Kasvua yhdessä -tapahtuma kokoaa yrittäjät kaupungintalolle 5. syyskuuta

Yrittäjän päivää vietetään perjantaina 5. syyskuuta. Helsingin kaupunki kutsuu yrittäjät kaupungintalolla järjestettävään Kasvua yhdessä -tapahtumaan. Tapahtuman ohjelma sisältää inspiroivia puheenvuoroja ja innostavia oivalluksia yrittäjyyteen ja liiketoiminnan kehittämiseen.
Iloisia ihmisiä, taustalla Tuomiokirkko.
Ilmoittaudu mukaan viimeistään 4. syyskuuta. Kuva: Aleksi Poutanen

Luvassa on innostavia oivalluksia yrittäjyyteen ja liiketoiminnan kehittämiseen sekä inspiroivia puheenvuoroja, joista vastaavat muun muassa Saku Tuominen ja Saana Tyni. Tunnelmaa pitää yllä tapahtuman juontaja Anna Perho, joka myös haastaa vieraansa antamaan parastaan Kasvupaneelissa.

Tapahtumassa ovat mukana myös Business Helsingin yritysneuvojat ja Helsingin Uusyrityskeskus ry:n jäsenyrityksiä. Tapahtuman kumppaneina toimivat Helsingin Yrittäjät ry ja Suomen Yrityskummit ry (Helsingin alue). Tapahtuman päättää Helsingin pormestari Daniel Sazonovin tervehdys yrittäjille. 

Ilmoittaudu mukaan viimeistään 4. syyskuuta 

Ilmoittauduthan mukaan(Linkki johtaa ulkoiseen palveluun) viimeistään 4. syyskuuta. Paikkoja on rajoitetusti, ja ilmoittautuminen voi sulkeutua jo aiemmin, jos tapahtuma täyttyy. Tapahtuma on maksuton.