Suoraan sisältöön

Lärarna

Haga 1-5

Castrén Petra; kf åk 3

Heikkonen Miika;kf 5

Kairisalo, Katja ; speciallärare

Mattsson Viktor kf åk 4

Mustonen Jari; ortodox religion

Norrgrann Linda; kf åk 1; platschef

Segercrantz-Lindholm Johanna; timlärare 

Silvander Pia; rektor

Westermarck  Frida; tjänsteledig 2019-2020

Vähäkainu Veronica; S2 lärare

Österman Henrica ;kf åk 2

Öström Linnea; franska

 

Kårböle 1-5

Blomqvist Tom; kf åk 4

Grönqvist Klaus; kf åk 3

Jaakola Petra ; kf åk 5

Kairisalo Katja; speciallärare

Källberg Marina ;tjänsteledig 2019-2020

Lindholm Robert ;timlärare, platschef

Mabinda, Leticia; timlärare

Silvander Pia ; rektor

Tuuri Marianne; kf åk 1-2

Westermarck Frida; tjänsteledig 2018-19

Öström Linnea ; franska

 

Munksnäs 0-5

Aho Toni ; kf 5A

Besser Malin; kf 3B

Bärlund Britt-Mari; förskolan

Carlberg Maria; speciallärare

Djupsjöbacka Sonja ; kf 2A

Gylling Pontus; teknisk slöjd

Hintze Nina ; förskolan

Kämäräinen Ville ; kf 3A

Mustonen Jari ; ortodox religion

Mäkelä Evelina; kf 1A

Pitkäniemi Marko; katolsk religion

Rehn-Sirén Paula;kf 4B

Selin Anna-Lina ; kf 4A

Silvander Pia; rektor

Stenbäck Marina; platschef

Stierncreutz Elisabeth; kf 5B

Westermarck Frida ; tjänsteledig 2019-2020

Vähäkainu Veronica ; S2

Öström Saga; kf 2B

 

Munksnäs 6-9

Bjurström Laila; kemi, matematik

af Björksten; Malin; speciallärare

Buddas Susanna;kf 9A; modersmål

Carlsson Gun-Marie ; kf 9C; eng, ty

Eeva Buzalski; kf 6B

Eklundh Tom; musik;geografi

Ekman Karin ;kf 7D studiehandledare

Englund Joakim ; kf 8A; biologi, geografi

Finell Marianne; kf 8D , historia , samhällslära

Fontell Meta; kf 6C

Grundvall Jonas;kf 8B; bildkonst 

Gylling Pontus; teknisk slöjd

Höckerstedt Pirkko; kf 8C; modersmål

Kronman Peter ;kf 7B kemi , matematik

Larson Peter ; religion, samhällslära

Lindfors Tom ;kf 9B gymnastik

Lindroos Margita; kf 9D,Huslig ekonomi 

Martin Maarit; kf 6D

Mikkola Lotta;kf 7A fi; mofi

Molander Linnéa ; textilslöjd

Mustonen Jari ; ortodox religion

Myrevik Sandra; kf 6A

Njålsson Gunnar; matematik, samhällslära

Nyreen Eva ; spanska

Piiroinen Tua ; kf 7C; gymnastik

Renvall Gunilla ; tjänsteledig 2019-2020  

Rewell Tomi ;kf 9A engelska, finska; mofi

Schmitz Marika; speciallärare

Silvander Pia; rektor

Smeds Tora ; matematik

Thráinsdóttir Helga; biträdande rektor

Westermarck Frida; tjänsteledig 2019-2020

Vähäkainu Veronica ; S2 lärare

Öström Linnea ; franska , tyska

 

Sockenbacka Enhet 1-2

Mabinda Leticia; kf 1-2

 



      













  






 




























































































































































































DELA
12.09.2019 15:19