Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Sibelius-lukio
Käyntiosoite: Liisankatu 13, 00170 Helsinki
PL 17304, 00099 Helsingin kaupunki
Avoinna koulutyöpäivinä klo 7.00-16.15

Rehtori Hannu Rantala
puh. 09 3108 6762, 040 664 7351
hannu.rantala@hel.fi

Apulaisrehtori Juha Ruisla

puh. 09 3102 2275, 040 836 4180 
juha.ruisla@edu.hel.fi

Apulaisrehtori (musiikki) Päivi Nummela
puh. 09 310 72070, 040 334 9078
paivi.nummela@edu.hel.fi

Lukiosihteeri Heidi Rissanen 
puh. 09 310 86761
kanslia.sibel@edu.hel.fi

Kanslian aukioloajat:
ma, ti, ke ja pe klo 10.30–12.00 sekä 13.00–15.00,
torstaisin klo 11.00–12.00

Opettajainhuone puh. 09 310 86767

Opinto-ohjaajat
Minna Juntunen
puh. 09 3108 2066
minna.juntunen@edu.hel.fi

Matti Karhoja 
puh. 09 3108 6765
matti.karhoja@edu.hel.fi

Ulla Pipatti
puh. 040 6691 691 
ulla.pipatti@edu.hel.fi

Musiikin opinto-ohjaaja (MOPO), Päivi Nummela
puh. 09 310 72070, 040 334 9078
paivi.nummela@edu.hel.fi

Erityisopettaja Anne Hällfors
puh 050 347 6035
anne.hallfors@edu.hel.fi

Opiskeluterveydenhoitaja Pia-Veera Kivelä
puh. 050 310 5593
Vastaanotto tiistai–perjantai

Koulupsykologi Marja Lindahl 
puh. 050 581 5794 
marja.lindahl@hel.fi 

Koulukuraattori Riikka Häkkinen
Ajan kuraattorille voi varata lähettämällä tekstiviestin numeroon 040 719 1745. 
Kuraattorin vastaanotto koululla on tiistaisin ja torstaisin klo 8-16.

Kouluisäntä Juha Korhonen
puh. 050 401 3813

Sibelius-ravintola
puh. 09 310 87106

Sibelius-ravintola on avoinna koulupäivinä klo 10.50-11.50.
Ruokailu kahdessa osiossa ruokailuvuorojen mukaan (vuorot ilmoitetaan jaksoittain).
Sibelius-ravintolassa tarjolla omakustannushintainen välipala
klo 14.30-14.50.
Koeviikon ruokailujärjestelyistä ilmoitetaan erikseen.

Sibelius-lukion tuki ry



JAA
15.08.2019 11:08