Suoraan sisältöön

Johtavat leikkipuisto-ohjaajat / Ledande lekparks handledare

Leikkipuisto- ja iltapäivätoiminnan päällikkö
Chefen för lekparksverksamheten

Hanna Linna
hanna.linna@hel.fi
Töysänkatu 2 D, 00510 Helsinki
PL 51300, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 41259
  

Kampinmalmi-Lauttasaari-Töölö
Kampmalmen-Drumsö-Tölö

Tiina Mesiniemi  
tiina.mesiniemi@hel.fi
Santakatu 2, 00180 Helsinki
PL 18927, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 74094

Leikkipuisto Lahnalahti
Leikkipuisto Loru
Leikkipuisto Ruoholahti
Leikkipuisto Seppä
Leikkipuisto Taivallahti
Perhetalo Betania
Perhetalo Sahrami
 

Kallio-Pasila-Vallila
Berghäll-Böle-Vallgård

Hannele Oja
hannele.oja@hel.fi
Santakatu 2, 00180 Helsinki
PL 18927, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 74093

Leikkipuisto Arabia
Leikkipuisto Brahe
Leikkipuisto Intia
Leikkipuisto Kimmo
Leikkipuisto Lehdokki
Leikkipuisto Linja
Leikkipuisto Sanna
Leikkipuisto Vallila

Reijola-Munkkiniemi-Haaga
Grejus-Munksnäs-Haga

Outi Halme 
outi.halme@hel.fi
Kornetintie 5, 00380 Helsinki
PL 38914, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 41358

Leikkipuisto Ida
Leikkipuisto Isonneva
Leikkipuisto Laurinniitty
Leikkipuisto Munkki
Leikkipuisto Tullinpuomi
Leikkipuisto Ulvila
Leikkipuisto Viiri

Kaarela
Kårböle

Kalle Lindholm 
kalle.lindholm@hel.fi
Kornetintie 5, 00380 Helsinki
PL 38914, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 41341

Leikkipuisto Kannelmäki
Leikkipuisto Kaunokki
Leikkipuisto Nuoli
Leikkipuisto Piika
Leikkipuisto Strömberg
Leikkipuisto Trumpetti
Leikkipuisto Vähätupa

Maunula-Oulunkylä
Månsas-Åggelby

Teemu Kariaho
teemu.kariaho@hel.fi
Malmin asematie 3 B, 00700 Helsinki
PL 70923, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 58524

Leikkipuisto Etupelto
Leikkipuisto Maunula
Leikkipuisto Mäkitorppa
Leikkipuisto Soihtu
Leikkipuisto ja perhetalo Torpparinmäki
Leikkipuisto Unikko

Malmi-Latokartano
Malm-Ladugården

Nina Vuori  
nina.vuori@hel.fi
Malmin asematie 3 B, 00700 Helsinki
PL 70923, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 58693

Leikkipuisto Filpus
Leikkipuisto Kotinummi
Leikkipuisto Maasälpä
Leikkipuisto Salpausselkä
Leikkipuisto Tervapääsky
Leikkipuisto Traktori
Leikkipuisto Viikkari

Puistola-Suutarila-Jakomäki
Parkstad-Skomakarböle-Jakobacka

Noora Hynynen  
noora.hynynen@hel.fi
Malmin asematie 3 B, 00700 Helsinki
PL 70923, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 58514

Leikkipuisto Jakomäki
Leikkipuisto Jalopeura
Leikkipuisto Kesanto
Leikkipuisto Kurranummi
Leikkipuisto Linnunrata
Leikkipuisto Nurkka
Leikkipuisto Tapuli

Kaakko
Sydost

Eija Sormunen
eija.sormunen@hel.fi
Laivalahden puistotie 7, 00810 Helsinki  
PL 81910, 00099 Helsingin kaupunki  
Puh. 09 310 62591

Leikkipuisto Herttoniemi
Leikkipuisto Kiiltotähti
Leikkipuisto Puuskakulma
Leikkipuisto Rudolf
Leikkipuisto Santahamina
Leikkipuisto Tuorinniemi

Mellunkylä-Vuosaari
Mellungsby-Nordsjö

Jyrki Rönkkö 
jyrki.j.ronkko@hel.fi
Malmin Asematie 3 B, 00700 Helsinki
PL 70923, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 69929

Leikkipuisto Haruspuisto
Leikkipuisto Kiikku
Leikkipuisto Kipinäpuisto
Leikkipuisto Kurkimäki
Leikkipuisto Lampi
Leikkipuisto Lohikäärmepuisto
Leikkipuisto Mellunmäki
Leikkipuisto Mustakivi

Myllypuro-Vartiokylä
Kvarnbäcken-Botby

Hanne Latva
hanne.latva@hel.fi
Malmin asematie 3 B, 00700 Helsinki
PL 70923, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 09 310 62511

Leikkipuisto Hilleri
Leikkipuisto Iso-Antti
Leikkipuisto Myllynsiipi
Leikkipuisto Roihuvuori
Leikkipuisto Rusthollari
Perhetalo Kajuutta
Perhetalo Naapuri



JAA
30.12.2019 12:46