Työpaikat

Liikuntaviraston avoimet työpaikat löytyvät Helsingin kaupungin sähköisestä rekrytointipalvelusta
www.helsinkirekry.fi/

Liikuntaviraston kesäkauden työpaikkojen hakuaika on 1. - 28.2.2017 
osoitteessa www.helsinkirekry.fi

  • Työ leirintäalueen vastaanotossa (19 tehtävää), työavain 22-1-17
  • Siivous- ja kunnossapitotyöt -leirintäalue (6 tehtävää), työavain 22-2-17
  • Hoito- ja kunnossapitotehtävät - ulkoliikuntapaikat (44 tehtävää), työavain 22-3-17
  • Maauimalan kassa (8 tehtävää), työavain 22-4-17
  • Siivoustyö - maauimalat (20 tehtävää), työavain 22-5-17
  • Uimavalvoja (66 tehtävää), työavain 22-6-17
  • Hoito- ja kunnossapitotehtävät - saaret, rannat ja venesatamat (30 tehtävää), työavain 22-7-17

Liikuntaviraston Siisti Kesä! -kesätyöpaikkojen hakuaika on 6. - 17.3.2017 osoitteessa www.helsinkirekry.fi

 

Liikuntaviraston yhteyshenkilöt työpaikkatiedusteluissa

HALLINTOPALVELUT

Kirsti Laine-Hendolin, osastopäällikkö ja kulttuurin ja vapaa-ajan toimialan hallintojohtaja
puh. 09 310 87751, kirsti.laine-hendolin@hel.fi


SISÄLIIKUNTAPALVELUT

Risto Hietanoro, laitospäällikkö
puh. 09 310 87827, 050 594 8862, risto.hietanoro@hel.fi
- Töölön kisahalli

Teemu Raatikainen, laitospäällikkö
puh. 09 310 87200, 0500 606 653, teemu.raatikainen@hel.fi
- Itäkeskuksen uimahalli, Jakomäen uimahalli

Aarne Arrenius, laitospäällikkö
puh. 09 310 87890, 050 401 3554, aarne.arrenius@hel.fi
- Ruskeasuon liikuntapuisto, Kampin liikuntakeskus

Jarkko Rantanen, laitospäällikkö
puh. 09 310 87530, 040 334 5257, jarkko.rantanen@hel.fi
- Kontulan kuntokellari, Liikuntamylly

Sari Tamminen, laitospäällikkö
040 334 1890, sari.a.tamminen@hel.fi
- Katajanokan liikuntahalli, Käpylinna, Uimastadion, Kumpulan maauimala

Merja Liimatainen, laitospäällikkö
puh. 040 538 8514, merja.liimatainen@hel.fi
- Pirkkolan liikuntapuisto

Jukka Kajander, liikuntapaikkamestari
puh. 09 310 87884, 050 401 3570, jukka.kajander@hel.fi
- Oulunkylän liikuntapuisto, Maunulan liikuntahalli

Maritta Harjapää, laitospäällikkö
puh. 09 310 87410, 050 570 6542, maritta.harjapaa@hel.fi
- Yrjönkadun uimahalli

Kristian Kosonen, liikuntapaikkamestari
puh. 09 310 87756, 040 197 5617, kristian.kosonen@hel.fi
- Latokartanon liikuntakeskus


 

ULKOLIIKUNTAPALVELUT

Pentti Naumanen, kenttäpäällikkö, lännen ja pohjoisen ulkoliikuntapaikat
puh. 09 310 87905, 050 592 5645, pentti.naumanen@hel.fi
- Kannelmäen kenttä, Kumpulanlaakson kenttä, Käpylän liikuntapuisto ja Käpylän tekojäärata, Lassilan liikuntapuisto, Lassilan tekojäärata, Talin jalkapallohalli, Talin liikuntapuisto, Velodrom, muut lännen ja pohjoisen valvomattomat ulkoliikuntapaikat

Juha Leoni, kenttäpäällikkö, kaakon, koillisen ja idän ulkoliikuntapaikat
puh. 09 310 87503, 040 334 1892, juha.leoni@hel.fi
- Ala-Malmin liikuntapuisto, Herttoniemen liikuntapuisto, Herttoniemenrannan liikuntapuisto, Heteniitynkenttä, Jakomäen liikuntapuisto, Kivikon liikuntapuisto, Kontulan liikuntapuisto, Kurkimäen liikuntapuisto, Laajasalon liikuntapuisto, Myllypuron liikuntapuisto, Myllypuron Palloiluhalli, Puistolan liikuntapuisto, Pukinmäen liikuntapuisto, Puotilan kenttä, Roihuvuoren liikuntapuisto, Siltamäen liikuntapuisto, Tapulikaupungin liikuntapuisto, Vesalan liikuntapuisto, Vuosaaren liikuntapuisto (Kartano), Vuosaaren kenttä, muut kaakon, koillisen ja idän valvomattomat ulkoliikuntapaikat

Jyrki Inkinen, kenttäpäällikkö, etelän ulkoliikuntapaikat
puh.09 310 87904, 0500 502 756,  jyrki.inkinen@hel.fi
- Eläintarhan yleisurheilukenttä, Brahenkenttä, Brahenkentän tekojäärata, Lauttasaaren liikuntapuisto, Meilahden liikuntapuisto, Rautatientorin tekojäärata, Töölön pallokenttä, muut etelän valvomattomat ulkoliikuntapaikat

Petri Angelvuo, ulkoilupäällikkö, ulkoilualueet ja -majat, Itä- ja Länsi-Helsingin ladut sekä reitit
puh. 09 310 87906, 0500 502 757, petri.angelvuo@hel.fi
- Luukkaan ulkoilualue (Espoo), Maunulan ulkoilualue, Mustikkamaan ulkoilualue ja kenttä, Paloheinän ulkoilualue, Pirttimäen ulkoilualue (Espoo), Salmen ulkoilualue (Vihti), Tuomarinkylän alue (ratsastus), muut valvomattomat kentät, ulkoilualueet, -majat ja alueet, Länsi- ja Itä-Helsingin ulkoilureitit ja ladut, Ulkoilun tukikohdat (Luukki, Salmi, Pirkkola, Talosaari)

Harri Uusimäki, kenttäpäällikkö, korjaus- ja kunnossapito-, kalustonhoito-, kuljetus- ja varastotoiminta
puh. 09 310 87502, 0500 502 754, harri.uusimaki@hel.fi
- Pirkkolan ja Roihupellon tukikohdat, Tattarisuon varasto


MERELLISET PALVELUT

Sanna Kallionpää, saaristopäällikkö
puh. 09 310 87733, 050 329 9025, sanna.kallionpaa@hel.fi

Tom Liljeström, venesatamapäällikkö  
puh. 09 310 71460, 0500 600 273, tom.liljestrom@hel.fi

Terhi Paarnio, leirintäpäällikkö, Rastilan leirintäalue
puh. 09 310 71439, 050 060 2116, terhi.paarnio@hel.fi


LIIKUNTA- JA HYVINVOINTIPALVELUT

Tarja Loikkanen-Jormakka, osastopäällikkö ja liikuntajohtaja, liikunnanohjaus
puh. 09 310 87500, 040 334 2098, tarja.loikkanen@hel.fi

JAA