Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Laajasalon peruskoulu

Pääkoulu (Ylätalo, luokat 6. – 9.)
Koulutanhua 1, 00840 Helsinki
PL 84301, 00099 Helsingin kaupunki

Sivukoulu (Alatalo, luokat 1. – 6.)
Holmanmoisionpolku 1, 00840 Helsinki
PL 84302, 00099 Helsingin kaupunki

Koulusihteerit 

Alatalo, luokat 1-6
Kiia Kairamaa
Holmanmoisionpolku 1
puh. 09 310 807 86 tai 040 334 8186
kiia.kairamaa@hel.fi

Ylätalo, luokat 7-9

Meeri Tanner 
Koulutanhua 1
puh. 09 310 64629 tai 040 3341412
meeri.tanner@hel.fi

Kansliassa käsitellään mm. oppilastietoja, osoitteita, tilastoja, tulosteita, matkalippuasioita, taksikuljetuksia ja muita tiedon välitykseen liittyviä asioita. Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Rehtori     
Marja Riitta Rautaparta 
puh. 09 310 80785
marja.rautaparta@hel.fi

Virka-apulaisrehtori     
Janne Pellikka
puh. 040 621 2880
janne.pellikka@hel.fi

Virka-apulaisrehtori
Lilli Härkönen 28.2.2023 saakka (Mari Koivukangas)
puh. 09 310 32440
lilli.harkonen@edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja 
Paula Tyrväinen
ptyrvainen@gmail.com

Opettajienhuone
puh. 09 310 80787 (Alatalo)
puh. 09 310 80499 (Ylätalo)
(älä jätä numeroihin viestiä)

Erityisopetus ja tukiopetus
Emmi Peltola  (p. 09 310 32320 ja 040 809 6791)
Milli Kontkanen, luokat (p. 040 83 55 216)
Annelise Kainulainen (p. 09 310 22055 ja 040 8393611)
Jutta Salmi-Katajainen
Meritta Mattila (p. 09 310 21771 tai 040 708 2833)

Opinto-ohjaajat  
Matias Aaltonen
puh. 09 310 82 680 tai 050 345 8195
matias.aaltonen@edu.hel.fi

Pia Kievari
puh. 09 310 26 715 tai 040 718 7480
pia.kievari@edu.hel.fi

Työelämäohjaaja
Annika Voutilainen
puh. 0931033055
annika.voutilainen@edu.hel.fi

Kouluvalmentaja
Päivi Kiuru
puh. 040 336 1053

Koulukuraattori
Ylätalo Petra Erkkilä 31.12.2022 saakka (Patrick Ahlstrand)
puh. 09 310 71890 tai 050 401 3348

Alatalo Lassi Mylläri
puh. 0401416360

Terveydenhoitaja

Seija Salo (Ylätalo) luokat 6.-9.
ma-pe
puh.09 310 76123 tai 050 310 5635 

Mira Kettunen (Alatalo) luokat 1.-5.
puh. 09 310 68514 tai 040 1620 750

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori

Elina Kauppinen 
puh. 09 310 79638 tai 040 728 5607

Kohdevastaava
puh. 040 121 7532
kv.laajasalo@sol.fi

Kouluravintola    

Alatalo
puh. 09 310 80428

Ylätalo
Puh. 09 310 82681

Interested in visiting, job shadowing or partnership?



16.08.2022 17:12