Suoraan sisältöön

Opettajat

Puistolan peruskoulun opettajat lukuvuonna 2020—21 

Luokanohjaajat 1. — 9. luokat

1A yhteisopettajuus: Kati Kupiainen, Silja Sundström, Johanna Runila

2A yhteisopettajuus: Riina Tarkiainen, Anni Laine, Virpi Miettinen

3A Sanna Satokangas
3B Krista Vuokila
3C Virpi Simpura

4A Hanna Juusela
Yhteisopettajuus: 4M Mia Saranen, 4T Tuuli Lahtinen, 2-6I Iina Asell

5B Kristina Stenberg
5C Hanna Kuisma

6A Nina Silfver
6B Anni Pulkkinen
6C Jukka Kettunen

 

7–9A Jaana Päiviö (erityisluokanopettaja)
7B Timo Kangaslampi (historia ja yhteiskuntaoppi) 
7C Tuija Koski-Lammi (biologia, maantieto)

7D Sari Pellinen (ruotsi)
7E Minna Tervonen (matematiikka, fysiikka, kemia)
7F Anna Pekonen (englanti)

7G Kati Rantala (äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito)  

 

8B Jukka-Pekka Leistola (historia ja yhteiskuntaoppi)
8C Paavo Juutilainen (matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka)
8D Pirjo Laukkanen (suomen kieli ja kirjallisuus)
8E Tarja Uusitalo (ruotsi, saksa)
8F Milla Honkanen (ruotsi, englanti)
8G Johanna Kalpio (matematiikka, fysiikka, kemia)


9B Maija Salonen (terveystieto, liikunta, Urhea-toimintavastaava)
9C Jarkko Tähtinen (liikunta)
9D Pilvi Savolainen (englanti, ranska)
9E Jarkko Kurttila (ev.lut. uskonto)
9F Anu Ekholm-Pöllänen (matematiikka, fysiikka, kemia)

 

Muut opettajat 


Raija Hakala (kotitalous)

Kirsi Ketola (liikunta)
Tuija Koski-Lammi (biologia, maantieto)

Jouni Kuisma (matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka) 

Anne Kuutamo  (käsityö, tekstiilityö, kuvataide)
Pertti Leinonen (käsityö, tekninen työ)
Joonas Lietepohja  (englanti, espanja)

Marjo Malmström (matematiikka, fysiikka, kemia)   
Ruusa Peltonen (äidinkieli ja kirjallisuus) 
Tuija Päivärinta (kotitalous, terveystieto)
Eeva Saesmaa  (suomi toisena kielenä)

Tuija Tapio (kuvataide, käsityö, tekstiilityö) 
Anita Virtala (ruotsi, saksa)
Eila von Boehm-Salo  (biologia, maantieto)
Jami Homa  (islam) 
Mari Nurmi  (laaja-alainen erityisopettaja)

Veera Rautiainen (laaja-alainen erityisopettaja)

Timo Laakkonen  (laaja-alainen erityisopettaja)
Anna-Maija Hotari  (laaja-alainen erityisopettaja)
Minna Laitinen (oppilaanohjaus)
Sanna Rauhala  (oppilaanohjaus)

Satu Rumbin resurssiopettaja

Hytönen Taru, kouluvalmentaja
Mari Mäki, koulunkäyntiavustaja

Diana Sinisalo,  koulunkäyntiavustaja
Anna Borisova,  koulunkäyntiavustaja (POY-luokka)
Ceyhan Doromar,  koulunkäyntiavustaja   (POY-luokka)




04.08.2020 10:27