Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Laajasalon peruskoulu

Pääkoulu (Ylätalo, luokat 6. – 9.)
Koulutanhua 1, 00840 Helsinki
PL 84301, 00099 Helsingin kaupunki

Sivukoulu (Alatalo, luokat 1. – 6.)
Holmanmoisionpolku 1, 00840 Helsinki
PL 84302, 00099 Helsingin kaupunki

Koulusihteerit 
Kiia Kairamaa (Alatalo, luokat 1.-6.)
puh. 09 310 807 86 tai 040 334 8186
kiia.kairamaa@hel.fi

Kati Korhonen (Ylätalo, luokat 7.-9.)
puh. 09 310 22350 tai 040 849 0705
kati.k.korhonen@hel.fi

Kanslioissa käsitellään mm. oppilastietoja, osoitteita, tilastoja, tulosteita, matkalippuasioita, taksikuljetuksia ja muita tiedon välitykseen liittyviä asioita. Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Rehtori     
Marja Riitta Rautaparta 
puh. 09 310 80785
marja.rautaparta@hel.fi

Virka-apulaisrehtori     
Antti Kervinen
puh. 040 621 2880
antti.p.kervinen@hel.fi


Mari Koivukangas
puh. 09 310 32440
mari.koivukangas@hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja 
Satu Kurki
satu.kouvalainen@gmail.com

Opettajienhuone
puh. 09 310 80787 (Alatalo)
puh. 09 310 80499 (Ylätalo)
(älä jätä numeroihin viestiä)

Erityisopetus ja tukiopetus

Opinto-ohjaajat  
Matias Aaltonen
puh. 09 310 82 680 tai 050 345 8195
matias.aaltonen@edu.hel.fi

Pia Kievari
puh. 09 310 26 715 tai 040 718 7480
pia.kievari@edu.hel.fi

Koulupsykologi          
puh. 040 164 7585 
vastaanottoajat: keskiviikko (Alatalo), perjantai (Alatalo), tiistai (Ylätalo)

Koulukuraattori  
puh. 09 310 71890 tai 050 401 3348
vastaanottoajat: maanantai (Ylätalo), tiistai (Ylätalo), ke (Alatalo), torstai-iltapäivä (Ylätalo), perjantai (Ylätalo)

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori
Elina Kauppinen 
puh. 09 310 79638 tai 040 728 5607

Terveydenhoitajat 
Maarit Antila (Alatalo) luokat 1.-5.
ma -to
puh. 09 310 68514 tai 040 162 0750

Seija Salo (Ylätalo) luokat 6.-9.
ma-pe
puh.09 310 76123 tai 050-310 5635 

Terveydenhoitajat käyttävät myös Helsingin kaupungin sähköistä asiointia. Palvelun käyttö edellyttää puolesta asioinnin sopimusta.

Kouluisäntä
Alatalo
Ville Häkkinen
puh. 09 310 72478 tai 050 401 3728

Ylätalo
Pentti Soini
puh. 09 310 72533 tai 050 401 3864

Kouluravintola   
Alatalo
puh. 09 310 80428

Ylätalo
Puh. 09 310 82681



14.08.2020 09:49