Suoraan sisältöön

Opettajat


Luokanopettajat 2019-2020

1A Tiina Kuusirati-Haikonen

1B Anna Timola

1-3C Maarit Salovuori

1D Essi Lankinen

1E Anu Kabata

2A Marika Virit

2B Pirita Talikka

2D Babak Issabeigloo

3A Maarit Hakkarainen (sijainen Jasmin Leppioja)

3B Maarit Dahlberg

3C Aino Lisma

3D Emilia Leinonen (ida.e.leinonen(a)edu.hel.fi)

4A Lotta Karlsson

4B Ella Laurila (mariella.laurila(a)edu.hel.fi)

4D Kimmo Louhija

4-5C Meri Nurmi

5A Melina Lukkarinen

5B Sini Latvala

5-7C Oskari Varpela

6A Sonja Aarniola

6B Lauri Hanhela


Luokanvalvojat

7A Petri Kukkonen

7B Katri Virkkala

7-9D Leena Kushtshenko

8A Susanna Horstia

8B Helena Nurmi

8-9C Miika Partti

9A Tari Oksanen

9B Niina Utso

Aineenopettajat

Albrecht Irene,  englanti  

Beciroski Nadira, islamin uskonto 

Cheref Idir, islamin uskonto

Ekberg Karoliina, ruotsi ja englanti

Heikkinen Santtu, ortodoksiuskonto

Heinlahti Kaisa, laaja-alainen erityisopettaja luokat 5-9

Heinonen Anne, tekstiilityö ja kotitalous, apulaisrehtori luokilla 5-9

Horstia Susanna, matematiikka, fysiikka, kemia

Ojakorpi Johanna, kuvataide

Kadi Sanaa, arabian kieli

Hämäläinen Margarita, venäjän kieli luokilla 7-9

Kaskelin Marko, tekninen työ

Klenberg Heidi, kotitalous, terveystieto

Kukkonen Petri, historia, yhteiskuntaoppi, evankelis-luterilainen uskonto

Kuuse Annika, viron kieli

Kylmälä Mia, englanti, 3. luokat

Laine Vappu, äidinkieli   

Leinonen Eeli, apulaisrehtori ja erityisopettaja luokat 1-4

Lind Henna, musiikki luokat 5-9

Mohamed Nur Hassan, somalin kieli luokat 1-9  

Nurmi Helena, englanti, ruotsi

Oksanen Tari, matematiikka, fysiikka, kemia 

Peltola Susa, erityisopettaja luokat 1-4 

Ruutu Katja, resurssiopettaja luokat 5-9

Rainio Julia, luokanopettaja (virkavapaalla)

Rämö Tuomas, opinto-ohjaaja

Lahtinen Heli, suomi toisena kielenä

Levijärvi Emma, liikunta

Spelman Ilona, venäjän kieli luokat 1-6

Talikka Pirita, luokanopettaja (virkavapaalla)

Timola Anna, luokanopettaja (virkavapaalla)

Toivakka Annina, erityisopettaja luokilla 1-4

Utso Niina, biologia, maantieto, kemia

Vartiainen Jukka, laaja-alainen erityisopettaja luokat 5-9

Virkkala Katri, äidinkieli ja suomi toisena kielenä




09.06.2020 09:59