Suoraan sisältöön

Opettajat

Luokanopettajat ja -ohjaajat

Luokanopettajat

1A Lammela Iida-Lotta
1B Luiskari Petri
1C Von Essen Caroline
1D Lehmusoksa Elisa
1E Mommo Unna
1F Sjöholm Mari
1-4G Kurkela Katri ja Kaski Marianna
1-3H Salminen Marjo


2A Veijalainen Niina ja Laukkanen Mari
2C Kecskeméti Inka
2D Nurmi Nea
2E Helvelahti Aapi
2F Nevala-Hoffmann Annika


3A Kuitunen Eemi
3B Auronen Joona
3C Grönberg Minna
3D Suominen Henna
3E Mononen Elina
3-4A Skaffari Yrjö ja Hasan Linda
3-6G Niskanen Pauli


4B Karhunen Janne
4C Puhakka Joonas
4D Pelli Laura
4E Väisänen Vili


5A Nieminen Mikko
5B Hyvärinen Valtteri
5C Koistinen Ella
5-6A Marttila Nessu


6A Keto-Tokoi Henri
6B Norvio Sirpa
6C Lindström Anne

Luokanohjaajat

7A Hipsi Riku
7B Skog Mari
7C Kuusela Tuomo
7D Autere Olli-Pekka ja Jarva Jesse
7E Valkeinen Sonja
7-9F Heikkinen Arttu


8A Vesanen Pirjo
8B Taruvuori Teemu
8C Isometsä Pekka
8D Huovinen Jonna ja Laukkanen Peppi
8E Turpeinen Hanna-Kaisa
8-9F Valtonen Mari


9A Alho Arto
9B Parkkinen Jani
9C Friman Anne
9D Taavitsainen Terhi

Resurssiopettajat

Jakonen Anne
Pyulze Ariadna

JOPO (joustava perusopetus)

Anttila Mia-Annukka
Miettinen Merja
Taimiaho-Nieminen Katja

Painotettu opetus musiikki

Hallaste Susanna
Marttila Nessu

Painotettu opetus mediakasvatus

Alho Arto
Degerman Paula
Meriläinen Taina
Koppatz Marianne

Laaja-alainen erityisopetus

Heteniityntie
Hirvonen Johanna
Laukkanen Mari
Manninen Ada
Risku Sauli
Koukkusaarentie luokat 3-6
Mäki Piia
Nironen Saija
Koukkusaarentie luokat 7-9
Huovinen Jonna
Saarikorpi Viivi
Venemestarintie
Hapuli Emilia
Tamminen Susanna

OTE-opetus

Vuorinen Irmeli

Oppilaanohjaus

Japisson Anu
Lehtonen Johanna

Kielet

Helvelahti Juha ruotsi, saksa
Hipsi Riku englanti, ruotsi
Kadi Sanaa arabia
Koppatz Marianne englanti, ranska
Lehtonen Tiina englanti
Myganen Elvira venäjä
Peltonen Sarah kurdi
Skog Mari englanti, ruotsi
Vesanen Pirjo englanti, ruotsi
Vidgren Anne englanti, ranska
Waara Reita englanti, ruotsi


Suomi toisena kielenä

Heteniityntie
Siimes Irina
Koukkusaarentie
Metsänraja Pauliina
Mikkonen Veronika
Pyulze Ariadna
Valkeinen Sonja
Venemestarintie
Kemppainen Fanni

Valmistava opetus

Kushtshenko Leena

Muut aineenopettajat

Aarnio Vuokko matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka
Alho Arto äidinkieli, teatteritaide, mediakasvatus
Astikainen Heidi kotitalous, terveystieto
Autere Olli-Pekka historia, yhteiskuntaoppi
Degerman Paula äidinkieli ja kirjallisuus, teatteritaide, mediakasvatus
Friman Anne matematiikka, fysiikka, kemia
Grzeskowiak Malgorzata katolinen uskonto
Haikarainen Iisa-Lotta suomen kieli ja kirjallisuus
Hallaste Susanna musiikki
Hasan Linda musiikki
Isometsä Pekka matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka
Jarva Jesse käsityö, tekninen käsityö
Kuusela Tuomo historia, yhteiskuntaoppi
Laukkanen Peppi käsityö, tekstiilikäsityö, evankelisluterilainen uskonto
Lehtonen Essi kotitalous, terveystieto
Meriläinen Taina kuvataide
Nieminen Mikko biologia, maantieto
Parkkinen Jani historia, yhteiskuntaoppi, evankelisluterilainen uskonto
Taavitsainen Terhi liikunta, terveystieto
Taruvuori Teemu liikunta
Turpeinen Hanna-Kaisa biologia, maantieto
Vaara Tuomas
matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka
Vainikka Anssi islamin uskonto
Vähäkangas Maria ortodoksinen uskonto





19.01.2021 15:46