Suoraan sisältöön

Yhteystiedot


Kankarepuiston peruskoulu
Käyntiosoite
Jakomäenpolku 6, 00770 Helsinki
Postiosoite
PL 77301, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulun työpäivinä kello 8.15-16.00. 

Koulusihteeri Heli Niemi   
puh. 09 310 80671         
heli.niemi(at)hel.fi

Päättötodistusjäljennösten tilaus Kaskon arkistosta:
https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/yhteystiedot-ja-palaute/

Yleiset ohjeet koulun tilojen vuokraamisesta kouluajan ulkopuolella:
https://www.hel.fi/kasvatuksen-ja-koulutuksen-toimiala/fi/palvelut/tilojen-varaaminen/koulutilojen-kaytto

Liikuntasalien tilavaraukset:
https://www.hel.fi/kulttuurin-ja-vapaa-ajan-toimiala/fi/palvelut/tilavaraukset/

Luokkatilojen iltakäyttö:
Kasko tilapalvelut, p. 09 310 12001, ma-pe klo 10-12, tilavaraukset(at)hel.fi


Rehtori Jane Majanen

puh. 09 310 82022, jane.majanen(at)hel.fi

Apulaisrehtori (luokat 6-9) Anne Heinonen
puh. 09 310 72234, anne.heinonen(at)edu.hel.fi

Apulaisrehtori (luokat 1-5) Lotta Karlsson
puh. 09 310 82027, lotta.karlsson(at)edu.hel.fi

Johtokunnan puheenjohtaja Kristiina Sirola-Korhonen

Opettajien työskentelytila (opettajat ja koulunkäyntiavustajat)
puh. 09 310 80673

Erityisopettajat

Susa Peltola (luokat 1-5), puh. 09 310 80470, susa.peltola(at)edu.hel.fi

Eeli Leinonen (luokat 1-9), puh. 09 310 25793 / 040 5374970, eeli.leinonen(at)edu.hel.fi

Meri Nurmi, (luokat 1-5), puh. 09 310 71769, meri.nurmi(at)edu.hel.fi 

Kaisa Heinlahti (luokat 7-9), puh. 09 310 20384 / 0404804742, kaisa.heinlahti(at)edu.hel.fi

Lotta Karlsson (luokat 1-5), 09 310 82027, lotta.karlsson(at)edu.hel.fi

Olli Nissinen (luokat 7-9 ja valmistava luokka), olli.nissinen(at)edu.hel.fi

Koulunkäynninohjaajat

Heidi Pohjalainen (luokat 1-5)
Nasteeho Hussein (luokat 1-5)
Tiina Hänninen (luokat 1-5)
Janita Kräkin (luokat 1-5)
Elina Kuisma (luokat 1-5)
Anitta Tamminen (luokat 6-9)
Mikko Sihvola (luokat 6-9)
Akseli Lepistö (luokat 6-9)

Opinto-ohjaaja Tuomas Rämö
puh. 09 310 80675, 040 3341 522
tuomas.j.ramo(at)edu.hel.fi

Monikielinen ohjaaja
Almira Lagerblom (venäjä, englanti)
puh. 040 643 3551 / 09 310 86568
almira.lagerblom(a)edu.hel.fi

Monikielinen ohjaaja Kamal Khafif (arabia)
puh. 040 663 1441
kamal.khafif(a)edu.hel.fi

Psykologi Nina Johansson   
puh. 09 31071844 / 0504013276
nina.johansson(at)hel.fi

Kuraattori Mari Roima
puh. 09 310 71939 / 050 466 9657
mari.roima(at)hel.fi

Kouluvalmentaja

Iltapäivätoiminnan vastaava Eeva Elsinen

puh. 09 310 89205 / 040 334 5825
eeva.elsinen(at)edu.hel.fi

Terveydenhoitaja Eija Turkulainen
puh. 09 310 76122 / 050 3105 634

Kohdevastaava Jari Lähteenmäki
puh.  040 922 4640
kv.kankarepuisto-pk(at)sol.fi

Kouluravintola
puh. 09 310 82025



10.03.2021 13:38