Suoraan sisältöön

Tule lääkäriksi Helsinkiin


Stadin sotessa työskentelee noin tuhat lääkäriä ja hammaslääkäriä 14 000 muun ammattilaisen ja asiantuntijan joukossa.

Tarjoamme lääkäreille mielenkiintoisia tehtäviä kliinisen työn, kehittämisen sekä tutkimustyön parissa ja meillä on myös koulutusoikeudet usealle eri erikoisalalle.

Takaamme hyvän startin työllesi: saat kattavan perehdytyksen ja mahdollisuuden jatkuvaan kouluttautumiseen. Myös seniorituki on meillä vahva – et jää yksin!

Kaikista yliopistoista valmistuneet ja niissä opiskelevat ovat tervetulleita lääkäriksi Helsinkiin!

Katso tästä mitä tehtäviä meillä on avoimena tai ota suoraan yhteyttä. Suunnitellaan yhdessä sinulle parhaiten sopiva kokonaisuus!


Rekrytoinnin yhteystiedot

Rekrytointikonsultti
Hanad Yasin
040 867 4559
sote.laakarirekry@hel.fi

Terveysasemat ja
terveys- ja hyvinvointikeskukset:

Johtava ylilääkäri Anne Kajasilta, 050 402 5595, anne-maria.kaijasilta@hel.if (Kalastaman ja Laajasalon terveysasemat, keskitetty ehkäisyneuvonta) 

Johtava ylilääkäri Jarja Ijäs, 050 363 1415, jarja.ijas@hel.fi  (Laakson, Lauttasaaren, Töölön ja Viisikulman terveysasemat)

Johtava ylilääkäri Timo Sinkkonen, 040 184 8663, timo.sinkkonen@hel.if (Haagan, Kannelmäen, Malminkartanon, Munkkiniemen, Pitäjämäen, Kivikon, Kontulan, Myllypuron ja Vuosaaren terveysasemat) 

Johtava ylilääkäri Marika buch,  040 614 8008, marika.buch.lund@hel.if  (Jakomäen, Malmin, Puistolan ja Suutarilan terveysasemat)

Johtava ylilääkäri Riitta Hietala,  050 370 6290, riitta.hietala@hel.if (Maunulan, oulunkylän, Paloheinän ja Pihlajamäen terveysasemat) 

Johtava ylilääkäri Paula Seikku, 040 6350790, paula.seikku@hel.if (Sisätautien poliklinikka, äitiys - ja lastenneuvolalääkärit, koulu - ja opiskeluterveydenhuollon lääkärit, lastenpsykiatrian työryhmä ja epidemiologinen toiminta) 

Helsingin sairaala:

Laakson sairaala Taina Hammarén, 050 305 6448, taina.hammaren@hel.fi 

Malmin sairaala Annamaija Sutela, 050 402 2916, annamaija.sutela@hel.fi

Suursuon sairaala Jaana Saarenheimo, 050 402 2720, jaana.saarenheimo@hel.fi

Geriatrian poliklinikka

Marja-Liisa Laakkonen, 050 402 1697, marja-liisa.laakkonen@hel.fi

Kotihoidon ja palvelualueiden lääkärit

Jonne Sirola, 050 342 7492, jonne.sirola@hel.fi

Kotisairaala

Elina Vogel, 040 6493003, elina.vogel@hel.fi

Psykiatria- ja päihdepalvelut:

ensilinjan palvelut

Heidrun Faninger-Lund 040 6711 483, heidrun.faninger-lund@hel.fi
Petri Jansson, 040 334 2517, petri.jansson@hel.fi

mielialahäiriöpalvelut

Henno Ligi, 040 662 3239, henno.ligi@hel.fi
Veera Pohjolainen, 050 402 5484, veera.pohjolainen@hel.fi
Pauliina Etelämäki-Huhtala, 040 589 3340, pauliina.etelamakihuhtala@hel.fi

psykoosipalvelut

Jussi Niemi-Pynttäri, 050 347 5317, jussi.niemi-pynttari@hel.fi

päihdepalvelut

Martta Palttila-Pulli, 040 334 3219, martta.palttila-pulli@hel.fi

Lena  Malmberg, 040 334 2161, lena.malmberg@hel.fi

Suun terveys

toimistohammaslaakari.suunte@hel.fi 

Tarvittaessa voit ottaa yhteyttä myös Stadin soten henkilöstöresurssipalveluihin

Toinen linja 4 C,  00530 Helsinki
soterekry@hel.fi
09 310 42300


Lue lyhyt esittely organisaatiostamme ja katso mitä Stadin sote tarjoaa.



JAA
13.03.2020 11:36