Suoraan sisältöön

Räddningsnämnden 2017-2020

Ordförande Personlig ersättare
Turkkila Matias (Sannf.)
email: matias.turkkila@iki.fi
Angelvo-Riipinen Reetta (Sannf.)
reetta.angelvo@gmail.com
Vice ordförande
Pasterstein Dennis (Saml.)
dennispasterstein@gmail.fi

Eklund Merja (Saml.)
merja.eklund@hotmail.com
   
Medlemmar Personlig ersättare
Kelo Jarmo (Saml.)
kelojarmo@gmail.com
Leino Sari (Saml.)
sari.e.leino@gmail.com
Aivio Sanna (Saml.)
sanna.aivio@gmail.com
Franckenhaeuser Sebastian (Saml.)
sebu.helsinki@gmail.com
Malm Anja (Gröna)
anja.m.malm@gmail.com
Laitinen Ari (Gröna)        
a.laitinen@outlook.com
Timonen Hannu (Gröna)
hannu.timonen@gmail.com
Manninen Sini (Gröna)
sinimanninenster@gmail.com
Kuurne Juha (SDP)        
juhaokuurne@gmail.com
Ruotsalainen Merja (SDP)
merja.ruotsalainen@hel.fi
Alanen Outi (VF)
lerpa@saunalahti.fi
Korhonen Marko (VF)
marko.korhonen@pp4.inet.fi
Landén Maria (Sannf.)
landen@live.fi
Mattsson Raimo (Sannf.)        
mattssonraimo55@gmail.com



Nämndens kontaktuppgifter:
Föredragande: Vikarie räddningskommendör Jani Pitkänen, telefon 09 310 30100, e-post: jani.pitkanen@hel.fi

Sekreterare: teamförman  Tiina Kettunen, telefon 09 310 30012, e-post: tiina.kettunen@hel.fi


Ytterligare information om nämndens beslut ges av Helsingfors stads registratorskontor.