Suoraan sisältöön

Opettajat

Luokanopettajat ja luokanvalvojat lv. 2019-2020

1A Lisa Morris
1B Natalia Holm
1C Karoliina Anttila
1D Annakaisa Partanen
1E Sukhjagat Brar

2A Aino Rantamäki
2B Riikka Andersson
2C Sirkka Palkki
2D Riikka Tarsa
2E Kaarina Merikannas

3-2A Venla Kellokumpu
3B Timo Sipilä
3C Susanna Puustinen
3D Mikko Kolea
3E Pirita Keskitalo
3F Tytti Enjala

4A Jukka Hari
4B Maj-Lis Guillermo
4C Gerissa Lyyra
4D Anne-Maria Lantta
4-5E Mervi Keinänen

5A Matilda Tanner
5BC Panu Keskinen
5BC Jari Ahvenus
5-6D Marjo Viitanen 

6A Anssi Hietaharju
6B Andrei Roumiantsev
6C Riikka Räsänen


7A Ilona Savolainen
7B Mervi Laukkarinen 
7C Aila Peltomäki
7D Helena Arppe-Coulibaly
7E Hanna Hyrsky
7F Virpi Välimaa-Hill

8A Maija Sistola 
8C Mila Kesänen 
8D Elina Alamäki
8E Carol Pellja
8F Kata Fabritius
8G Maija Hanhijärvi
8H Anne Kinnunen-Senanayake


9A Tiia Ruohonen
9B Kirsi Arino
9C Anna Lähde
9D Saija Seppälä
9E Hanna Vierijärvi
9F Leena Hackmann
9G Antti Laine
9H Riikka Niemenranta

3-6V Sirkku Heikkilä
7-9V Kristiina Kilpijärvi


Aineenopettajat lv. 2019-2020

Jutta Talarmo, suomen kieli, 
Aila Peltomäki 7C lv, käsityö
Helena Arppe-Coulibaly 7D lv, englanti, ruotsi
Hanna Hyrsky 7E lv, englanti, ruotsi
Virpi Välimaa-Hill 7F lv, englanti
Mila Kesänen 8C lv, matematiikka, fysiikka
Carol Pellja 8E lv, liikunta
Kata Fabritius 8F lv, englanti, ruotsi
Maija Hanhijärvi 8G lv, matematiikka, kemia, fysiikka
Anne Kinnunen-Senanayake 8H lv, englanti, ruotsi
Kirsi Arino 9B lv, biologia, maantieto
Anna Lähde 9C lv, matematiikka, kemia, fysiikka
Saija Seppälä 9D lv, englanti, espanja
Hanna Vierijärvi 9E lv, suomen kieli, S2
Leena Hackmann 9F lv, suomen kieli, S2
Antti Laine 9G lv, englanti, saksa
Riikka Niemenranta 9H lv, ruotsi, saksa
Hanaa Halima matematiikka, fysiikka
Sauli Pelkonen käsityö
Erno Kivelä matematiikka, tietotekniikka, johtoryhmä
Petri Rytkölä historia, yhteiskuntaoppi
Mervi Laukkarinen 7B lv, historia, uskonto
Janne Pellikka liikunta, johtoryhmä
Diana Salmela liikunta
Tea Kostet suomen kieli, S2
Tero Niittymaa S2
Saara Markkanen suomen kieli, S2
Mirja Fagerholm opo
Johanna Lehtonen opo
Antti Pajula musiikki
Elina Alamäki kotitalous
Marja Väärälä kotitalous, johtoryhmä
Maisa Rajamäki-Kukkonen kuvataide
Anniina Virtanen biologia, maantieto
Anna Hietala biologia, maantieto
Leila Kokko matematiikka, kemia

 

Laaja-alaiset erityisopettajat

Aino Löppönen
Ulla Lempiäinen
Heini Saarnivaara
Johanna Maaluoto
Matti Lehikoinen
Anne Elomaa
Carolina Silvola
Rutt Pärni-Mehiläinen, OTE-opetus

Resurssiopettajat

Irene Auer
Laura Koskinen 
Miina-Leena Ojalehto




11.03.2020 11:58