Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kaupunkiympäristölautakunnan rakennusten ja yleisten alueiden jaostossa on yhdeksän jäsentä. Jaoston jäsenet, varajäsenet, puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan valitsee Helsingin kaupunginvaltuusto.

Rakennusten ja yleisten alueiden jaoston jäsenet 

Kokoomus

  • Risto Rautava, puheenjohtaja, risto.rautava@elisanet.fi
    Varajäsen Mariam Rguibi
  • Marianna Kupias, marianna.kupias@gmail.com
    Varajäsen Lauri Skön

Vihreät

  • Mikko Särelä, varapuheenjohtaja, mikko.sarela@gmail.com
    Varajäsen Satu Vartiainen, satu.vartiainenn@gmail.com
  • Ada Saarinen, ada.saarinen@helsinki.fi
    Varajäsen Sameli Sivonen, sameli.sivonen@gmail.com

SDP

  • Sinikka Vepsä
    Varajäsen Pekka Tuominen, p.tuominen@gmail.com
  • Jaakko Meretniemi
    Varajäsen Ilona Törmikoski, ilona.tormikoski@gmail.com

Vasemmistoliitto

  • Sirkku Ingervo, ingervo.sirkku@gmail.com
    Varajäsen Jouni Konttila

RKP

  • Laura Finne-Elonen
    Varajäsen Kenneth Stambej, kenneth@stambej.com

Kristillisdemokraatit

  • Mauri Venemies
    Varajäsen Kristiina Kunnas

Rakennusten ja yleisten alueiden jaoston esittelijä

Kaupunkiympäristön tekninen johtaja Jaakko Stauffer toimii rakennusten ja yleisten alueiden jaoston esittelijänä.

Lakimiehet

  • Janne Penttinen, p. 09 310 38388, janne.penttinen@hel.fi
  • Kristiina Jokinen, p. 09 310 39015, kristiina.jokinen@hel.fi
  • Ruut Malmberg, p. 09 310 31832, ruut.malmberg@hel.fi
  • Päivi Pakarinen, p. 09 310 32240, paivi.pakarinen@hel.fi

Pöytäkirjan pitäjät

  • Eija Höhl, p. 09 310 36422, eija.hohl@hel.fi
  • Pirjo Moberg, p. 09 310 31507, pirjo.moberg@hel.fi

Tiedottaja

  • Virve Kuusi, p. 09 310 79528, virve.kuusi@hel.fi
  • Mikko Uro, p. 09 310 37394, mikko.uro@hel.fi

Kaupungin työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hel.fi

Kokouspaikka ellei toisin mainittu: Lautakunnan sali, Kansakoulukatu 3

Kokoukset eivät ole avoimia yleisölle, ellei jaosto toisin päätä.

Lisätietoja jaoston päätöksistä antaa Helsingin kaupungin kirjaamo.

JAA