Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Munkkivuoren ala-asteen koulu

Kanslia ja luokat 1-4, 5D ja 6
Raumantie 2, 00350 Helsinki
PL 35301, 00099 Helsingin kaupunki

Luokat 5ABC
Laajalahdentie 23 (ns. IBM-talo, 3. krs)

Rehtori Mirja Pere
puh. 09 310 82240
mirja.pere@hel.fi

Apulaisrehtori Sampsa Vuorio
puh. 09 310 71792
sampsa.vuorio@edu.hel.fi

Koulusihteeri Joni Rintamaa
puh. 09 310 21345
joni.rintamaa@hel.fi
Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista. 

Opettajat ja koulunkäyntiohjaajat
Raumantien toimipiste, puh. 09 310 29126
Laajalahdentien toimipiste, puh. 09 310 82243
Opettajat ja koulunkäyntiohjaajat tavoittaa myös Wilman kautta.

Erityisopettaja Nina Berg
puh. 09 310 82245
nina.berg@edu.hel.fi

Terveydenhoitaja Nina Paavola
puh. 040 334 2480
Jätä tarvittaessa yhteystietosi vastaajaan. Terveydenhoitaja ottaa yhteyttä heti, kun se on mahdollista.
Nina Paavola on paikalla maanantaisin ja tiistaisin.

Koulupsykologi Lauri Janhunen
puh. 09 310 71945
lauri.janhunen@hel.fi
Kouluspsykologi on koululla tiistaisin klo 12 jälkeen sekä perjantaisin koko päivän.

Kuraattori Satu Sinisalo
puh. 09 310 86938
kukka.suonio@hel.fi
Kuraattori on koululla torstaisin ja perjantaisin.

Johtokunnan puheenjohtaja Mika Niemi
puh. 040 777 9167
mika.niemi@veho.fi

Vanhempaintoimikunnan puheenjohtaja Paula Sarkki
paula.sarkki@uc-media.net

Kouluvastaava (kouluisäntä) Petri Niemelä
puh. 050 401 3755   

Kouluravintola / palveluohjaaja Katja Lahtinen
puh. 09 310 27298, 040 359 2872

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori Emmi-Elina Fjällström
puh. 09 310 82249, 040 531 9718

Aamupäivätoiminta / HJK ry kerhopuhelin
puh. 040 649 7195



JAA
20.06.2019 14:23