Suoraan sisältöön

Opettajat

Kallvikiniementien toimipisteen opettajat

Luokanopettajat 

1D                       Anna-Riikka Jukarainen
1E                       Emilia Pajunen
1F                        Sanni-Maria Ruonala
1G                       Kati Mäkinen-Virkki
2D                       Nina Salmivirta
2E                        Leena Tolvanen
2F                        Sannakaisa Essang
5A                       Jenni Tiusanen  
5B                       Kimmo Lipponen
5C                       Veli-Matti Harjula
5D                       Eetu Viljakainen
5E                        Pauliina Polttila
6A                       Esa Terävä
6B                       Innu Kanth
6C                       Seppo Virtanen
6D                       Samu Kaarto                             

valmistava 5-6  Ulla Liukkonen



Laaja-alainen erityisopetus
Eveliina Huuhtanen (luokat 1-2),
puh. 040 160 2035
Hakola Hanna-Leena (luokat 6-7),
puh. 040 3361006

Saarelainen Nelli (luokat 5-6)
Aila Leppikangas (luokat 7-9)


 
Ryhmänohjaajat        

7A                     Juha Ikäheimo
7B                     Essi Jaakola
7C                     Ronja Hyppölä
7D                     Noora kervinen
7E                      Teija Naskali
7F                      Iina Mähönen
8A                     Kari Sulonen
8B                     Sini Souru
8C                     Noora Kommeri                
8D                     Essi Laukkanen                
8E                      Pia Wan
8F                      Ronda Sjöblom  

9A                     Eero Linnahalme
9B                     Leena seppä                
9C                     Anu Salolammi                
9D                     Sari Pirttimaa                
9E                      Leena Jämsén
9F                      Saara Kylmänen  


 

Aineenopettajat


Arponen Anni (englanti)

Happonen Leila (äidinkieli ja kirjallisuus)

Heikkonen Tuulikki (biologia, maantieto ja terveystieto)

Hyppölä Ronja (biologia, maantieto ja terveystieto)

Härkönen Iiris (matematiikka, tietotekniikka)

Jaakola Essi (äidinkieli ja kirjallisuus)

Jaatela Sari (englanti)

Jämsén Leena (biologia, maantieto ja terveystieto)

Järv Ulla (liikunta ja terveystieto)                  

Kervinen Noora (S2)

Kommeri Noora (ranska, englanti)

Kylmänen Saara (S-2)

Latvala Artturi (matematiikka ja tietotekniikka)

Laukkanen Essi (englanti)      

M. Hameed Rana ( Islamin opettaja)

Myganen Elvira (venäjän kotikielen opettaja)

Mähönen Iina (tekninen työ)

Nakari Tomi (liikunta)

Naskali Teija (matematiikka ja kemia)

Nuutinen Tuuli (englanti ja saksa)

Paajanen Johanna                   

Paljakka Seija (matematiikka, fysiikka ja kemia)

Peltonen Elina (S2)

Pirttimaa Sari (tekstiilityö)

Saleh Abdilahi (somalin kotikielen opettaja)

Salmi Jari (historia ja yhteiskuntaoppi)

Salolammi Anu (ruotsi)

Seppä Leena (kuvataide)

Sjöblom Ronda (englanti, ruotsi)                   

Soikkeli Vesa (ev.lut. uskonto)

Souru Sini (ruotsi)

Stenlund Jan   (matematiikka ja fysiikka)     

Talvikangas Pauliina (musiikki)

Tuori Katja (opinto-ohjaaja)

Vepsäläinen Pirjo (historia, res. luokilla 5-8)

Wan Pia (kotitalous)

Örling Anna (ranska ja englanti)

 

Jaluspolun toimipisteen opettajat ja henkilökunta


Luokanopettajat

1A                     Kaisa Mäenpää                        
1B                     Eeva Kares      
1C                     Iida Pusa, kielirikasteinen 
2A                     Sofia Vesa
2B                     Vilja Luoma    
2C                     Ville Halinen
3A                     Jesse Martin   
3B                     Viivi Öhman   
3C                     Mikko Terhiä  
3D                     Maria Nykänen, liikunta         
3E                      Jonna Råglund
4A                     Mila Westerberg                     
4B                     Jaana Lahtinen
4C                     Laura Kemppi
4D                     Antti Kuula     


VALM Mia Heinonen, puh. 09 310 89181


Laaja-alainen erityisopetus puh. 09 310 225 68  

Lotta Tykkyläinen ja Lotta Palosaari

Aineenopettajat

Anna Örling (ranska)

Sari Jaatela (englanti)
Anna Kamkeris S2
Maria Vähäkangas (ortodoksinen uskonto)
Noora Kommeri (ranska)
Nurmi Henni (suomi toisena kielenä ja kirjallisuus)
Pilvi Peltomäki (suomi toisena kielenä ja kirjallisuus)
Anne-Maj Göös-Virtanen (musiikki))
Elvira Mygänen, Anna Vinokurova (venäjä)
Saleh Abdilahi (somali)
Karin Mickelson (viro)
Rana M. Hameed (islam)

Sami Tökkeri (res.)



Avustajat Jaluspolku

Abdullahi Yossuf
Aboude Suaade
Lehtimäki Marjut
Göös-Virtanen Anne-Maj
Inkeroinen Minna
Slimani Tlemcani Johanna





06.08.2020 10:40