Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Munkkivuoren ala-asteen koulu 2019-2020

Kanslia ja luokat 1-3 ja 5-6
Raumantie 2, 00350 Helsinki
PL 35301, 00099 Helsingin kaupunki
Kanslia puh. 09 310 82469 (koulusihteeri)
Opettajainhuone puh. 09 310 29126

Luokat 4A, 4B ja 4C
Laajalahdentie 23 (ns. IBM-talo, 3. krs)
Puh. 09 310 82243

Rehtori Mirja Pere
puh. 09 310 82240
mirja.pere@hel.fi tai Wilma

Apulaisrehtori Sampsa Vuorio
puh. 09 310 71792
sampsa.vuorio@edu.hel.fi tai Wilma

Koulusihteeri Sari Orasmaa
puh. 09 310 82469
sari.orasmaa@hel.fi tai Wilma
Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista. 

Opettajat ja koulunkäyntiavustajat
Opettajat ja koulunkäyntiavustajat tavoittaa parhaiten Wilman kautta. 
Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.hel.fi

Raumantien toimipiste, puh. 09 310 29126
Laajalahdentien toimipiste, puh. 09 310 82243

Laaja-alainen erityisopettaja (ELA) Nina Berg
puh. 09 310 82245
nina.berg@edu.hel.fi tai Wilma

Laaja-alainen erityisopettaja (ELA) Marju Rinne
puh. 09 310 82241
marju.rinne@edu.hel.if tai Wilma

Terveydenhoitaja Nina Paavola
puh. 040 334 2480
Jätä tarvittaessa yhteystietosi vastaajaan. Terveydenhoitaja ottaa yhteyttä heti, kun se on mahdollista.
Nina Paavola on paikalla maanantaisin ja tiistaisin.

Koulupsykologi Oona Pääkkönen
puh. 09 310 71945
oona.paakkonen@hel.fi tai Wilma
Koulupsykologi on koululla tiistaina ja perjantaina.

Koulukuraattori Satu Sinisalo
satu.sinisalo@hel.fi tai Wilma
puh. 09 310 86938
Koulukuraattori on koululla maanantaina ja tiistaina.

Johtokunnan puheenjohtaja Mika Niemi
puh. 040 777 9167
mika.niemi@veho.fi

Vanhempaintoimikunnan puheenjohtaja Paula Sarkki
paula.sarkki@uc-media.net

Kohdevastaava (kouluisäntä) Petri Niemelä
puh. 050 401 3755    040 353 3985

Koulun keittiö / Palmia 
puh. 040 353 3985 

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori Emmi-Elina Fjällström
puh. 09 310 82249, 040 531 9718

Aamupäivätoiminta / HJK ry kerhopuhelin
puh. 040 649 7195




JAA
20.09.2019 11:26