Suoraan sisältöön

Opettajat

OPETTAJAT 2020–2021 

 

    • Aaltonen, Matias: opintojen ohjaus
    • Abdul Hafiz Muhammed Abdulla: islamin uskonto
    • Arjovuo Hannamaija: äidinkieli ja kirjallisuus, viestintä; apulaisrehtori
    • Aronen Katri: biologia, maantieto, luokanohjaaja 8F
    • Autere Sanna: äidinkieli, historia, yhteiskuntaoppi, luokanohjaaja 8G
    • Eklund Edvin: kotitalous, liikunta, luokanohjaaja 8D
    • Favorin Ulla: matematiikka, fysiikka, kemia, luokanohjaaja 7F
    • Fälden Mira: terveystieto
    • Heino Kirsi: liikunta, luokanohjaaja 9D
    • Ioannidis Miltiadis: liikunta, luokanohjaaja 8C
    • Järvenpää Sonja: koulunkäyntiavustaja
    • Kapanen Leena: laaja-alainen erityisopetus
    • Kasatkin Oleg: oma äidinkieli, venäjä
    • Kavonius Marjaana: katsomusaineet (virkavapaalla)
    • Kojo Hannele: kotitalous, terveystieto, luokanohjaaja 9C
    • Kukkonen Petri: historia, yhteiskuntaoppi
    • Lang Juha: käsityö, tekninen työ, luokanohjaaja 9H
    • Lavonen Riikka: matematiikka, fysiikka, kemia; apulaisrehtori
    • Lindfors Timo: matematiikka, fysiikka, kemia, luokanohjaaja 7D
    • Lindholm Taru: biologia, maantieto, luokanohjaaja 9F
    • Löppönen Jukka: erityisluokanopettaja, luokanohjaaja 7J/8J/9J
    • Matinlassi Erja: äidinkieli ja kirjallisuus. luokanohjaaja 7E
    • Maunu-Hietanen Riitta: saksa, englanti, ruotsi
    • Mörtenhumer Riitta: historia ja yhteiskuntaoppi
    • Mäkinen Kari: opintojen ohjaus
    • Osola Liisa: ortodoksinen uskonto
    • Paananen Heli: laaja-alainen erityisopetus
    • Palola Ruth: espanja
    • Pelkonen Mira: äidinkieli ja kirjallisuus, S2, luokanohjaaja 8H
    • Peltola-Kalliomäki Sanna: käsityö, tekstiilityö
    • Peltoniemi Mikko: opintojen ohjaus (virkavapaalla)
    • Pitko Petteri: erityisluokanopettaja, luokanohjaaja 9A
    • Ranta Tommi: fysiikka, kemia, matematiikka, liikunta, kielikylpy, luokanohjaaja 7B ja 9B
    • Ruohonen Emmi: katsomusaineet, terveystieto
    • Sandberg Sanna: englanti, ranska, ruotsi. luokanohjaaja 7A
    • Saravo Risto: matematiikka, fysiikka, kemia, luokanohjaaja 9G
    • Silvennoinen Minna: kuvataide, luokanohjaaja 8E
    • Sirviö Iina: matematiikka, fysiikka, kemia
    • Sumén Mauri: musiikki, luokanohjaaja 7C
    • Svanljung Anna: ruotsi, englanti, uskonto, historia, terveystieto, kuvataide, yhteiskuntaoppi, kielikylpy, luokanohjaaja 8B
    • Tuohimaa Tarja: ruotsi, englanti, luokanohjaaja 9E
    • Viinikainen Riikka: englanti, ruotsi
    • Vu-Lilja Thu Nga: oma äidinkieli, vietnam



10.08.2020 12:31