Suoraan sisältöön

Hall of fame

Mäkelänrinteen lukion Hall of Fame!

Tässä listassa on uusimpia arvokisamitalisteja. Laajemman listan aina 1990-luvun alusta voit katsoa tästä: Hall of Fame

Jos huomaat, että listasta puuttuu oma arvokisamitalisi esimerkiksi ajalta ennen vuotta 1991, laita siitä tieto rehtorille. 

 

 

2017

Kotaja Amanda

wheelchair racing 100m

gold

WC

2017

Lehikoinen Viivi

athletics, 400 m hurdles

bronze

JEC U20

2017

Kiuru Matias

shooting, team

bronze

JWC

2017

Lagerblom Riina, Ingalsuo Noora, Ranta Joanna, Nyholm Ronja

cheerleading

gold

WC

2017

Frost Silja

sailing

gold

WC

2017

Muhonen Oskari

sailing

bronze

JWC U23

2017

Rasinkangas Jasmin

gymnastics team

bronze

JWC

2017

Häyrinen Janna, Kerttula Sani, Kuusla Jasmine, Jokinen Viivi, Mönkkönen Nea, Saarinen Julia

Tessa Tamminen

synchronized skating

bronze

JWC

2017

Bladh Ulrica, Hyyppä Nea, Jantunen Erika, Lahtinen Nea, Närhi Emilia, Sadeniemi Aino,

Sederholm Charlotta, Petra Viitanen

synchronized skating

silver

JWC

2017

Vierelä Sara

synchronized skating

silver

WC

2017

Ylppö Aurora

synchronized skating

bronze

WC

2017

Nyholm Ronja

cheerleadning

silver

WC

2017

Järvinen Perttu, Majalahti Mika, Rintala Toni

floorball

gold

JWC U18

2017

Selenius Henrik

wrestling

bronze

JWC U23

2017

Arike Elina, Bejedi Sara, Hulmi Fanny, Kahelin Anna, Kuisma Nea, Lahtinen Lotta-Maj, Lauhaluoma Vera,

Lehti Rosa, Mäenpää Vera, Sääski

Reetta, Vaalavirta Kia, Vähäsalo Sonja

basketball

bronze

SWC

2017

Jantunen Mikael, Konttinen Konsta, Jokio Juhani, Lammi Jaakko, Liukko Aleksi, Lähdetniemi Eetu,

Nkamhoua Olivier, Pihlajamäki Tomas,

Tahvanainen Ville, Vanninen Benjamin,

Villa Eetu, Waxlax Eric

basketball

bronze

SWC

2017

Heikkilä Tuuli, Pernu Saara, Rantala Jasmiina, Stålberg Elisa, Turakainen Venla

orienteering, team competition

bronze

SWC

2017

Asklöf Henrik, Mannonen Ville, Niemi Topias, Salonen Matias, Tala Miika

 

orienteering, team competition

bronze

SWC

2017

Salonen Matias

orienteering, mid. dist.

silver

SWC

2017

Rantala Jasmiina

orienteering, mid. dist.

bronze

SWC

2017

Heikkilä Tuuli

orienteering, mid. dist.

silver

SWC

2017

Rantala Jasmiina

orienteering, long dist.

gold

SWC

2017

Borgström Henrik

ice-hockey

gold

NCAA

2017

Tuominen Minttu

ice-hockey

bronze

WC

2017

Engberg Teemu, Heiskanen Miro, Vesalainen Kristian

ice-hockey

silver

JWC U18

2017

Luukko Nea

giant slalom

silver

YOF

 

OG = Olympic Games
PAR = Paralympics
WC = World Championships
EC = European Championships
UNI = Universiade
JWC = Junior World Championships
JEC = Junior European Championships
EDC = European Deaf Championship
EDJC = European Deaf Junior Championship
EYOF = European Youth Olympic Festifal
SWC = School World Championships
SEC = School European Championships
VWC = Veteran World Championship



18.08.2017 16:42