Suoraan sisältöön

Opettajat

Aho Petra, laaja-alainen erityisopettaja 1-4 luokat

Antman Anna, ruotsi

Carter Ilona, luokanopettaja (virkavapaalla)

Cavernelis Noel, luokanopettaja 3B

Grönros Petra, matematiikka, fysiikka ja kemia, luokanvalvoja 8B, MYP-koordinaattori

Haapasalo Hanna, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Hart Anna, luokanopettaja 1B, PYP- koordinaattori

Hautaniemi Olavi, suomi toisena kielenä

Heiskanen Kati, ranska

Holttinen Olli-Pekka, liikunta, terveystieto, luokanvalvoja 7C

Hämäläinen Anna, erityisopettaja 5-6 luokat

Joro Nea, luokanopettaja 5C

Karhinen Veijo, luokanopettaja 2AC, kirjastonhoitaja

Karvanen, Anni, Luokanopettaja 3AC

Kekkonen Tiia, luokanopettaja 5B

Keski-Rauska Tiina, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Keskitalo Sanna, kotitalous, vanhempainyhdistys

Keskiväli Aija, luokanopettaja 5A

Koponen Veera, käsityö

Kukkonen Anu, äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

Kuosmanen, Emmi, maantieto, yhteiskuntaoppi, luokanvalvoja 9A

Käkelä Riina, englanti, ruotsi 

Laitala Katja, englanti, ranska

Lankinen Marika, biologia, maantieto, luokanvalvoja 9C

Liusvaara Leena, rehtori

Malinen Marjo, käsityö, koodaus

Manner-Lipasti Eeva, historia ja yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto, luokanvalvoja 8C

Marin-Nuutinen Anne, luokanopettaja (virkavapaalla)

Mäkelä-Pesonen Terhi, musiikki, tukioppilastoiminta  

Neva-aho-Honkanen Raisa Maria, kuvataide, luokanvalvoja 8A

Nuorteva Johanna, erityisopettaja luokilla 7-9

Osola Liisa, ortodoksinen uskonto

Parkkinen Helene, luokanopettaja 4A

Pesu Mari, luokanopettaja 1AC, oppilaskunnan hallituksen ohjaava opettaja

Porrassalmi Arttu, luokanopettaja 6A

Purovaara Selja, islam ja evankelisluterilainen uskonto, luokanvalvoja 7B

Ranta Aliisa, apulaisrehtori, luokanopettaja 2AC

Rautajoki Heidi, liikunta ja terveystieto

Richardson Vera, luokanopettaja 2B

Ruhanen Maiju, luokanopettaja 4AC

Ryan- Kraujale Johanna, luokanopettaja 1D

Smith Meghan, espanja

Soljasalo Jenni, oppilaanohjaus 

Suominen Markku, matematiikka, fysiikka, kemia, luokanvalvoja 7A

Sytelä Jyrki, matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka, luokanvalvoja 7D 

Säämänen Juha, apulaisrehtori, luokanopettaja 3AC

Thijssen Robbie, luokanopettaja 4B

Tuovinen Anna-Stiina, luokanopettaja (virkavapaa)

Turunen Annika, resurssiopettaja

Väliahde Maija, luokanopettaja 6B, ev. lut. uskonto, vanhempainyhdistys 

Väyrynen Sanna, laaja-alainen erityisopettaja 7-9lk (virkavapaalla)

Webb Jenny, painotettu englanti, luokanvalvoja 9B

Webb Tuula, luokanopettaja 1AC,  oppilaskunnan hallituksen ohjaava opettaja

Koulunkäyntiavustajat

Kultalahti Anna (iltapäivätoiminnan vastuuohjaaja)

Kilpiäinen Hannamari

Leppiniemi Netta 

Linnanvuo Ulla

Vilpponen Riikka

Campbell Ossian



05.10.2020 09:31