Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Käyntiosoitteet 

Pääkoulu: Agronominkatu 22  

Sivupiste: Leskenlehti, Leskirouva Freytagin kuja 9  

Postiosoite: PL 79301, 00099 Helsingin kaupunki 

Koulun kotisivut www.latopk.edu.hel.fi 

 

Rehtori Teemu Lappalainen 09 310 28667 / 050 5667777  

Sähköposti teemu.lappalainen@hel.fi  

  

Virka-apulaisrehtori Satu Olava 09 310 86080 / 050 534 4703  

Sähköposti satu.olava@hel.fi   

  

Koulusihteeri Nina Norrmén 09 310 86615 / 050 302 9799   

Sähköposti nina.norrmen@hel.fi  

Kanslia on avoinna päivittäin klo 8-15.  

 

Koulun iltapäiväkerhon vastuuohjaaja 

Irina Vainonen 050 302 9809 

Sähköposti irina.vainonen@edu.hel.fi  

 

Aamutoiminta 040 669 5174 

Numeroon voi lähettää myös tekstiviestejä. 


Iltapäivätoiminnan koordinaattori  

Eeva Elsinen 09 310 89205 

Sähköposti eeva.elsinen@hel.fi  

 

Opinto-ohjaaja Milja Elomaa 09 310 82260 / 040 152 6499 

Sähköposti milja.elomaa@edu.hel.fi  

 

Kouluterveydenhoitajat  

Anna-Maija Hirvensalo-Koskinen 09 310 28313 / 040 3340382  

Sähköposti anna-maija.hirvensalo-koskinen@hel.fi  

Pääkoululla joka päivä 


Hinni Ala-Harja 09 310 21371/ 040 6679272 

Sähköposti hinni.ala-harja@hel.fi  

Leskenlehdessä maanantaisin ja perjantaisin 

 

Koulupsykologit  

Katja Helenius 09 310 71898 / 050 401 3361  

Sähköposti katja.helenius@edu.hel.fi  

Maija Kangas 09 310 53008 / 040 8486240 

Sähköposti maija.kangas@hel.fi 

 

Koulukuraattorit  

Leila Lillqvist 09 310 71895 / 050 401 3357 

Sähköposti leila.lillqvist@edu.hel.fi  

Antti Ikonen 09 310 21940 / 040 716 9725 

Sähköposti antti.ikonen@edu.hel.fi  

 

Kohdevastaava (kouluisäntä) 

Jussi Tolonen 050 466 1719 / 050 401 3852 

Sähköposti jussi.tolonen@palmia.fi  

 

Kouluravintola 

Ravintolapäällikkö Tuula Nousiainen 044 342 1779 

tuula.nousiainen@compass-group-fs.com



27.08.2020 07:46