Suoraan sisältöön

Opettajat

Luokanopettajat ja –valvojat sekä koulunkäynnin ohjaajat (kko) 2020 — 2021

sähköpostiosoitteet etunimi.sukunimi@edu.hel.fi

Raitin toimipiste vuosiluokat 1-2

1C Guillermo-Vauhkonen Maj-Lis ja Al-Nasser Anne

1R Risikko Marika ja kko Jakobsson Heidi

2E Sundström Leena ja Oona Hintikka

2R Erityisluokanopettaja Roos Aija ja kko Fitisenko Aelita

Kko 1lk Al-Haddad Amir 

Kko 2lk Laitinen Anna-Maija 


Tammen toimipiste vuosiluokat 1-2

1T Pietarinen Kadi

2T Ropponen-Hälvä Arja                    

Erityisopettaja Hakamäki Heli

Kko Ahlsten Jami  

Kanteleen toimipiste vuosiluokat 1-4

1A Orvola Hanna, Räisänen Virva ja Pasanen Jatta & kko Yarkina Elena

1B Kivijärvi Marianne, Rahunen Niina ja Niiva Leila & kko Tiainen Sofia

2A Enjala Miina ja Maksymova Natalia

2B Finér Maiju

2C Kannasvuo Heli                                                                         

2D Paasio Anniina ja kko Maarit Kuuluvainen

Alise Toivanen resurssiopettaja 2. luokat

2-4A  Viikinkoski Mirja, Alanen Maria ja kko Sievänen Viivi

Tuettu 1-6 erityisluokanopettaja Tuovinen Minna, erityisopettaja Takaniemi Johanna ja kko Tuomi Niina

3A Laurivuori-Tarvonen Kreeta ja Ruohoranta Jere                 

3B Cederqvist Maria ja Lindberg Jenni

3C Helki Emmi, Niemi-Nikkola Tuulia, Ojala Marika ja kko Alitalo Emilia

4A Silvennoinen Varpu, Karpansalo Saska ja Seppälä Nora

4B Alanko Anna, Sundholm Mari & kko Rista Minna

4C Pöyhönen Anni & Laeslehto Hilkka & Sinkko Laura

Tuula Vettainen – laaja-alainen erityisopettaja  

Runon toimipiste vuosiluokat 5-9

5A Turtiainen Taija ja erityisopettaja Silvo Sofia & kko Hassabella Mohamed Ali

5B Haataja Ella ja Myllykangas Bea

5C Sirkiä Hanna ja Törrönen Kaisa-Kreetta

5D Nurkkala Tiina ja Ahonen Terhi

5-6R Erityisluokanopettaja Sallmén Sara-Sofia ja kko Salonen Anna

5-6 Erityisopettaja Orhala Satu

Valm. 5-9 Limnell Leena ja kko Al Shammari Zena

6A Isotalo-Teittinen Arja

6C Piispa Leena

6E Galenius Karim         

6J Joki Julia ja Joukahainen Jenni

Leea Hiltunen – resurssiopettaja 6. luokat

7A Häkkinen Jaana ja Mäkelä Anne H

7B Markkula Katja ja Turunen Pirjo

7C Mäkelä Anne ja Väre Anne (ilmaisu)

8A Norja Jukka

8B Koivu Jussi

8C Olli Anu

8D Suni Tiina (ilmaisu)

8E Könni Ia

9A Jalonen Tommi

9B Martinas Maria

9C Ojalainen Veli-Matti

9D Wiemers Niina (ilmaisu)

9E Martela Mari

7-9 NRS Erityisluokanopettajat Miettinen Lotta, Sirén Rea, Roiha Petteri (virkavapaalla, sijainen Juhani Martimo) erityisopettaja Koivuoja Riitta ja kko Ongondo Meri



08.03.2021 14:55