Suoraan sisältöön

Opettajat

Opettajat ja koulunkäyntiavustajat:

Abdirisaag Faisa, kka 1-9

Ahlgren Emmi, lo 1A

Aro Timo Juhani, käsityö
Bredbacka Pamela, lo 6B

Elmi Ahmed Mohamed, islam

Evävaara Sarianne, kka 3ABC

Feodoroff Annika, 1B
Gebhard Sanni, ela 6-7lk.
Hartin Katja, lo 4A
Havas Hanna, islam
Haverinen-Aromäki Mervi, hi, yh, lv 8B
Heiskanen Elina, espanja, englanti
Helke Johanna, ranska, englanti
Hempilä Inka, käsityö, terveystieto
Huovio Anna Elina, kotitalous

Immonen Pipa, kka

Jokinen Jenni-Pauliina, elo 1-2C
Järvenpää Annika, liikunta, lv 7
Jäske Wen-Chin (Rita), kiina
Kananen Anne, saksa, englanti, lv 8C
Karhunen Jutta-Riina, rehtori
Karjalainen Jyrki, opo
Kasari Juan, elo 5-6B

Keskinen Coralie, ela 4-5lk (Pirren sijainen 11.8.-30.11)
Kervinen Annina, lo 2B (äitiysloma 24.8.-21.12.2020)

Kiiveri Aino, ela 4-5lk (Coralien sijainen 11.8.-30.11)

Kiiveri Tarja, elo 5-6C
Korhonen Simo, lo 5A
Kosonen Kirsti, äidinkieli ja kirjallisuus
Kurikka Elina, lo 3B

Kärki Laura, resurssiopettaja 1. ja 4.lk
Lahti Terhi, lo 5A

Lehtinen Eveliina elo 1-9

Luoto Jenni, elo 3C
Lyytikäinen Anto, ela 8-10lk
Manninen Anne, lo 4B, biologia
Merikukka Mia, mafyke, apulaisrehtori

Mikkonen Miikka, mafyke

Musikka Eila, kouluvalmentaja
Nieminen Kimmo, biologia, maantieto, lv 8B
Nikarmaa Pyry, lo 6A
Nylén-Hakkala Anu, erityisopettaja 1-3, S2 1-2
Ojala Liisa, lo 2A
Osola Liisa, ortodoksiuskonto
Palomäki Anna-Kaarina, make, ev.lut.uskonto, lv 7
Pekkarinen Seija, lo 3A
Pyykkö Pia, kuvataide, lv 9D
Raikunen Paula, musiikki, lv 7
Röksä Riitta, englanti
Saario Piia, ruotsi, lv 8A

Sahimaa Mirjami, myöhään maahan tulleiden ela ke ja pe
Siisiäinen Aura, äidinkieli ja kirjallisuus, lv 7
Sokura Nadja, äidinkieli ja kirjallisuus, S2 7-10, lv 10

Suikkari Veera, S2 3-6lk
Telakivi Tarja, englanti

Toivanen Vesa 2B (äitiyslomasijainen)
Tolmunen Tiina, mafyke, lv 9A
Valtanen Pirre, elo 4-6C (opintovapaalla 11.8.30.11)
Westerholm Jan, liikunta, lv 9C

Widenoja-Oladapo Kaisa, kka 4-6C, 5-6C


Lisäksi omia äidinkieliä/ylläpitokieliä koulussamme opettavat:

Assi Khalida, urdu
Bayram Siddik, kurdi kurmandzi
Cheng Jinhua, mandariinikiina

Dönmez Fadime, turkki
Fatemi Sepehr, dari, farsi, persia

Granberg Gisela, pilipino, tagalog

Kadi Sanaa, arabia

Kaltenborn Svetlana, venäjä
Mozumder Mohammad, bengali
Taffesse Shimeless, amhara
Tamrakar Byoma, nepali

Yusuf Abdi Mohammed, somali

Uusi henkilö, kurdi, sorani

Appelqvist Kaisa, ranska

 






11.08.2020 16:07