Suoraan sisältöön

Yhteystiedot


Kankarepuiston peruskoulu (1.8.2020 saakka Jakomäen peruskoulu)
Käyntiosoite
Jakomäenpolku 6, 00770 Helsinki
Postiosoite
PL 77301, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulun työpäivinä kello 8.15-16.00. 

Koulusihteeri Heli Niemi   
puh. 09 310 80671         
heli.niemi(at)hel.fi
Kanslia on avoinna: ma-pe klo 9-15

Kansliassa käsitellään koulun aloitukseen ja oppilaaksiottoon liittyvät asiat, kuten oppilastietoilmoitukset, ainevalintalomakkeet ja matkakorttihakemukset. Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen, puhelinnumeron ja henkikirjoitustietojen muutoksista. Koulusihteeriltä voi tilata Wilma -tunnukset.

Rehtori Jane Majanen
puh. 09 310 82022, jane.majanen(at)hel.fi

Apulaisrehtori (luokat 6-9) Anne Heinonen
puh. 09 310 72234, anne.heinonen(at)edu.hel.fi

Apulaisrehtori (luokat 1-5) Lotta Karlsson
puh. 09 310 82027, lotta.karlsson(at)edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja Kristiina Sirola-Korhonen

Opettajanhuone (opettajat ja koulunkäyntiavustajat)
puh. 09 310 80673, 040 3348 735 (A-rakennus, luokat 6-9)
puh. 09 310 82026, 040 3348 188 (C-rakennus, luokat 1-5)

Erityisopettajat

Susa Peltola (luokat 1-5), puh. 09 310 80470, susa.peltola(at)edu.hel.fi

Eeli Leinonen (luokat 1-9), puh. 09 310 25793 / 040 5374970, eeli.leinonen(at)edu.hel.fi

Meri Nurmi, (luokat 1-5), puh. 09 310 71769, meri.nurmi(at)edu.hel.fi 

Kaisa Heinlahti (luokat 7-9), puh. 09 310 20384 / 0404804742, kaisa.heinlahti(at)edu.hel.fi

Lotta Karlsson (luokat 1-5), 09 310 82027, lotta.karlsson(at)edu.hel.fi

Johanna Gust (luokat 7-9), johanna.gust(at)edu.hel.fi

Koulunkäynninohjaajat

Heidi Pohjalainen (luokat 1-5)
Nasteeho Hussein (luokat 1-5)
Akseli Lepistö (luokat 1-5)
Janita Kräkin (luokat 1-5)
Anitta Tamminen (luokat 6-9)
Kilian Sjöblom (luokat 6-9)
Elina Kuisma (luokat 1-5)

Tiina Hänninen (luokat 6-9)

Opinto-ohjaaja Tuomas Rämö
puh. 09 310 80675, 040 3341 522
tuomas.j.ramo(at)edu.hel.fi

Monikielinen ohjaaja Karina Sabitova (venäjä, englanti)
Puh: 09 31086568, 040 6433551
karina.sabitova(at)edu.hel.fi

Monikielinen ohjaaja Kamal Khafif (arabia)
puh. 040 663 1441
kamal.khafif(a)edu.hel.fi

Psykologi Nina Johansson   
puh. 09 31071844, 0504013276
nina.johansson(at)hel.fi

Kuraattori Mari Roima
puh. 09 310 71939, 050 466 9657
mari.roima(at)hel.fi

Kouluvalmentaja Santeri Kanula
puh. 0931022969 / 0405381315
santeri.kanula(at)edu.hel.fi 

Iltapäivätoiminnan vastaava Eeva Elsinen
puh. 09 310 89205, 040 334 5825
eeva.elsinen(at)edu.hel.fi

Terveydenhoitaja Eija Turkulainen
puh. 09 310 76122, 050 3105 634
Vastaanotto ilman ajanvarausta klo 11.00-11.45.

Kohdevastaava A-talo ja C-talo
Jari Lähteenmäki, puh.  040 922 4640
kv.jakomaki-pk(at)sol.fi

Kouluravintola
puh. 09 310 82025, 040 334 8189 (luokat 1-5)
puh. 09 310 80681, 040 334 8734 (luokat 5-9)



30.09.2020 09:27