Suoraan sisältöön

Kerho- ja harrastustoiminta

Helsinkiläisille peruskoululaisille järjestetään koulupäivän yhteydessä kerhotoimintaa. Oppilaat voivat osallistua kerhotoiminnan suunnitteluun ja kehittämiseen muun muassa koulujen oppilaskuntien kautta. Koulun kerhotoimintaa voidaan järjestää joko omalla henkilökunnalla tai ostettuna ulkopuoliselta toimijalta (osallistujille maksutonta). Tämän lisäksi koululla voi olla muutakin kaupungin ulkopuolisen toimijan järjestämää kerhotoimintaa (kohtuulliset osallistumiskustannukset).

Voit myös katsoa lähialueen muiden koulujen kerho- ja harrastustarjonnan.

Kerho- ja harrastustoiminta koulussamme lukuvuonna 2021-22

Maanantai

Parkour
3.-6.-luokkalaisille
klo 14.30-15.30
Koukkusaarentien liikuntasali
Järjestäjä Asad Friigym / Harrastamisen Suomen malli

Ilmoittautuminen: info@asadfriigym.fi
Ilmoita seuraavat tiedot: ryhmän paikka ja aika, osallistujan nimi, osallistujan syntymäaika, osallistujan kotikunta, huoltajan nimi, huoltajan sähköposti, huoltajan puhelinnumero.

Rytmimajakan pianotunnit
klo 14.30-17.30
Venemestarintien musiikkiluokka

Tiistai

Vuomun viuluryhmä
klo 14.30-15.15
Heteniityntien toimipiste
Opettaja Sisko Hyvönen

Rytmimajakan bändikerhot
klo 14.30-17.30
Venemestarintien musiikkiluokka

Keskiviikko

Elokuva ja animaatio yläkoululaisille
7.-9.-luokkalaisille
klo 14.30-16
Koukkusaarentien luokka 129
Järjestäjä: Break the Fight Oy / Harrastamisen Suomen malli
Ilmoittautuminen: https://www.breakthefight.net/ilmoittaumislomake

Ruoanlaittoryhmä
6.-9.-luokkalaisille
klo 14.30-16
Koukkusaarentien kotitalousluokka
Järjestäjä: Helsingin NNKY / Harrastamisen Suomen malli
Ilmoittautuminen: https://www.harrastushaku.fi/view/14995

Lihaskunto & Voima
7.-9.-luokkalaisille
klo 14.30-15.30
Koukkusaarentien liikuntasali
Järjestäjä: Jälkipoltto Oy / Harrastamisen Suomen malli
Ilmoittautuminen: https://jalkipoltto.com/index.php?p=kuntosalikoulu

Elokuva ja animaatio alakoululaisille
3.-6.-luokkalaisille
Venemestarintien musiikkiluokka
klo 15-16.30
Järjestäjä: Break the Fight / Harrastamisen Suomen malli
Ilmoittautuminen: https://www.breakthefight.net/ilmoittaumislomake

Koriskerho
3.-4.-luokkalaisille
klo 14.30-15.30
Venemestarintien liikuntasali
Wb-pantterit

Vuomun viuluryhmä
klo 14.30-15.15
Venemestarintien 3F-luokka yläkerrassa
Opettaja Sisko Hyvönen

Torstai

Ohjelmointi ja pelisuunnittelu
3.-6.-luokkalaisille
klo 14.30-16
Heteniityntie luokka 4B 2. kerros
Järjestäjä: School of Gaming Galatic OY / Harrastamisen Suomen malli
Ilmoittautuminen: https://sog.gg/koulut/ilmoittaudu/

Koriskerho
3.-4.-luokkalaisille
klo 14.30-15.30
Heteniityntien liikuntasali
Wb-Pantterit

Shakkikerho
klo 14.45-15.45
Venemestarintien luokka 4E
Opettaja Antti Virtanen
Puh. 040-847 2108

Perjantai

Shakkikerho
klo 13.30-14.15
Heteniityntien luokka 1B
Opettaja Antti Virtanen
Puh. 040-847 2108



06.09.2021 11:49