Suoraan sisältöön

Opettajat

  • Aalto Iida, luokanvalvoja 7D, äidinkieli, suomi toisena kielenä, ilmaisutaito, 
  • Aarnio Reeta, luokanvalvoja 9B, äidinkieli, ilmaisutaito
  • Eerola Jussi, luokanvalvoja 7A, fysiikka, kemia, matematiikka
  • Hallikas Hanna, uskonto islam
  • Halmi Oona, luokanvalvoja 7E, ruotsi, saksa
  • Harju Timo, uskonto ortodoksi
  • Heinaro Samu, fysiikka, kemia matematiikka
  • Hildén Maria, biologia, maantieto
  • Jalkanen Hanna, biologia, maantieto, terveystieto, tutustu tieteeseen
  • Jokinen Ville, luokanopettaja 6, musiikki
  • Juopperi Pasi, fysiikka, kemia, matematiikka, tietotekniikka
  • Jääskeläinen Pia, luokanopettaja 3, kuvaamataito
  • Kankaanpää Antti, luokanvalvoja 7B, historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto
  • Kannisto Aino, luokanvalvoja 8B, kuvataide
  • Karppinen Anu, luokanopettaja 2, terveystieto
  • Keskikuru Juulia, laaja-alainen erityisopetus
  • Kiikka Maria, luokanopettaja 5
  • Korpisalo Laura, luokanvalvoja 8D, resurssiopettaja
  • Koski Kiira, luokanvalvoja 9C, kotitalous, terveystieto
  • Kotkaslahti Lauri, luokanopettaja 4, uskonto ev. lut.
  • Kuparinen Tuomas, englanti, espanja
  • Mustakallio Emilia, luokanvalvoja 8F, ranska, venäjä
  • Mäki-Välkkilä Virpi, laaja-alainen erityisopetus
  • Nieminen Heli, luokanvalvoja 9A, tekstiilityö, terveystieto
  • Nurmi Jere, OTE-opetus
  • Nurmi Satu, liikunta
  • Perälä Silja-Inkeri, resurssiopettaja
  • Pinomaa Maiju, luokanopettaja 1
  • Posti Paula, luokanvalvoja 7E, kotitalous, terveystieto
  • Rahko Raili, luokanvalvoja 9D, uskonto ev.lut., historia ja yhteiskuntaoppi
  • Risku Sauli, OTE-opetus
  • Rosenberg Ville, apulaisrehtori, fysiikka ja kemia, matematiikka, tietotekniikka
  • Runnel Alan, liikunta
  • Sorsa Heikki, luokanvalvoja 7C, äidinkieli, suomi toisena kielenä, ilmaisutaito
  • Stenbäck Kaisa, oppilaanohjaus
  • Suominen-Tallberg, luokanvalvoja 8C, englanti
  • Taipale Siiri, luokanvalvoja 7B, ruotsi, saksa
  • Tamminen Martina, luokanvalvoja 9E, fysiikka, kemia, matematiikka
  • Toivanen Heta, luokanvalvoja 7A, kuvataide
  • Unkari Juha, musiikki
  • Viitanen Sasu-Joonas, erityisluokanopettaja 5-7F
  • Vuolukka-Lindén Maarit, resurssiopettaja
  • Vähänen Erno, luokanvalvoja 8A, tekninentyö
  • Weckström Katri, apulaisrehtori, laaja-alainen erityisopetus
  • Yli-Hannuksela Kaisu, luokanopettaja 2
  • Zukale Tarja, erityisluokanopettaja 7-9
  • Öhman Päivi, luokanvalvoja 8E englanti

Koulunkäyntiavustajat

  • Ekroos Joel
  • Käkönen Päivi


05.08.2020 12:34