Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kuvitsukuva. Kaksi lokkia lepäilee räystäänreunalla, takana näkyy suurkirkko ja kaupungin silhuettia

Lisätietoja avustuksista antavat:


Nina Gran, erityissuunnittelija, (09) 310 37006, nina.gran@hel.fi 

  • Taiteen perusopetus, lastenkulttuuri

Maaria Kuukorento, kulttuurisuunnittelija, (09) 310 22472, maaria.kuukorento@hel.fi 

  • Teatteri, klassinen musiikki

Sampo Laurikainen, kulttuurituottaja, (09) 310 80007, sampo.laurikainen@hel.fi 

  • Kaupunkikulttuurit, katutaide, rytmimusiikki, kehittämisavustukset, vuoden kulttuuritekopalkinto

Jenni Peisa, suunnittelija, (09) 310 20455, jenni.peisa@hel.fi 

  • Sirkus, tanssi, monikulttuurisuus, kansainväliset hankkeet

Michaela Stenbäck, kulttuurituottaja, (09) 310 37003, michaela.stenback@hel.fi

  • Kirjallisuus, yksittäisten taiteilijoiden hankkeet, Harakan saari, kulttuuri- ja taiteilijapalkinnot

Ari Tolvanen, suunnittelija, (09) 310 37008, ari.tolvanen@hel.fi 

  • Kaupunginosatapahtumat, Helsingin malli, museot

Anna von Bagh, kulttuurisuunnittelija, anna.vonbagh@hel.fi (yhteydenotot vain sähköpostitse)

  • Kuvataide, muotoilu, media, elokuva

Veikko Kunnas, kumppanuuspäällikkö, (09) 310 37002, veikko.kunnas@hel.fi

 

Helsingin kaupungin Sähköinen asiointi –palvelun tuki:

Sähköisen asioinnin neuvonta auttaa asiointi.hel.fi-sivujen käytössä: puh. 09 310 88800 (ma-pe klo 8-18).

 

Hae kulttuurin avustuksia Sähköinen asiointi –palvelussa (asiointi.hel.fi)

Avustusten myöntämisperusteet

Hakuajat

Sähköinen hakemus ja liitteet

Hakuprosessi ja päätöksenteko

Avustuksen käyttäminen ja raportointi

Ohjeita ja linkkejä

Kulttuurin avustukset –pääsivulle


Kuva: Helsinki Material Bank



JAA