Suoraan sisältöön

Yksityiset kotipalvelun tukipalvelutuottajat

Iloisen värikäs aamiaispöytä, jossa paahtoleipää, teetä ja tuoremehua. Kuva: Unsplash

Kotipalvelun tukipalveluja ovat mm.

  • ateria-
  • vaatehuolto-
  • kylvetys-
  • siivous-
  • kuljetus-
  • saattaja- sekä
  • sosiaalista kanssakäymistä edistävät ja niihin rinnastettavat palvelut.

Kunta hyväksyy kotipalvelun tukipalvelujen tuottajat kunnan ylläpitämään tukipalvelutuottajarekisteriin.

 Yksityisten sosiaalipalvelujen ilmoitusten käsittely Helsingissä (pdf)

 Tulostettava lista palveluntuottajista (pdf, päivitetty 24.9.2019)

Yksityiset kotipalvelun tukipalvelutuottajat
Tuottaja Yrityksen yhteystieto (www-osoite/puhelinnumero)
1. ONNI Helsinki Kotipalvelu puh. 020 7644400
 www.onniterveys.fi
Aire Järv siivouspalvelu puh. 040 145 8987
Alina Helsinki/ Koti- ja hoivapalvelut Sarilla Oy puh. 044 455 6750
 www.alinahoivatiimi.fi
Akson hoivapalvelut Helsinki Oy  www.akson.fi
Aleksandran siivous- ja remonttipalvelut puh. 0400 531 403, siivous@aleksandra-ok.fi
Ametro Oy (ent. Lekator Oy)  www.ametro.fi
AnnaValo Oy  www.annavalo.fi 
Annika Jäätiö puh. 0400 409 274
Annun hoivapalvelu anuliina.vesanto@akson.fi
Aperyco Oy puh. 050 325 0032
 www.aperyco.fi
Apu-Emma Tmi puh. 04 5230 5418
apuJuha Puh. 040 179 6400
apujuha@gmail.com
Aratto Oy  www.aratto.fi
Arjentoivo arjentoivo@gmail.com
puh. 050 515 0245

ArkiAhkerat arkiahkerat@gmail.com / 044 240 4000 
Astan Apu  www.astanapu.fi
Astrello Oy puh. 040 413 5879
 www.puhtauslaatu.com
Aurinkoinen kotipartio Oy puh. 050 526 300, info@aurinkoinenkotipartio.fi
Avustus- ja Kotipalvelu TH puh. 040 838 2513
Betesda-säätiö sr  www.betesda.fi
Blue Service Partners Oy  www.blueservice.fi
C´stix Oy  www.cstix.fi
Carmedec Ay  www.carmedec.fi 
Centrum Home Oy puh. 040 809 9941,  www.centrumhome.fi
Christel kotiapu puh. 04 4939 7848
Citywork Helsinki Oy  www.citywork.fi
Cleanspot Oy puh. 040 562 8461
 www.cleanspot.fi
Clenix Oy  www.clenix.fi
CrossPoint Healthcare Oy info@crosspointhc.fi
puh. 09 3780 2840
Concentus Oy  www.concentus.fi
Debora Oy Debora Oy  
Diana Care Oy Ab regina.rantanen@dianacare.fi / puh. 040 5812124
E. Rosén Oy  www.kotihoidontukipalvelut.fi
Fiksari Finland Oy puh. 050 566 8586  www.fiksari.fi
Elffe Oy puh. 040 728 6169
Elisa Inkeri puh. 09 4245 4476
 www.jeskotipalvelut.fi
Elontaika puh. 040 164 3035
Etelä-Helsingin Seniorihoiva  Hoivapalvelut Helsinki Etelä | Home Instead
Etäpalvelu Helmi Oy laura.teittinen@iki.fi
puh. 040 960 5266
Fazer Foods Services Oy  www.fazer.com 
Folkhälsan Välfärd Ab (Hemtjänstens stödtjänster i Helsingfors)  www.folkhalsan.fi puh. (09) 315 5662
GE-siivous gesiivous@hotmail.com
GR-Siivous Oy  www.gr-siivous.fi
Gubbe Sydänystävä Oy  www.gubbe.io
Puh. 040 835 8367
Guk puh. 040 163 2511
 www.guk.fi
Helppy Oy puh. 050 547 3340
 www.helppy.fi
HelliE Tmi  www.hellie.fi
HelRai puh. 044 31 00061  helena.biner@helrai.fi
Helsingin 4H- yhdistys ry  www.4hyhdistys.net 
Helsingin Siivous-10 Oy  www.siivous10.fi
Hieronta- ja kotipalvelu Hirvonen Oy puh. 040 416 08 44
Hoitava Group Oy  www.hoitava.fi
Hoiva Mediana hoiva.mediana@hotmail.com 
Hoiva Mehiläinen Oy / Ateriaali  www.hoivamehilainen.fi
Hoiva Mehiläinen Oy / Turvapuhelinpalvelut  www.hoivamehilainen.fi
Hoiva-Oksaset Oy puh. 040 900 3183
Hoivapalvelu Helmi & Toivo  www.helmijatoivo.fi
Hoivapalvelu Härmä Oy  www.hoivapalveluharma.fi 
Hoivapalvelu Pikkusisko  www.pikkusisko.fi/  
Hoivatiimi Nordig Oy puh. 040 938 6391
Huikea Addition Oy  www.huikea.org  
Händi Oy puh. 040 825 4787
Ikicare Oy  www.ikicare.fi 
Ikraan palvelut  ikraampalvelut.webnode.fi
puh. 040 674 3055
Ilona Group Oy  www.ilonagroup.fi
Ilostu Oy  www.ilostu.fi
puh. 050 511 8170
Innan palvelut Tmi puh. 044 5314752
Irman Apu ja Virike irmaijala@gmail.com 
ISS Palvelut Oy  www.fi.issworld.com/
palvelumme-service/siivouspalvelut
 
HoivaNova / Itä-Helsingin Seniorihoiva  www.hoivanova.fi
puh. 050 466 4373
Jennin kotisiivoukset puh. 045 175 9355
jenninkotisiivoukset@gmail.com
Jessicas Väntjänst puh. 050 524 1237
Kaikucare (Kaikutek Oy) puh. 050 3232 023
 www.kaikucare.fi
Kajon Kotipalvelut Oy  
Kalinga puh. 044 5641 680
kalinga_kotipalvelut@yahoo.com
Kaunialan sairaala OY/KotiKauniala  www.kauniala.fi
Kirsti Yli-Hannulan kotimiespalvelu puh. 045 158 4466
 www.kotimiespalvelu.net
Keradur Service Oy  www.keradur.fi
Kerstin Kotiapu Oy puh. 040 411 4879
Kidesiivous Oy,   www.kidesiivous.fi
KittenApu puh. 040 5753424
Klaara Service Oy  www.klaara.com 
Kotipalvelu Alva p. 050-4722300
 www.kotipalvelualva.fi
Kotipalvelu Elexa Puh. 050 517 1102
 www.kotipalveluelexa.fi
Kotiapu Salmela marianne.salmela@hotmail.com
Kotihoiva Ilona  www.kotihoivailona.fi
puh. 045 78702629
Kotihoitopalvelu Mimmit ja Minna  www.kotihoitopalvelu.fi
Koti-Medi Oy  www.koti-medi.fi   
Kotileena Oy  www.kotileena.fi
Kotimaria Tmi  www.kotimaria.fi
Kotipalvelu Heureka Puh. 040 7086895
Kotipalvelu Kamomilla  www.kotipalvelukamomilla.fi
Kotipalvelut Kide Ay kotipalvelukide@hotmail.com / 050 5972 811
Kotipalvelu Linko (Laattasaneeraus Lin-Ko Oy)  www.linko.fi
Kotipalvelu Tarja Ahola Puh. 040 730 1262
Kotipalvelu TopAkka  www.topakka.fi
Kotirinki Oy Puh. 010 425 3900
 www.kotirinki.fi
Kotisairaanhoito Elsa  www.elsa.fi
Koti- ja sairaanhoitopalvelu Hoivalähde Oy Puh. 050 472 9000
Kotisiivous Päiväkumpu Oy  www.kotisiivouspaivakumpu.fi
Kotitalouspalvelu Auttajat  
Kotitoverit Puh. 045 6127007
Kotona Asuen Seniorihoiva puh. 010 841 7400
 www.kotonaasuen.fi
info@kotonaasuen.fi
Kotova Oy  www.kotova.fi
puh. 0400 187 597
Kultaiset Hoitajat Puh. 040 179 1052
 www.kultaisethoitajat.fi
Laatupalvelu Merja Mäntylä Oy  www.mams.fi
Lainajalat Oy  www.lainajalat.fi
Lassila & Tikanoja Oyj  www.lassila-tikanoja.fi
Leevin kotiapu Oy  www.leeviry.net
Lilyn kuntouttava viriketoiminta lily.luoti@luukku.com
puh. 040 937 3005
Lindan kotipalvelu Oy  www.lindankotipalvelu.fi
LK-Edustus Oy puh. 040 4867800
LMK Foods Oy/ Senioriateria Oy  www.senioriateria.fi
Loistohoiva Vantaa  www.loistohoiva.fi
puh 010 850 9510
Lorna Home Care Service Oy puh. 040 7408 222
 www.homeservice.fi
Lähiapu Sill Siisti sirje.poldmaa@gmail.com
Maahanmuuttajavammaisten tukiyhdistys ry  www.mamuvamtuki.com
Menchel´s Clean and Care puh. 044 2527180
Menumat Oy  www.menumat.fi 
Merinan Kotiapu puh. 044 0303703
MinnApu   www.minnapu.fi
Minna-Marin kotipalvelut puh. 040 523 0805
Miranja Oy  www.kotirinki.fi
MJ Kuusniemi Oy mikko.kuusiniemi@gmail.com 
puh. 040 773 2312
MM Siivouspalvelut Oy  www.mmsiivouspalvelut.fi 
Mobiserviz Oy, Rabbiz Puh. 050 310 7778
Multitaito Oy puh. 040 723 5692
 www.multitaito.fi
Nona Fysio nonafysio@gmail.com
Nord-Medi Oy  www.nord-medi.fi 
Oljami-Palvelut Oy  www.oljami.fi 
Omaishoidonapu, S. Honkala puh. 050 596 0114
Omaishoitopalvelu Vohveli  www.omaishoitopalvelu.fi
puh. 045 7875 7784
Omakotisäätiö  www.omakotisaatio.fi 
One Quest Oy  www.oneguest.fi
OR-Clean Oy  www.or-clean.fi
Osuuskunta Työ ja myö  www.tyojamyo.fi
Oy Shaba Ab  www.delicatessen.fi
Palomina Group Oy puh. 050 306 8396
Palveluksessa Kotihoito OY/ Kotihoitajat Helsinki puh. 040 730 0525
Palvelus Roos  www.palvelusroos.fi 
Pihapeukalo Tmi emma.soini@gmail.com
Piika & Sisar Oy  www.piika.fi  
Pika Puhtaus Oy  www.pikapuhtaus.fi
Pirttipalvelut Oy  www.pirttipalvelut.fi
Posti Oy, Posti Kotipalvelut  www.posti.fi/kotipalvelut
PR2You Oy  www.pr2y.fi
Premium Home Care Service Oy  www.premiumhomecareservices.fi
Proxet Oy puh. 044 9173103
Puhdas Unelma Oy puh. 045 246 6422
 www.kotisiivooja.com
Puhelu Päivässä Palvelu Puh. 040 159 6662
 puhelupaivassa.fi
Putsclean Oy  www.putsclean.fi
RaiHel puh. 050 36041384
raija.laalo@suomi24.fi
Raimon kotiapu Puh. 045 5317 4790
 www.raimonkotiapu.fi
Rayan Palvelut Tmi puh. 040 214 5009, rayanpalvelut@yahoo.com
Recovery Kari Oy p. 040 7283514
 www.recoverykari.com
Reetan Kotisiivous puh. 04 4935 9604
Riitan koti- ja siivouspalvelu Oy  www.riitansiivous.fi
RTK-Palvelu Oy  www.rtk-palvelu.fi, P. 029 029 4000
Rock Clean Oy Puh. 040 526 9837
 www.rockclean.fi
Sahera Koti Puhtaaksi OY  www.kotipuhtaaksi.fi
S. Honkala-Omaishoidon Apu   www.omaishoidonapu.fi
Sannan monipalvelu Oy  www.spalvelu.fi
Second Soul Oy  www.siistiasiivouspalvelut.fi
puh. 050 33 00 783
Seniorilo Oy/ Iloiset Seniorit  www.iloisetseniorit.fi 
Senria Oy puh. 040 775 9491
 www. senria.fi
Servea Oy  http://www.kauppapalvelu.fi/
Seurana oy  www.seurana.fi
Siistikoti Oy puh. 050 543 2905
 www.siistikoti.net
Siivous Henriikka  www.siivoushenriikka.fi
Siivousliike Puuninki Puh. 050 462 7070
puuninki@gmail.com
Siivouspalvelu Medicum  www.medicum.fi 
Sippora Oy puh. 044 2800 565
Sisältöä elämään!® hoiva- ja hyvinvointipalvelut  https://sisaltoaelamaan.fi/
Sivex Oy  www.sivex.fi
Sivina Oy  www.sivina.fi
Sodexo Oy  www.sodexo.fi/siivouspalvelut 
SOL Palvelut Oy  www.sol.fi
Sosiaali- ja terveyspalvelu Silkkitie oy  www.silkroad.fi
Sotainvalidien Veljesliiton Uudenmaanpiiri  www.avustajatoiminta.fi
SP-apu Oy puh. 040 911 6392
 www.spapu.fi
Stella kotipalvelut Oy   www.stella.fi
Suomen Henkilö Osuuskunta info@suomenshock.fi
puh. 044 714 9992
Sun koti ja hoivapalvelut tuula.kohonen@pp.inet.fi
puh. 045 8928 311
Suomen Seniorihoiva Oy  www.suomenseniorihoiva.fi
Sävelhoiva Tmi puh. 050 308 1180
Taikatatsi Tmi puh. 04 4532 7483
Tannen Tupakahvila Oy puh. 050 0558218
Tarja Ahonen: Muutoksen voima  www.muutoksenvoima.fi   
Tasolaiset Oy  www.tasolaiset.fi
Terveysoperaattori Oy puh. 0800 170300
Tictum Oy  www.tictum.fi
Tildan Tähti Oy /Seniori IloA  www.senioriiloa.fi   
Tmi Anja Nurmela puh. 040 542 1887
Tmi Erica Lindblom erica.lindblom@suomi24.fi / 040 5750 727
Tmi Helgi Vaarman puh. 0400 354 337
tmihelgivaarman@gmail.com
Tmi Kotiavustaja Hilkka puh. 040 413 4438
Tmi kotipalvelu Hopea Joutsen  www.hopeajoutsen.fi / 040 7788 829
Tmi Marista Puh. 050 339 8698
mari.stahl@pp.nic.fi
Tmi Mikel puh. 044 0512737,  www.mikel.fi
Tmi Syke sairaanhoito Puh. 044 985 1555, ahmadi_shima24@yahoo.com
Tmi Tarja Ahlman Puh. 040 779 1731
tarja.ahlman@gmail.com
Tmi Terävän palvelut puh. 045 1255815
Tmi Vuomaari satumaavuori@gmail.com / 050 3548 477
Tmi Wumus puh. 040 773 2312
mikko.kuusiniemi@gmail.com
Toimiva Koti, Domedi Oy  www.toimivakoti.fi
Uudenmaan Laatutyöt puh. 045 808 3234
asiakaspalvelu@
uudenmaanlaatutyot.fi
Uudenmaan Tehosiivous Oy puh. 046 811 3289
info@uudenmaantehosiivous.fi
Wallaton Oy  www.wallaton.fi / 040 831 6380
Warsinaiset Oy  www.warsinaiset.fi
VBE Service Oy puh. 040 8277 930
 www.ebvsiivous.fi
Vetula Oy puh. 040 5600645, sirpa.makela@vetula.fi
Viisi Vuodenaikaa Oy puh. 040 567 9561
Winda Oy puh. 040 186 6686
kirsi.chime@gmail.com
We-Siivous puh. 045 166 9906
 www.we-siivous.fi
Villa Hanna Tmi puh. 0400 484 243
ViRoMa Tmi  www.viromatmi.fi
puh. 040 524 9604
VKY Care Oy  Puh. 0600 066466




JAA
24.09.2019 14:11