Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kannelmäen peruskoulu

Runonlaulajantien toimipiste     
Runonlaulajantie 40, 00420 Helsinki
PL 42302 00099 Helsinki  
puh. 09 310 80494 (kanslia)

Kanneltie
Kanneltie 1, 00420 Helsinki
PL 42303 00099 Helsinki
puh. 09 310 82212 (kanslia)

Kaarelan raitti
Kaarelan raitti 3, 00430 Helsinki
PL 42303 00099 Helsinki 
puh. 040 661 5260 (talovastaava opettaja)

Kuninkaantammi
Kuninkaantammenkierto 3, 00430 Helsinki
PL 42303 00099 Helsinki
puh. 040 544 8542 (talovastaava opettaja)

Kansliat

Kansliat toimivat Kanneltien ja Runonlaulajantien toimipisteissä. Kaarelan raitin ja Kuninkaantammen asiat hoidetaan Kanneltien kansliassa.

Kansliat ovat avoinna pääsääntöisesti:

ma-pe klo 8.30 - 15.00

Koulusihteerit

Henna Lehtonen (1.-4.lk, Kannel, Raitti ja Tammi MA-KE)  
09 310 82212 henna.lehtonen@hel.fi

Sari Orasmaa (1.-4. lk, Kannel, Raitti ja Tammi TO-PE)
09 310 82469 sari.orasmaa@hel.fi
 
Anneli Pukkila  (5.-9.lk, Runo MA-PE)
09 310 80494 anneli.pukkila@hel.fi 

Päättötodistusjäljennösten tilaus Kaskon arkistosta: https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/yhteystiedot-ja-palaute/

Yleiset ohjeet koulun tilojen vuokraamisesta kouluajan ulkopuolella: https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/palvelut/tilojen-varaaminen/koulutilojen-kaytto

Liikuntasalien tilavaraukset: https://www.hel.fi/kulttuurin-ja-vapaa-ajan-toimiala/fi/palvelut/tilavaraukset/


Rehtorit
  

Rehtori
Kirsi Juuti
09 310 72028 kirsi.juuti@hel.fi 

Virka-apulaisrehtorit

Outi Hokkanen 
09 310 82007 outi.hokkanen@hel.fi

Pia Siljala-Kaskelin
09  310 25890 pia.siljala-kaskelin@hel.fi


Talovastaavat
  

Petteri Roiha (Runo)
040 334 7818 petteri.roiha@edu.hel.fi

Jere Ruohoranta (Kannel)   
040 726 9640 jere.ruohoranta@edu.hel.fi

Marika Ojala (Raitti)
040 661 5260 marika.ojala@edu.hel.fi

Heli Hakamäki (Tammi)
040 544 8542 heli.hakamaki@edu.hel.fi 


Johtokunnan puheenjohtaja
Maaria Eriksson


Terveydenhoitajat

Johanna Seppänen 040 334 1561 (1.-4.lk)
Teija Laine 050 310 5633 (5.-9.lk)
 
Terveydenhoitaja käyttää myös Helsingin kaupungin sähköistä asiointia. Palvelun käyttö edellyttää puolesta asioinnin sopimusta.


Koulupsykologit
  

Julia Laine (Kannel, Raitti, Tammi) 040 619 7050
julia.laine@hel.fi

Paula Jaatinen (Runo) 050 401 3290
paula.jaatinen@hel.fi


Koulukuraattorit
  

Elina Alatalo (1.-9. lk) 050 401 3363
elina.alatalo@hel.fi

Jenni Viertokangas (Kannel, 1pv/vko)  050 401 3392
jenni.viertokangas@hel.fi

Opinto-ohjaaja 
Sirpa Suovirta 09 310 82252
sirpa.suovirta@edu.hel.fi   

Kouluvalmentajat

Kamal Palani Jafi (Runo) 040 5857959
kamal.palani.jafi@edu.hel.fi

Alina Suvitie (Kannel) 040 809 2510
alina.suvitie@edu.hel.fi

Monikielinen ohjaaja
Kadar Omer (somalin kieli) 09 310 83180
kadar.omer@edu.hel.fi

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori
Tiina Ytembe Ngatcha 09 310 82249
tiina.ytembengatcha@hel.fi

Kohdevastaava   
Riku Siiskonen 050 401 3938 
riku.siiskonen@palmia.fi

Kouluravintolat
 
Runonlaulajantie
xx/Palmia Foods
040 182 6936
kouluravintola.runonlaulaja@palmia.fi

Kanneltie   
Kimmo Kotavalko/Palmia Foods
040 191 7094
kouluravintola.kannel@palmia.fi

Kaarelan raitti
xx/Palmia Foods
040 353 4013
kouluravintola.kaarelanraitti@palmia.fi



05.08.2020 12:20