Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Arabian peruskoulu
Käyntiosoite: Toukolankatu 21
Tavarantoimitukset: A-ovi, Berliininkatu 4, 00560 Helsinki
Postisoite: PL 56301, 00099 Helsingin kaupunki

Avoinna koulutyöpäivinä kello 8.15-15.00

Koulusihteerit

Arja Nykänen   
arja.nykanen(at)hel.fi
puh. 09 310 87231

Tina Bergman
tina.bergman(at)hel.fi
puh. 09 310 72077 tai 050 401 3131

Kanslia on avoinna oppilaille kello 9.30-15.00.

Kansliassa käsitellään oppilaiden tietoihin ja esimerkiksi Wilma-tunnuksiin liittyvät asiat sekä yli viiden päivän loma-anomukset. Koulusihteerille ilmoitetaan nimen, osoitteen ja puhelinnumeron muutoksista.

Rehtori Mari Suokas-Laaksonen
puh. 09 31087230, 040 3361352 mari.suokas-laaksonen(at)hel.fi

Virka-apulaisrehtori Heidi Metsämäki
puh. 0404817294 heidi.metsamaki(at)hel.fi

Henkilökunnan taukotila "Pannuhuone"
puh. 09 310 87233

Parakki 1.
puh. 09 31087237, 040 334 8121

Parakki 2.
puh. 09 31087236, 040 334 8122

Laaja-alainen erityisopetus
Erityisopettaja Noora Saarinen, noora.saarinen(at)edu.hel.fi
Erityisopettaja Minna Rankala puh. 040 8436187, minna.rankala(at)edu.hel.fi
Erityisopettaja Marjo Lindeman, puh. 040 1498329, marjo.lindeman(at)edu.hel.fi   
Erityisopettaja Reija Jyrkinen, puh. 040 3341949, reija.jyrkinen(at)edu.hel.fi
Erityisopettaja Anna-Helena Elo, puh. 040 5140429, anna-helena.elo(at)edu.hel.fi

Resurssiopettaja, Jaana Kumpumäki, jaana.kumpumaki(at)edu.hel.fi
Resurssiopettaja Annu Heiskari, annu.heiskari(at)edu.hel.fi

OTE-opetus Jere Nurmi, jere.nurmi(at)edu.hel.fi

Psykologi Viktoria Mate,
puh. 040 6733143, viktoria.mate(at)hel.fi

Kuraattori Arja Mäki-Mikola
puh. 09 310 71921, arja.maki-mikola(at)hel.fi

Terveydenhoitaja Pilvi Laurila
puh. 050 310 5630, 09 310 76118
Vastaanottoajat koululla maanantaista perjantaihin

Terveydenhoitaja käyttää myös Helsingin kaupungin sähköistä asiointia. Palvelun käyttö edellyttää puolesta asioinnin sopimusta.

Iltapäivätoiminnan aluekoordinaattori, Maija Jaskara
puh. 09 310 87103, 040 334 5826, maija.jaskara(at)hel.fi

Kouluisäntä
puh. 050 4013877

Kouluravintola "Messi" Sinikka Huovinen  
puh. 09 310 87234, kouluravintola.arabia(at)hel.fi



JAA
12.08.2019 09:29