Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kannelmäen peruskoulu

Runonlaulajantien toimipiste     
Runonlaulajantie 40, 00420 Helsinki
PL 42302 00099 Helsinki  
puh. 09 310 80494 (kanslia)

Kanneltie
Kanneltie 1, 00420 Helsinki
PL 42303 00099 Helsinki
puh. 09 310 82212 (kanslia)

Kaarelan raitti
Kaarelan raitti 1, 00420 Helsinki
puh. 09 310 82018 (opettajainhuone)

Kuninkaantammi
Ultramariinikuja 4, 00430 Helsinki
puh. 040 648 5701 (opettajat)

Kansliat

Kansliat toimivat Kanneltien ja Runonlaulajantien toimipisteissä. Kaarelan raitin ja Kuninkaantammen asiat hoidetaan Kanneltien kansliassa.

Aukioloajat:
Kanneltie ma-ti ja to-pe klo 8.30 - 15  
Runo ma-pe klo 8.30 - 15  

Koulusihteerit

Henna Lehtonen (1.-4.lk, Kannel, Raitti ja Tammi)  
09 310 82212 henna.lehtonen@hel.fi 
 
Anneli Pukkila  (5.-9.lk, Runo)
09 310 80494 anneli.pukkila@hel.fi 

Päättötodistusjäljennösten tilaus Kaskon arkistosta: https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/yhteystiedot-ja-palaute/

Yleiset ohjeet koulun tilojen vuokraamisesta kouluajan ulkopuolella: https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/palvelut/tilojen-varaaminen/koulutilojen-kaytto

Liikuntasalien tilavaraukset: https://www.hel.fi/kulttuurin-ja-vapaa-ajan-toimiala/fi/palvelut/tilavaraukset/


Rehtorit
  

Rehtori
Kirsi Juuti
09 310 72028 kirsi.juuti@hel.fi 

Virka-apulaisrehtorit

Outi Hokkanen 
09 310 82007 outi.hokkanen@hel.fi 

Pia Siljala-Kaskelin 1.8.2019 alkaen
(puhelinnumero ilmoitetaan myöhemmin) pia.siljala-kaskelin@hel.fi

Talovastaavat

Janne Pellikka (Runo)
09 310 82399 janne.pellikka@edu.hel.fi

Jere Ruohoranta (Kannel)   
040 773 9490 jere.ruohoranta@edu.hel.fi

Marika Ojala (Raitti ja Tammi)
040 661 5260 marika.ojala@edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja
Maaria Eriksson

Opinto-ohjaaja 
Sirpa Suovirta 09 310 82252 sirpa.suovirta@edu.hel.fi   

Terveydenhoitajat 

Johanna Seppänen 040 334 1561 (1.-3.lk)
Teija Laine 050 310 5633 (4.-9.lk)
 
Terveydenhoitaja käyttää myös Helsingin kaupungin sähköistä asiointia. Palvelun käyttö edellyttää puolesta asioinnin sopimusta.

Opettajat & koulunkäyntiavustajat
09 310 82253 Runonlaulajantien toimipiste (5.-9.lk)
09 310 82009 Kanneltien toimipiste (1.-4.lk)   
09 310 82018 Kaarelan raitin toimipiste (1.-2.lk)
040 648 5701 Kuninkaantammen toimipiste (1.lk)

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori    
Tiina Ytembe Ngatcha 09 310 82249
tiina.ytembengatcha@hel.fi

Koulupsykologit  

Helena Clayhills (Kannel ja Raitti) 09 310 83283
helena.clayhills@hel.fi

Tuire Salo (Runo) 050 401 3290
tuire.salo@hel.fi

Koulukuraattorit   

Elina Alatalo (1.-9. lk) 050 401 3363
elina.alatalo@hel.fi

Saara Jaamala (Kannel, 1pv/vko) 09 310 71916
saara.jaamala@hel.fi 

Kohdevastaava   
Riku Siiskonen   
050 401 3938 riku.siiskonen@palmia.fi 

Kouluravintolat
 
Runonlaulajantie
xx/Palmia Oy  
09 310 27985

Kanneltie   
xx/Palmia Oy  
09 310 27980

Kaarelan raitti
xx/Palmia Oy
09 310 27981



JAA
25.06.2019 20:16