Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kuvitsukuva. Kaksi lokkia lepäilee räystäänreunalla, takana näkyy suurkirkko ja kaupungin silhuettia

Lisätietoja avustuksista antavat:


Nina Gran, erityissuunnittelija, (09) 310 37006, nina.gran@hel.fi 

  • Taiteen perusopetus, kulttuurikasvatus, ruotsinkielinen kulttuuritoiminta

Marjaana Jaranne, kulttuurisuunnittelija, (09) 310 21502, marjaana.jaranne@hel.fi

  • Kaupunkikulttuuri, katutaide, lastenkulttuuri, musiikki

Maaria Kuukorento, kulttuurisuunnittelija, (09) 310 22472, maaria.kuukorento@hel.fi 

  • Teatteri, esitystaide, sirkus

Sampo Laurikainen, kulttuurituottaja, (09) 310 80007, sampo.laurikainen@hel.fi 

  • Kaupunkikulttuurit, katutaide, musiikki, kehittämisavustukset, vuoden kulttuuritekopalkinto

Jenni Peisa, kulttuurisuunnittelija, (09) 310 20455, jenni.peisa@hel.fi 

  • Elokuva, mediataide, monikulttuurisuus, tapahtumallisuus ja festivaalit

Petri Rostedt, suunnittelija, (09) 310 32988, petri.rostedt@hel.fi

  • Teatteri, esitystaide, tanssi, klassinen musiikki, harrastushaku, monivuotiset taide- ja kulttuuriavustukset, kulttuurin laitosavustukset

Michaela Stenbäck, kulttuurituottaja, (09) 310 37003, michaela.stenback@hel.if (tavoitettavissa ma-ke)

  • Kirjallisuus, kuvataide, valokuva, muotoilu, Harakan saari, kulttuuri- ja taiteilijapalkinnot

Ari Tolvanen, suunnittelija, (09) 310 37008, ari.tolvanen@hel.fi 

  • Kaupunginosatapahtumat, kaupunkikulttuuri, aluetyö, Helsingin malli, museot

Anna von Bagh, kulttuurisuunnittelija, anna.vonbagh@hel.fi 

  • vanhenpainvapaalla

Veikko Kunnas, kumppanuuspäällikkö, (09) 310 37002, veikko.kunnas@hel.fi

 

Helsingin kaupungin Sähköinen asiointi –palvelun tuki:

Sähköisen asioinnin neuvonta auttaa asiointi.hel.fi-sivujen käytössä: puh. 09 310 88800 (ma-pe klo 8-18).

 

Hae kulttuurin avustuksia Sähköinen asiointi –palvelussa (asiointi.hel.fi)

Avustusten myöntämisperusteet

Hakuajat

Sähköinen hakemus ja liitteet

Hakuprosessi ja päätöksenteko

Avustuksen käyttäminen ja raportointi

Ohjeita ja linkkejä

Kulttuurin avustukset –pääsivulle


Kuva: Helsinki Material Bank