Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Alatalo Eteläiseltä Hesperiankadulta kuvattuna

Taivallahden peruskoulu
Käyntiosoite Eteläinen Hesperiankatu 38, 00100 Helsinki
PL 10303, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä kello klo 8-15.

Koulusihteeri Auli Kivi-Nieminen
puh. 09 310 86512 tai 040 334 8126
auli.kivi-nieminen@hel.fi
Kanslia on avoinna oppilaille klo 8–15
Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista

Rehtori Outi Lehtola (Virkavapaalla 1.9.-30.11.2021)
puh. 09 310 20691 tai 040 594 2080, outi.lehtola@hel.fi

Rehtori vs. Annarella Ahlroos
puh. 09 310 25830 tai 040 627 9090, annarella.ahlroos@hel.fi

Virka-apulaisrehtori vs. Jaana Havia
puh. 09 310 82083 tai 040 170 4327, jaana.havia@hel.fi

Opettajanhuone
puh. 09 310 86558 (”alatalo” Eteläinen Hesperiankatu 38)
puh. 09 310 86560 (”ylätalo” Väinämöisenkatu 2)

Erityisopetus ja tukiopetus Heli Makkonen
050 533 2017, heli1.makkonen@edu.hel.fi

Opinto-ohjaaja Esa Rantamo
puh. 09 310 86502, esa.rantamo@edu.hel.fi

Psykologi Elina Haimi 
puh. 09 310 71863 tai 050 401 3308
elina.haimi@hel.fi

Kuraattori Riikka Tahvanainen
puh. 0504013331 tai 09 310 71879
riikka.tahvanainen@hel.fi

Aamu- ja iltapäivätoiminnan koordinaattori
Koulunkäynninohjaajien tiimivastaava 

Rea Campos Valle
puh. 040 334 01 99

Työelämäohjaaja/projektiasiantuntija Sami Seppilä
Puh. 09 652 35 52 / 040 3102 17 02

Kouluvalmentaja Mimosa Lindström
Puh. 040 667 48 66

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori Maija Jaskara

puh. 09 310 87103 tai 040 334 5826
A4 /etelä-keskinen alue ja ruotsinkielinen iltapäivätoiminta

Terveydenhoitaja Terttu Kattelus
puh. 050 310 5590
Vapaa vastaanottoaika ma-pe klo 11:30-12:30.

Terveydenhoitaja Linda Ohlström
puh. 040 724 66 43
Paikalla maanantaisin ja torstaisin

Kouluisäntä Erkki Viinikainen
puh. 050 401 3973

Kouluravintola
puh. 09 310 86567

Aamupäivätoiminta
puh. 040 716 8355

Demo Taivallahti
puh. 040 673 2129 tai 040 683 4733
taivallahti@demo-ipkerho.fi
Demon nettisivut




04.10.2021 15:03