Suoraan sisältöön

Jäsenet

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnassa on 13 jäsentä. Lautakunnan puheenjohtajana on kulttuurin ja vapaa-ajan toimialan apulaispormestari. Jokaisella jäsenellä on henkilökohtainen varajäsen. 

Kaupunginvaltuusto valitsee toimikaudekseen lautakunnan jäsenet ja varajäsenet. Lisäksi kaupunginvaltuusto valitsee lautakunnan varsinaisista jäsenistä sille varapuheenjohtajan.

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan jäsenet 

Paavo Arhinmäki (Vas.), pj. paavo.arhinmaki@hel.fi
 Ajak Majok (Vas.)
Nina Suomalainen (Kok.), varapuheenjohtaja     

Juha-Pekka Partanen                    juha-pekka.partanen@fcpohu.fi

Dani Niskanen (Kok.)
dani.niskanen@hotmail.com

Sirpa Asko-Seljavaara sirpa.askoseljavaara@gmail.com

Heimo Laaksonen (Kok.)
hemppa.laaksonen@kolumbus.fi

Arja Karhuvaara arja@karhuvaara.fi

Outi Alanko-Kahiluoto (Vihr.)
outialanko@gmail.com

Lukas Korpelainen lukas@korpelainen.fi

Shawn Huff (Vihr.)

Nina Miettinen miettinina@gmail.com

Tuomas Tuomi-Nikula (Vihr.)
tuomastuominikula@gmai.com

Tuula Yrjö-Koskinen tuulayk@gmail.com

Hilkka Ahde (SDP)
hilkka.ahde@gmail.com

Jonne Kivinen jonne.kivinen@teollisuusliitto.fi

Mahad Ahmed (SDP) mahad.ahmed358@gmail.com

Hanna Kivimäki hannaino@gmail.com

Veronika Honkasalo (Vas.) 
veronika.honkasalo@gmail.com

Sami Muttilainen sami.muttilainen@gmail.com

Teija Makkonen (PS)
teija@teijamakkonen.fi

Esa Korkia-aho   

Joel Harkimo (Liik.) joel.harkimo@starsquad.fi

Oona Hagman oona.hagman@gmail.com

Eeva Kärkkäinen (Kesk.)


Anna Karhumaa anna.k.karhumaa@gmai.com