukset


Etelän terveysasemat

Kalasataman terveysasema, Anne Kaijasilta, 050 402 5595, anne-maria.kaijasilta@hel.fi

Lauttasaaren terveysasema, Liisa Salminen, 050 320 3916, liisa.salminen@hel.fi

Töölön terveysasema, Jarja Ijäs, 050 363 1415, jarja.ijas@hel.fi

Viiskulman terveysasema, Tero Kujanpää 040 3342049, tero.kujanpaa@hel.fi


Lännen terveysasemat

Haagan terveysasema, Olli Kontulainen, 09 310 66804, olli.kontulainen@hel.fi

Kannelmäen terveysasema, Timo Sinkkonen 040 184 8663, timo.sinkkonen@hel.fi

Laakson terveysasema, Berndt Köhler, 040 821 1760, berndt.kohler@hel.fi

Malminkartanon terveysasema, Iiris Neuvonen 040 336 1076, iiris.neuvonen@hel.fi

Munkkiniemen terveysasema, Johanna Anttila-Bondestam, 040 161 2769, johanna.anttila-bondestam@hel.f

Pitäjänmäen terveysasema, Erno Vähärautio, 040 480 5787, erno.vaharautio@hel.fi


Pohjoisen terveysasemat

Jakomäen terveysasema, Satu Kaakko-Vornanen, 050 402 2934, satu.kaakko-vornanen@hel.fi

Malmin terveysasema, Päivi Pétas, 050 379 7423, paivi.petas@hel.fi

Maunulan terveysasema, Jaana Kimpimäki, 050 340 1195, jaana.kimpimaki@hel.fi

Oulunkylän terveysasema, Riitta Hietala, 050 370 6290, riitta.hietala@hel.fi

Paloheinän terveysasema, Päivi Gröhn, 040 634 1242, paivi.grohn@hel.fi

Pihlajamäen terveysasema, Marika Buch Lund, 040 649 7458, marika.buch.lund@hel.fi

Puistolan terveysasema, Hannele Kari, 040 674 0382, hannele.kari@hel.fi

Suutarilan terveysasemat, Marika Buch Lund, 040 649 7458, marika.buch.lund@hel.fi 


Idän terveysasemat

Myllypuron terveysasema, Ragnar Ulfvens, 040 176 3184, ragnar.ulfvens@hel.fi

Kivikon terveysasema, Taina Salo, 040 336 1038, taina.salo@hel.fi

Kontulan terveysasema, Taina Salo 040 3361038, taina.salo@hel.fi

Laajasalon terveysasema, Carissa Borlase 040 1595059, carissa.borlase@hel.fi

Vuosaaren terveysasema, Virpi Jolkkonen, 040 336 1035, virpi.jolkkonen@hel.fi

Helsingin sairaala

Laura Pikkarainen, 050 336 6781, laura.pikkarainen@hel.fi

Geriatrian poliklinikka

Marja-Liisa Laakkonen, 050 402 1697, marja-liisa.laakkonen@hel.fi

Kotihoidon ja palvelualueiden lääkärit

Jonne Sirola, 050 342 7492, jonne.sirola@hel.fi

Kotisairaala

Elina Vogel, 040 6493003, elina.vogel@hel.fi

Sairaalat

Laakson sairaala Taina Hammarén, 050 305 6448, taina.hammaren@hel.fi 

Malmin sairaala Annamaija Sutela, 050 402 2916, annamaija.sutela@hel.fi

Suursuon sairaala Jaana Saarenheimo, 050 402 2720, jaana.saarenheimo@hel.fi


Koulu- ja opiskeluterveydenhuolto

Heidi Somersalo, 040 647 3790, heidi.somersalo@hel.fi

Neuvolat ja perheneuvolat

Ulrika Winqvist, 040 538 6189, ulrika.winqvist@hel.fi 

Lastenpsykiatrinen työryhmä

Lisa Rekola, 040 737 1036, lisa.rekola@hel.fi


Sisätautien poliklinikka

Ylilääkäri Tuula Tikkanen, 050 336 2181, tuula.tikkanen@hel.fi

Psykiatria- ja päihdepalvelut

ensilinjan palvelut

Heidrun Faninger-Lund 040 6711 483, heidrun.faninger-lund@hel.fi
Petri Jansson, 040 334 2517, petri.jansson@hel.fi

mielialahäiriöpalvelut

Henno Ligi, 040 662 3239, henno.ligi@hel.fi
Veera Pohjolainen, 050 402 5484, veera.pohjolainen@hel.fi
Pauliina Etelämäki-Huhtala, 040 334 2639, pauliina.etelamakihuhtala@hel.fi

psykoosipalvelut

Jussi Niemi-Pynttäri, 050 347 5317, jussi.niemi-pynttari@hel.fi

päihdepalvelut

Martta Palttila-Pulli, 040 334 3219, martta.palttila-pulli@hel.fi

Lena  Malmberg, 040 334 2161, lena.malmberg@hel.fi

Suun terveys

toimistohammaslaakari.suunte@hel.fi 

Tarvittaessa voit ottaa yhteyttä myös Stadin soten henkilöstöresurssipalveluihin

Toinen linja 4 C,  00530 Helsinki
soterekry@hel.fi
09 310 42300


Lue lyhyt esittely organisaatiostamme ja katso mitä Stadin sote tarjoaa.



JAA
02.12.2019 15:16