Suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Kaupunkiympäristölautakunnassa on 13 jäsentä. Lautakunnanjäsenet, varajäsenet ja varapuheenjohtajan valitsee Helsingin kaupunginvaltuusto. Lautakunnan puheenjohtaja on apulaispormestari Anni Sinnemäki.

Kaupunkiympäristölautakunnan jäsenet

Vihreät

  • Anni Sinnemäki, puheenjohtaja, anni.sinnemaki@hel.fi
    Varajäsen Oona Käyhkö
  • Otso Kivekäs
    Varajäsen Sameli Sivonen
  • Amanda Pasanen, amanda.pasanen@helsinki.fi
    Varajäsen Saana Rossi

Kokoomus

  • Risto Rautava, varapuheenjohtaja, risto.rautava@elisanet.fi
    Varajäsen Lea Saukkonen
  • Atte Kaleva
    Varajäsen Katri Penttinen
  • Jenni Pajunen
    Varajäsen Tarik Ahsanullah
  • Laura Rissanen, laura.rissanen@iki.fi
    Varajäsen Otto Meri

SDP

  • Eveliina Heinäluoma, eveliina.heinaluoma@gmail.com
    Varajäsen Olli-Pekka Koljonen
  • Sami Kuusela
    Varajäsen Jenni Hjelt

Vasemmistoliitto

  • Tuomas Nevanlinna
    Varajäsen Noora Laak, noora.laak@gmail.com
  • Mia Haglund, mia.m.haglund@gmail.com
    Varajäsen Arvind Ramachandran

Perussuomalaiset

  • Mika Raatikainen
    Varajäsen Marleena Isomaa

RKP

  • Silja Borgarsdóttir Sandelin
    Varajäsen Simon Granroth

Kaupunkiympäristölautakunnan esittelijä

Kaupunkiympäristön toimialajohtaja Mikko Aho toimii kaupunkiympäristölautakunnan, sen jaostojen sekä toimialan apulaispormestarin esittelijänä.

Pöytäkirjanpitäjät

  • Katja Sulkko, p. 09 310 37431, katja.sulkko@hel.fi
  • Pirjo Moberg, p. 09 310 31507, pirjo.moberg@hel.fi

Lakimiehet

  • Kristina Montell,  p. 09 310 36421, kristina.montell@hel.fi
  • Katriina Rangdell, p. 09 310 22765, katriina.rangdell@hel.fi

Tiedottaja

  • Heikki Mäntymäki, viestintäpäällikkö, p. 09 310 37368

Kaupungin työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hel.fi

Kokouspaikka ellei toisin mainittu: Lautakuntasali Horisontti, Työpajankatu 8

Lautakunnan kokoukset eivät ole avoimia yleisölle, ellei lautakunta toisin päätä.