Suoraan sisältöön

Jäsenet

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta. Kuva: Mika Ruusunen

Kuvassa ylhäällä vasemmalta: Terhi Peltokorpi, Laura Varjokari, Silja Borgarsdóttir Sandelin. Alarivissä vasemmalta: Heimo Laaksonen, Arja Karhuvaara, Otto Meri, Nasima Razmyar, Elina Moisio, Mika Ebeling, Mikael Jungner, Jussi Chydenius ja Jani Valpio. Varsinaisista jäsenistä kuvasta puuttuvat Mari Holopainen ja Sami Muttilainen.

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnassa on 13 jäsentä. Lautakunnan puheenjohtajana on kulttuurin ja vapaa-ajan toimialan apulaispormestari. Jokaisella jäsenellä on henkilökohtainen varajäsen. 

Kaupunginvaltuusto valitsee toimikaudekseen lautakunnan jäsenet ja varajäsenet. Lisäksi kaupunginvaltuusto valitsee lautakunnan varsinaisista jäsenistä sille varapuheenjohtajan.

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan jäsenet 

       Jäsen

Varajäsen

Tomi Sevander (SDP) pj.
tomi.sevander@hel.fi        
Otto Köngäs
otto.kongas@gmail.com
Arja Karhuvaara (Kok.) vpj.
arja@karhuvaara.fi
Veli-Pekka Dufva
veli-pekka.dufva@helsinki.fi 
Laura Varjokari (Kok.) 
laura.varjokari@gmail.com     
Raine Luomanen
raine@luomanen.com
Otto Meri (Kok.)
otto.meri@helsinki.fi
Jenni Pajunen
jenni@jennipajunen.fi
Heimo Laaksonen (Kok.)
hemppa.laaksonen@kolumbus.fi
Heidi Ruhala
heidi.ruhala@elisanet.fi
Pauliina Saares (Vihr.)
pauliina.saares@gmail.com
Ville Sinnemäki        
ville.sinnemaki@gmail.com
Johanna Sydänmaa (Vihr.)
johanna.sydanmaa@edu.hel.fi
Päivi Meros
paivi.meros@vihreat.fi
Jussi Chydenius (Vihr.)
jussi.chydenius@gmail.com
Johanna Nuorteva (Vihr.)
johanna.nuorteva@iki.fi
Niilo Toivonen (SDP)
niilo.toivonen@helsinki.fi
Tuomas Finne        
tuomas.finne@gmail.com
Sami Muttilainen (Vas.)
sami.muttilainen@gmail.com
Jani Valpio
wallu.vasemmisto@gmail.com
Silja Borgarsdóttir Sandelin (RKP)
silja@bildningsforbundet.fi
Simon Granroth
simon.granroth@gmail.com
Terhi Peltokorpi (Kesk.)
terhi.peltokorpi@gmail.com
Eeva Kärkkäinen
eeva.s.karkkainen@gmail.com
Mika Ebeling (KD)
mika.ebeling@kolumbus.fi
Hanna-Kaisa Simojoki         hk.simojoki@gmail.com


               



JAA