Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Vartiokylän yläasteen koulu
Käyntiosoite: Rusthollarintie 6, 00910 Helsinki
PL 91302, 00099 Helsingin kaupunki
Avoinna koulutyöpäivinä kello 8.00–15.00.

 

Koulusihteeri Helena Tiits
puh. 09 310 82994, 040 334 8655 
helena.tiits@hel.fi 

Koulusihteeri ei ole Vartiokylän yläasteella tiistaisin.


Päättötodistusjäljennösten tilaus Kaskon arkistosta: https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/yhteystiedot-ja-palaute/

Yleiset ohjeet koulun tilojen vuokraamisesta kouluajan ulkopuolella: https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/palvelut/tilojen-varaaminen/koulutilojen-kaytto
Liikuntasalien tilavaraukset: https://www.hel.fi/kulttuurin-ja-vapaa-ajan-toimiala/fi/palvelut/tilavaraukset/
Luokkatilojen iltakäyttö: Kasko tilapalvelut, p. 09 310 12001, ma-to klo 12-14, tilavaraukset(at)hel.fi

 

Kanslian väen yhteinen sähköposti (kanslia.vartya@edu.hel.fi) menee rehtorille, koulusihteerille ja apulaisrehtoreille.

 

Rehtori Pertti Purhonen 

puh. 09 310 82993, 040 336 0331
pertti.purhonen@hel.fi

 

Apulaisrehtorit   

Hannamaija Arjovuo
puh. 040 826 3603 (hannamaija.arjovuo@edu.hel.fi) ja 

Riikka Lavonen
puh. 040 160 8069 (riikka.lavonen@edu.hel.fi)

 

Johtokunnan puheenjohtaja Riku Punkkinen (riku.punkkinen@outlook.com)  

 

Opettajainhuone
puh. 09 310 82995

 

Erityisopettajat Leena Kapanen (puh. 040-334 8658) ja Heli Paananen (puh. 040-685 1668)

leena.kapanen@edu.hel.fi, heli.paananen@edu.hel.fi

 

Opinto-ohjaajat Kari Mäkinen ja Matias Aaltonen

puh. 09 310 82997


Kuraattori Milena Pekari 

puh. 09 310 78511 

Vastaanottopäivät maanantai, keskiviikko ja perjantai.

 

Koulupsykologi  Nina Kivinen  
puh. 09 310 71920, 050 401 3399 
Vastaanottopäivät tiistai ja torstai.

 

Terveydenhoitaja  

puh.     

 

Terveydenhoitaja on koululla 4pv/vko.

Kouluterveydenhuollossa ei hoideta oppilaita joilla on koronavirustartunnan oireita.

 

Jos oppilaalla on koronavirustartunnan oireita, soita Helsingin koronavirusneuvontaan, p. 09 310 10024 (arkisin klo 7–20) ja muina aikoina Päivystysapuun, p. 116 117.

Koronavirustestiin ohjataan kaikki, joilla on koronavirustartunnan oireita. Näitä ovat esimerkiksi kuume, yskä, päänsärky, pahoinvointi, ripuli, lihaskipu, kurkkukipu, nuha, hengenahdistus ja haju- tai makuaistin menetys. 

 

Muita sairauksia hoidetaan normaalisti omalla terveysasemalla. (Myllypuron terveysasema: Jauhokuja 4, 00920 Helsinki, p. 09 310 603 60)

Helsingin terveysneuvontanumero: 09 310 10023

 

Koululääkäri Vaula Tuominen

Koululääkäri on Vartiokylän yläasteella 1-2 x kk.

Koululääkärin vastaanotolle varataan aika kouluterveydenhoitajan kautta.

 

Hammashoito

Keskitetty ajanvarausnumero 09 310 51400. Ilta-, viikonloppu- ja arkipyhäpäivystyksen ajanvarauksen puhelinnumero on 09 471 71110. 

 

Kouluisäntä Victor Molodchinin
puh. 050 401 3966, victor.molodchinin@palmia.fi

 

Kouluravintola 
puh. 040-571 4501, kouluravintola.rusthollari@palmia.fi




05.10.2020 14:23