Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Käyntiosoitteet
Pääkoulu: Agronominkatu 22  
Sivupiste: Leskenlehti, Leskirouva Freytagin kuja 9 
Postiosoite: PL 79301, 00099 Helsingin kaupunki

Koulun kotisivut: www.latopk.edu.hel.fi

Rehtori
Teemu Lappalainen p. 09 310 28667 / 050 5667777
teemu.lappalainen@hel.fi

Virka-apulaisrehtori
Juha-Matti Saario p. 09 310 86080 / 050 534 4703
juha-matti.saario@hel.fi

Koulusihteeri
Nina Norrmén p. 09 310 82247 / 050 302 9799
nina.norrmen@hel.fi
Kanslia on avoinna päivittäin klo 8-15.

Arkisto (mm. peruskoulun ja lukion päättötodistusjäljennökset) 
p. 09 310 86638, 09 310 86346, 09 310 50235
arkisto.kasvatusjakoulutus@hel.fi

Koulun iltapäiväkerhon vastuuohjaaja
Irina Vainonen p. 050 302 9809
irina.vainonen@edu.hel.fi

Aamutoiminta
Ohjaajat p. 040 669 5174
Numeroon voi lähettää myös tekstiviestejä.

Iltapäivätoiminnan koordinaattori
Eeva Elsinen p. 09 310 89205
eeva.elsinen@hel.fi

Opinto-ohjaaja
Milja Elomaa 09 310 82260 / 040 152 6499
milja.elomaa@edu.hel.fi

Kouluvalmentaja
Marjo Ruotsalainen p. 09-31023899 / 0406805640
marjo.ruotsalainen@edu.hel.fi

Kouluterveydenhoitajat
Linda Rautiainen p. 09 310 28313 / 040 3340382
Tavoittaa myös Wilman ja Maisan kautta
Pääkoululla joka päivä

Karliina Kujala p. 09 310 56290 / 040 560 7207
Tavoittaa myös Wilman ja Maisan kautta
Leskenlehdessä keskiviikkoisin, torstaisin ja perjantaisin

Koulupsykologit
Katja Helenius p. 09 310 71898 / 050 401 3361
katja.helenius@edu.hel.if
Paikalla tiistaisin, keskiviikkoisin, torstaisin ja perjantaisin
1.-5. luokat, 8. ja 9. luokat (ei 8A)
(6.-7. luokat ja 8A konsultatiivisesti toisen psykologin tällä hetkellä puuttuessa)

Koulukuraattorit
Leila Lillqvist p. 09 310 71895 / 050 401 3357
leila.lillqvist@hel.if
1.-6. luokat, 9. luokat

Elisabeth Maimanen p. 09 310 71839 / 050 4013268
elisabeth.maimanen@hel.if
7.-8. luokat

Kohdevastaava (kouluisäntä)
Jussi Tolonen p. 050 466 1719 / 050 401 3852
jussi.tolonen@palmia.fi

Kouluravintola
Ravintolapäällikkö Tuula Nousiainen p. 044 342 1779
tuula.nousiainen@compass-group-fs.com


19.01.2023 10:14