Yhteystiedot

Sibelius-lukio
Käyntiosoite: Liisankatu 13, 00170 Helsinki
PL 17304, 00099 Helsingin kaupunki
Avoinna koulutyöpäivinä klo 7.00-16.15

Rehtori Hannu Rantala, virkavapaalla 26.11.2018-20.1.2019
puh. 09 3108 6762, 040 664 7351
hannu.rantala@hel.fi

Rehtori vs. Marja Honkaheimo

puh. 09 310 86500, 040 662 1930

marja.honkaheimo@hel.fi

Apulaisrehtori Juha Ruisla

puh. 09 3102 2275, 040 836 4180 
juha.ruisla@edu.hel.fi

Apulaisrehtori (musiikki) Päivi Nummela
puh. 09 310 72070, 040 334 9078
paivi.nummela@edu.hel.fi

Lukiosihteeri Heidi Rissanen 
puh. 09 310 86761
kanslia.sibel2edu.hel.fi

Kanslian aukioloajat:
ma, ti, ke ja pe klo 10.30–12.00 sekä 13.00–15.00,
torstaisin klo 11.00–12.00

Opettajainhuone puh. 09 310 86767

Opinto-ohjaajat
Minna Juntunen
puh. 09 3108 2066
minna.juntunen2edu.hel.fi

Matti Koistinen
puh. 09 3108 6765
matti.koistinen@edu.hel.fi
 
Ulla Pipatti
puh. 040 6691 691 
ulla.pipatti@edu.hel.fi

Musiikin opinto-ohjaaja (MOPO), Päivi Nummela
puh. 09 310 72070, 040 334 9078
paivi.nummela@edu.hel.fi

Erityisopettaja Anne Hällfors
puh 050 347 6035, anne.hallfors@edu.hel.fi

Opiskeluterveydenhoitaja Pia-Veera Kivelä
puh. 050 310 5593
Vastaanotto tiistai–perjantai

Koulupsykologi Sara Lamberg puh. (09) 310 86 869, 050 581 5795 sara.lamberg@hel.fi 

Koulukuraattori Katri Laaninen

Kuraattorin tavoittaa puhelimitse joka arkipäivä numerosta
040 537 6852 tai sähköpostitse katri.laaninen(at)edu.hel.fi.
Ajan kuraattorille voi varata soittamalla tai lähettämällä tekstiviestin.
Vastaanotto maanantaina, tiistaina ja perjantaina.

Kouluisäntä Juha Korhonen
puh. 050 401 3813

Sibelius-ravintola
puh. 09 310 87106

Sibelius-ravintola on avoinna koulupäivinä klo 10.50-11.50.
Ruokailu kahdessa osiossa ruokailuvuorojen mukaan (vuorot ilmoitetaan jaksoittain).
Sibelius-ravintolassa tarjolla omakustannushintainen välipala
klo 14.30-14.50.
Koeviikon ruokailujärjestelyistä ilmoitetaan erikseen.



JAA
10.01.2019 10:23