Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Etu-Töölön lukio
Käyntiosoite: Albertinkatu 40-42, 00120 Helsinki
PL 10302, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä klo 8.15-15.30

Rehtori
Joanna Ovaska puh. 09 310 82668, joanna.ovaska(at)edu.hel.fi

Apulaisrehtori
Virpi Suomalainen puh. 09 310 86607, virpi.suomalainen(at)edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja
Päivi Lehtonen-Palmqvist

Lukiosihteeri
Nina Karjalainen puh. 09 310 86511 sekä 040 3348127 nina.karjalainen(at)hel.fi

Kansliassa käsitellään Kelan koulumatkatukiasiat ja esim. opintotukeen tarvittavat opiskelijatodistukset, sekä HSL:n opiskelija-alennukset. Lukiosihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitusrekisteritietojen muutoksista.

Erityisopettajat
Maarit Tomisaho puh. 09 310 22396 sekä 040 758 9534, maarit.tomisaho(at)edu.hel.fi
Jesse Vierelä jesse.vierela(at)edu.hel.fi

Opinto-ohjaajat
Pihla Nortela puh. 040 662 0507, pihla.nortela(at)edu.hel.fi

Tytti Laakso puh. 09 310 258 31, tytti.laakso(at)edu.hel.fi

Saana Vesterinen puh. 040 610 2970, saana.vesterinen(at)edu.hel.fi

Psykologi
Eija Ranta puh. 040 3360377

Kuraattori

Anniina Enovaara puh. 040 6683536, anniina.enovaara(at)hel.fi

Terveydenhoitaja

Päivi Ilveskoski puh. 050 310 5564

Vastaanottoajat koulussa ma-to klo 8.30-15.30

Kouluisäntä
Marcus Westman
puh. 050 401 3723

Kouluravintola
puh. 09 310 86506

Koulutilojen käyttö

Seurat, järjestöt, yhteisöt, yritykset ja yksityiset henkilöt voivat hakea koulujen ja oppilaitosten liikunta-, juhlasali- ja luokkatilojen käyttövuoroja illoiksi ja viikonlopuiksi. Tilojen varaus




26.05.2021 10:47