Suoraan sisältöön

Yhteystiedot


Taivallahden peruskoulu

Käyntiosoite Eteläinen Hesperiankatu 38, 00100 Helsinki
PL 10303, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä kello klo 8-15

Koulusihteeri Auli Kivi-Nieminen
puh. 09 310 86512, 040 334 8126
auli.kivi-nieminen@hel.fi
Kanslia on avoinna oppilaille klo 8–15
Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista

Rehtori Outi Lehtola 
puh. 09 310 20691, 040 594 2080, outi.lehtola@hel.fi

Virka-apulaisrehtori Annarella Ahlroos
puh. 09 310 25830, 040 627 9090, annarella.ahlroos@hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja Marko Matilainen

Opettajanhuone
puh. 09 310 86558 (”alatalo” Eteläinen Hesperiankatu 38)
puh. 09 310 86560 (”ylätalo” Väinämöisenkatu 2)

Erityisopetus ja tukiopetus
Heli Makkonen,
050 533 2017, heli1.makkonen@edu.hel.fi
Jonina Puisto 040 161 498

Opinto-ohjaaja Esa Rantamo
puh. 09 310 86502, esa.rantamo@edu.hel.fi

Psykologi Elina Haimi 
puh. 09 310 71863 tai 050 401 3308
elina.haimi@hel.fi

Kuraattori Riikka Tahvanainen

puh. 0504013331 / 0931071879

riikka.tahvanainen@hel.fi

Iltapäivätoiminnan vastaava Maija Jaskara
puh. 09 310 87103, 040 334 5826
A4 /etelä-keskinen alue ja ruotsinkielinen iltapäivätoiminta

Terveydenhoitaja Terttu Kattelus
puh. 050 310 5590
Vapaa vastaanottoaika ma-pe klo 11:30-12:30.

Kouluisäntä Erkki Viinikainen
puh. 050 401 3973

Kouluravintola
puh. 09 310 86567

Aamupäivätoiminta
puh. 040 716 8355

Demo Taivallahti
puh. 040 673 2129, 040 683 4733
taivallahti@demo-ipkerho.fi
www.demo-ipkerho.fi



07.08.2020 11:38