Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Sibelius-lukio
Käyntiosoite: Liisankatu 13, 00170 Helsinki
PL 17304, 00099 Helsingin kaupunki
Avoinna koulutyöpäivinä klo 7.00-16.15

Rehtori Hannu Rantala
puh. 09 3108 6762, 040 664 7351
hannu.rantala@hel.fi

Virka-apulaisrehtori Milla Rantanen
puh. 040 776 2170
milla.rantanen@hel.fi

Apulaisrehtori Jami Koponen
puh. 09 3103 6100, 040 637 5740
jami.koponen@edu.hel.fi

Apulaisrehtori (musiikki) Pekka Juvonen
puh. 09 310 72070, 040 334 9078
pekka.juvonen@edu.hel.fi

Lukiosihteeri Heidi Rissanen
puh. 09 310 86761
kanslia.sibel@edu.hel.fi

Kanslian aukioloajat:
ma-to klo 8.00-15.00, pe klo 8.00-14.30

Opinto-ohjaajat

Johanna Sydänmaa
puh. 09 3108 2066, 040 354 8580
johanna.sydanmaa@edu.hel.fi

Elina Laivoranta
puh. 09 3103 2434, 040 674 8037
elina.laivoranta@edu.hel.fi

Tuuli Turjanmaa
puh. 09 31050427, 040 571 2110
tuuli-maria.turjanmaa@edu.hel.fi

Erityisopettaja Anne Hällfors
puh 050 347 6035
anne.hallfors@edu.hel.fi

Terveydenhoitaja Pia-Veera Kivelä
puh. 050 310 5593

Vastaanotto ma-pe
Ajanvaraus Wilman kautta tai tekstiviestillä.

Psykologi 

Kuraattori Riikka Häkkinen 
puh. 09 310 21295, 040 719 1745 

Vastaanotto ma-pe
Ajanvaraus Wilman kautta tai tekstiviestillä. 

Liikuntacoach Lilli Grönroos
puh. 040 680 6291
lilja.gronroos@hel.fi

Nuoriso-ohjaaja Katja Ollilainen
puh. 040 190 4714
katja.ollilainen@hel.fi

Kohdevastaava Juha Korhonen
puh. 050 560 5754
kv.sibelius@sol.fi

Kouluravintola Sibelius Palmia
puh. 040 1846 759

Sibelius-ravintola on avoinna koulupäivinä klo 10.45-12.15.

Ruokailu kolmessa osassa vuositasoittain. Vuorot ilmoitetaan ryhmänohjauksessa.
Sibelius-ravintolassa tarjolla välipala klo 13.15-15.00 ma-to.
Koeviikon ruokailujärjestelyistä ilmoitetaan erikseen.




01.12.2022 12:54