Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Rehtori Irina Pellikka
puh. 09 310 86811
irina.pellikka@hel.fi

Virka-apulaisrehtori Janne Kettunen
Koukkusaarentien toimipiste
puh. 09 310 86881
janne.kettunen@hel.fi

Virka-apulaisrehtori Kirsi Hamunen
Venemestarintien ja Heteniityntien toimipisteet
puh. 09 310 72334
kirsi.hamunen@hel.fi

Postiosoitteet

Heteniityntien toimipiste
PL 96301
00099 Helsingin kaupunki

Koukkusaarentien toimipiste 
PL 98308
00099 Helsingin kaupunki

Venemestarintien toimipiste
PL 98303
00099 Helsingin kaupunki

Toimipisteiden yhteystiedot

Heteniityntie 4

Koulusihteeri Erja Kauppinen
erja.m.kauppinen@hel.fi
puh. 09 310 82788, 040 334 8671

Terveydenhoitaja  Heidi Varjokoski
puh. 040 334 5292  ke Heteniityntiellä

Koulukuraattori Abdulkadir Isak
puh. 050 401 3367 to Heteniityntiellä

Monikielinen ohjaaja
Suvi Nyström (suomi, venäjä, englanti)
suvi.nystrom@edu.hel.fi
puh. 09 3103 4827, 040 596 7761

Kohdevastaava (kouluisäntä) Timo Liimatainen
puh. 050 384 3440

Kouluruokala 09 310 86884

Henkilöstötilat
päärakennus: 040 334 8164
pihatalo: 09 310 83184
metsätalo: 046 956 3003

Koukkusaarentie 9

Koulusihteeri Laura Kytömäki
laura.kytomaki@hel.fi
puh. 09 310 20035, 040 484 6116

Terveydenhoitaja Susanna Immonen
susanna.j.immonen@hel.fi
puh. 050 310 5625
paikalla ma-to klo 8-16, pe klo 8-14

Koulukuraattori Minna Jantunen
minna.jantunen@hel.fi
puh. 050-401 3326

Monikielinen ohjaaja
Suvi Nyström (suomi, venäjä, englanti)
suvi.nystrom@edu.hel.fi
puh. 09 3103 4827, 040 596 7761

Kohdevastaava (kouluisäntä) Timo Liimatainen
puh. 050 384 3440

Henkilöstötila
09 310 86883

Venemestarintie 14

Koulusihteeri  Tarja Hellström
tarja.hellstrom@hel.fi
puh. 09 310 82994

Terveydenhoitaja   Heidi Varjokoski
puh. 040 334 5292  to Venemestarintiellä

Koulukuraattori Abdulkadir Isak
puh. 050 401 3367 ke Venemestarintiellä

Monikielinen ohjaaja
Suvi Nyström (suomi, venäjä, englanti)
suvi.nystrom@edu.hel.fi
puh. 09 3103 4827, 040 596 7761

Kohdevastaava (kouluisäntä) Timo Liimatainen
puh. 050 384 3440

Iltapäivätoiminta
puh. 050 467 6815

Henkilöstötilat
päärakennus: 09 310 22099
piharakennus: 09 310 22098



21.04.2022 10:23