Hoppa till innehållet

Lärarna

Haga 1-5

Kristian Ahonen: ortodox religion

Tom Blomqvist: klasslärare åk 1

Castrén Petra; klasslärare åk 4

Haapalainen Niklas; platschef

Kairisalo, Katja; speciallärare

Mattsson Viktor; klasslärare åk 5

Salin Johanna; klasslärare åk 2

Segercrantz-Lindholm Johanna; klasslärare åk 3

Silvander Pia; rektor

Westermarck  Frida; franska 

Vähäkainu Veronica; lärare i svenska som andra språk


Kårböle 1-5

Gitta Sjöstrand; timlärare

Grönqvist Klaus; klasslärare åk 5

Jaakola Petra; klasslärare åk 3-4

Kairisalo Katja; speciallärare

Lindholm Robert; platschef, klasslärare åk 1

Sjöstran Gitta; timlärare

Silvander Pia; rektor

Tuuri Marianne; klasslärare åk 2


 Munksnäs 0-5

Aho Toni; klasslärare 2A

Ahonen Kristian; ortodox religion

Besser Malin; klasslärare 5B

Carlberg Maria; speciallärare

Djupsjöbacka Sonja; klasslärare 2B

Gylling Pontus; teknisk slöjd

Kämäräinen Ville; klasslärare  5A

Lång Sofia; klasslärare 2B

Mäkelä Evelina; klasslärare 3A

Pitkäniemi Marko; katolsk religion

Rehn-Sirén Paula; klasslärare 5B

Silvander Pia; rektor

Stenbäck Marina; platschef

Stierncreutz Elisabeth; klasslärare 3A

Westermarck Frida; franska

Vähäkainu Veronica; lärare i svenska som andra språk

Öström Saga; klasslärare 3B

 

Munksnäs 6-9

af Björksten Malin; speciallärare

Buddas Susanna; svenska och litteratur, klassföreståndare 7E

Carlsson Gun-Marie;  engelska, tyska, klassföreståndare 8B

Dahlström Rikhard; ortodox religion

Eeva Buzalski; klasslärare 6D

Eklundh Tom; musik, geografi

Ekman Karin; elevhandledare, klassföreståndare 9D

Englund Joakim; biologi, geografi, klassföreståndare 7B

Eriksson Sofia; hälsokunskap, livsåskådning, geografi, engelska

Finell Marianne; historia, samhällslära, företagsamhet, klassföreståndare 7C

Forsén Felix; klasslärare 6C

Forstén Sture; klasslärare 6A

Grundvall Jonas; bildkonst, klassföreståndare 7A

Gylling Pontus; slöjd, digitala kunskaper

Höckerstedt Pirkko; svenska och litteratur 

Kronman Peter; fysik, matematik, klassföreståndare 9B

Larson Peter; religion, historia

Lindberg Emilia; klasslärare 6B

Lindfors Tom; gymnastik, klassföreståndare 8D

Lindroos Margita; huslig ekonomi, klassföreståndare 8A

Mikkola Lotta; finska, geografi, klassföreståndare 9A

Myrevik Sandra; klasslärare 6E 

Njålsson Gunnar; matematik, fysik, kemi

Nyreen Eva; spanska

Piiroinen Tua; gymnastik, klassföreståndare 9C

Pitkäniemi Marko; katolsk religion

Renvall Gunilla; kemi, matematik , klassföreståndare 7D

Rewell Tomi; engelska, finska, klassföreståndare 8C

Schmitz Marika; speciallärare

Silvander Pia; rektor

Smeds Tora; matematik, klassföreståndare 8E

Taddele Majvor; slöjd

Thráinsdóttir Helga; biträdande rektor

Westermarck Frida; franska, engelska

Vähäkäinu Veronica; svenska som andra språk

Zitting Richard; specialklasslärare


 

Sockenbacka 1-2

Katja Kairisalo; speciallärare

Gitta Sjöstrand; klasslärare S1-2

 





      













  






 





























































































































































































12.10.2021 10:32