Yhteystiedot

Kannelmäen peruskoulu

Runonlaulajantien toimipiste     
Runonlaulajantie 40, 00420 Helsinki
PL 42302 00099 Helsinki  
puh. 09 310 80494 (kanslia)

Kanneltie
Kanneltie 1, 00420 Helsinki
PL 42303 00099 Helsinki
puh. 09 310 82212 (kanslia)

Kaarelan raitti
Kaarelan raitti 1, 00420 Helsinki
puh. 09 310 82018 (opettajainhuone)

Koulusihteerit

Anneli Pukkila  
Runo 09 310 80494 anneli.pukkila@hel.fi 

Henna Lehtonen
Kanneltie 09 310 82212 henna.lehtonen@hel.fi 

Kansliat ovat avoinna:
Runo ma-pe klo 8.30 - 15
Kanneltie ma-ti ja to-pe klo  8.30 - 15

Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista.

Rehtorit   

Kirsi Juuti
09 310 72028 kirsi.juuti@hel.fi 

Outi Hokkanen 
09 310 82007 outi.hokkanen@hel.fi 

Talovastaavat

Sari Joensuu (Kannel)
040 334 7690 sari.joensuu@edu.hel.fi 

Janne Pellikka (Runo)
09 310 82399 janne.pellikka@edu.hel.fi

Marika Ojala (Raitti)
040 661 5260 marika.ojala@edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja
Maaria Eriksson

Opinto-ohjaaja 
Sirpa Suovirta 09 310 82252 sirpa.suovirta@edu.hel.fi   

Terveydenhoitajat 

Teija Laine 050 310 5633 (lk 4.-9.)
Johanna Seppänen 040 334 1561 (lk 1.-3.)

Terveydenhoitaja käyttää myös Helsingin kaupungin sähköistä asiointia. Palvelun käyttö edellyttää puolesta asioinnin sopimusta.

Opettajat & koulunkäyntiavustajat
09 310 82253 Runonlaulajantien toimipiste (lk 5.-9.)
09 310 82009 Kanneltien toimipiste (lk 1.-4.)
09 310 82018 Kaarelan raitin toimipiste (lk 1.-2.)

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori 
Emmi-Elina Fjällström 09 310 82249

Koulupsykologit  
Helena Clayhills (Kannel ja Raitti) 09 310 83283 helena.clayhills@hel.fi
Tuire Salo (Runo) 050 401 3290

Koulukuraattorit
Saara Jaamala (Kannel ja Raitti) 09 310 71916 saara.jaamala@hel.fi 
Johanna Lähteenaro (Runo ja Raitti) 09 310 71899 johanna.lahteenaro@hel.fi


Kouluisäntä   
Riku Siiskonen   
050 401 3938 riku.siiskonen@palmia.fi 

Kouluravintolat
 
Runonlaulajantie
Päivi Kuosmanen/Palvelukeskus Helsinki  
09 310 27985

Kanneltie   
Bert Walther/Palvelukeskus Helsinki  
09 310 27980

Kaarelan raitti
Riitta Cohen/Palvelukeskus Helsinki
09 310 27981



JAA
27.11.2018 11:32