Suoraan sisältöön

Opettajat

Akkanen Timo, erityisluokanopettaja
Aronniemi Sanna, ranska, englanti 
Asell Pauliina, opinto-ohjaus
Aspegren Kristian, biologia, maantieto
Doras Jambo, resurssiopettaja
Greus Erika, erityisopettaja
Harju Timo, ortodoksinen uskonto 
Hyvärinen Tommi, matematiikka, fysiikka 
Hänninen Hannamari, äidinkieli ja kirjallisuus  (s-posti: hannamari.e.hanninen(at)edu.hel.fi) 
Jokimies Maria, englanti, ranska 
Juurinen Ida, luokanopettaja 2A, musiikki yläkoulu
Järvinen Satu, ranska, saksa, englanti 
Kahra Anu, luokanopettaja 3A  
Kivelä Satu, luokanopettaja 4A
Kohtamäki Anna, luokanopettaja 6A
Kuokkanen Kalle, liikunta, terveystieto
Lakotieva Tiina, äidinkieli ja kirjallisuus 
Lampén Orvokki, luokanopettaja 5A, käsityö (pehmeät) yläkoulu
Lassila Linda, luokanopettaja 3A 
Laurinus-Lehtinen Minna, liikunta, terveystieto 
Merjovirta Essi, luokanopettaja 1A
Murtomaa Anna, apulaisrehtori, kielikylpyruotsi, historia
Nikunen Anna, luokanopettaja 4A
Omer Kadar, monikielinen ohjaaja
Palo Anna, suomi toisena kielenä 
Pasanen Suvi, laaja-alainen erityisopetus
Peura Sarolta, katolinen uskonto
Pihlajoki Outi, laaja-alainen erityisopetus (opintovapaalla)
Pöntinen Silpa Maria, kotitalous (s-posti: silpa.pontinen(at)edu.hel.fi)
Rimpiläinen Jenna, saksa, ruotsi
Ripson Jussi, luokanopettaja 5A
Riukula Petri, elämänkatsomustieto, historia, yhteiskuntaoppi 
Saalasti Paavo, luokanopettaja 2A
Saarela Hilla, matematiikka, kemia
Soikkeli Vesa, uskonto (ev.lut.) 
Sykäri Petri, fysiikka, matematiikka 
Tarna Kerstin, kuvataide
Vainio Milla, luokanopettaja 1A
Vanhatalo Anna, erityisluokanopettaja
Warsame Mohamed, islamin uskonto
Westergård Maiju, musiikki


Maistraatintorin toimipiste

Grönroos Noora, luokanopettaja 6A, englanti 
Henriksson Johanna, erityisopettaja
Kykkänen Laura, laaja-alainen erityisopettaja
Leogrande Laura, reurssiopettaja, suomi toisena kielenä (virkavapaa)
Matela Tiina, luokanopettaja 5A, apulaisrehtori
Murillo Pitkänen Marco, luokanopettaja 1A (s-posti: marco.murillo-pitkanen(at)edu.hel.fi)
Okkonen Anna, luokanopettaja 4A 
Pulska Milla, luokanopettaja 1-3S, saamenkielinen luokka 
Pollari Jenni, luokanopettaja 3A
Sirviö Kerttu, luokanopettaja 4A, ranska
Teerikorpi Sini, luokanopettaja 2A, englanti
Volotinen Iina, S2-opettaja, käsityö  (s-posti: iina.e.volotinen@edu.hel.fi) 


Koulunkäyntiavustajat   

Deb Anu (yläkoulu)
Kojola Anna (LP) 
Makarenko Natalia, iltapäivätoiminnan vastaava (LP)  
Popp Diana
Rissanen Laura 
Shikhow Mohamed 
Teiter Sonja (LP)
Varonen Natalia

LP = Länsi-Pasilan /Maistraatintorin toimipiste 

Sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi(at)edu.hel.fi ellei toisin mainita.



JAA
13.01.2020 09:32