Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Koulun yhteystiedot
Käyntiosoitteet
Pääkoulu Agronominkatu 22
Sivupiste Leskenlehti Leskirouva Freytaginkuja 9
Postiosoite PL 79301, 00099 Helsingin kaupunki
Koulun kotisivut www.latopk.edu.hel.fi

Rehtori Teemu Lappalainen 09 310 28667 / 050 5667777
Sähköposti teemu.lappalainen@hel.fi

Virka-apulaisrehtori Satu Olava 09 310 86080 / 050 534 4703
Sähköposti satu.olava@hel.fi

Koulusihteeri Nina Norrmén 09 310 86615
Sähköposti nina.norrmen@hel.fi
Kanslia on avoinna päivittäin klo 8-15.

Koulun iltapäiväkerhon vastuuohjaaja
Irina Vainonen 050 302 9809
Sähköposti irina.vainonen@edu.hel.fi

Aamutoiminta 040 669 5174
Numeroon voi lähettää myös tekstiviestejä.

Iltapäivätoiminnan koordinaattori
Eeva Elsinen 09 310 89205
Sähköposti eeva.elsinen@hel.fi

Opinto-ohjaaja Milja Elomaa 09 310 82260 / 040 152 6499
Sähköposti milja.elomaa@edu.hel.fi

Työelämäohjaaja Anne Sainio 040 7198541
anne.sainio@edu.hel.fi

Kouluterveydenhoitajat
Anna-Maija Hirvensalo-Koskinen 040 3340382
Sähköposti anna-maija.hirvensalo-koskinen@hel.fi
Pääkoululla joka päivä

Eveliina Löppönen 040 5188218
Sähköposti eveliina.lopponen@hel.fi

Koulupsykologi Katja Helenius 09 310 71898 / 050 401 3361
Sähköposti katja.helenius@edu.hel.fi

Koulukuraattorit
Leila Lillqvist 09 310 71895 / 050 401 3357
Sähköposti leila.lillqvist@edu.hel.fi
Pääkoululla joka päivä

Antti Ikonen 09 310 21940 / 040 716 9725
Sähköposti antti.ikonen@edu.hel.fi

Kouluvalmentaja Lotta Ypyä, puh 09 31023899, 040 6805640

lotta.ypya@edu.hel.fi

Kouluisännät
Jussi Tolonen ja Juha Pesu 050 466 1719 / 050 401 3852
Sähköposti jussi.tolonen@palmia.fi / juha.pesu@palmia.fi

Kouluravintola Latis buffet
Kokki Nanshui Hu, työntekijät Natalia Striga ja Susanna Larsson
Ruokapalveluvastaava Sirkka Lintuvuori 09 310 86237
Sähköposti kouluravintola.latokartanon_pk@palmia.fi
Kouluravintola Leskenlehden korttelitalo 09 31081433




JAA
09.01.2020 19:02