Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Etu-Töölön lukio
Käyntiosoite: Albertinkatu 40-42, 00120 Helsinki
PL 10302, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä klo 8.15-15.30

vs. Rehtori

Joanna Ovaska puh. 09 310 82668, joanna.ovaska(at)edu.hel.fi

vs. Apulaisrehtori

Virpi Suomalainen puh. 09 310 86607, virpi.suomalainen(at)edu.hel.fi  

Johtokunnan puheenjohtaja

Päivi Lehtonen-Palmqvist

Lukiosihteeri

Nina Karjalainen puh. 09 310 86511 sekä 040 3348127 nina.karjalainen(at)hel.fi

Kansliassa käsitellään Kelan koulumatkatukiasiat ja esim. opintotukeen tarvittavat opiskelijatodistukset, sekä HSL:n opiskelija-alennukset. Lukiosihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitusrekisteritietojen muutoksista.

Erityisopettajat 

Maarit Tomisaho puh. 09 310 22396 sekä 040 758 9534, maarit.tomisaho(at)edu.hel.fi

Jesse Vierelä jesse.vierela(at)edu.hel.fi

Opinto-ohjaajat

Anniina Järvinen puh. 09 310 80410, anniina.jarvinen(at)edu.hel.fi

Tytti Laakso puh. 09 310 258 31, tytti.laakso(at)edu.hel.if

Saana Vesterinen puh. 040 610 2970 saana.vesterinen(at)edu.hel.fi

Psykologi

Eija Ranta puh. 040 3360377

paikalla koulussa maanantaisin, tiistaisin ja perjantaisin

Kuraattori

Anniina Enovaara puh. 040 6683536, anniina.enovaara(at)hel.fi

paikalla koulussa maanantaisin, tiistaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin  

Terveydenhoitaja

Päivi Ilveskoski    puh. 050 310 5564
Vastaanottoajat koulussa ma-to klo 8.30-15.30

Kouluisäntä

puh.   050 401 3723

Kouluravintola 

puh. 09 310 86506

Koulutilojen käyttö

Seurat, järjestöt, yhteisöt, yritykset ja yksityiset henkilöt voivat hakea koulujen ja oppilaitosten liikunta-, juhlasali- ja luokkatilojen käyttövuoroja illoiksi ja viikonlopuiksi. Tilojen varaus



JAA
09.01.2020 14:11