Suoraan sisältöön

Jäsenet

Kasvatus- ja koulutuslautakunnassa on 13 jäsentä. Lautakunnan puheenjohtajana on kasvatuksen ja koulutuksen toimialan apulaispormestari Pia Pakarinen. Jokaisella jäsenellä on henkilökohtainen varajäsen.

Kaupunginvaltuusto valitsee toimikaudekseen lautakunnan jäsenet ja varajäsenet siten, että heidän joukossaan on vähintään kaksi suomenkielisen ja kaksi ruotsinkielisen kieliryhmän edustajaa. Lisäksi kaupunginvaltuusto valitsee lautakunnan varsinaisista jäsenistä sille varapuheenjohtajan. 

Kasvatus- ja koulutuslautakunnan jäsenet

Jäsen Varajäsen  
Pia Pakarinen puheenjohtaja (Kok.)
pia.pakarinen@hel.fi
Timo Raittinen
timo.raittinen@trainmark.fi           
Emma Kari varapuheenjohtaja (Vihr.)
Emma.Kari@eduskunta.fi
Markku Hannula
hannula.markku0@gmail.com
Matias Pajula (Kok.)          
      
Tarik Ahsanullah
tarik.ahsanullah@helsinki.fi
Ted Apter (Kok.)
ted.apter@gmail.com
Laura Vanamo
lauravanamo@hotmail.com
Dani Niskanen (Kok.)
dani@daniniskanen.fi
Hanna Lähteenmäki

Fatim Diarra  (Vihr.)
fatim.diarra@gmail.com
Seppo Siika-Aho
seppo.siika-aho@vihreat.fi
Hannu Oskala (Vihr.)

Anu Korppi
anu.korppi@gmail.com
Abdirahim Husu Hussein (SDP)  
husu@husufin.fi
Johanna Laisaari
johanna.laisaari@gmail.com
Ville Jalovaara (SDP)
ville.jalovaara@gmail.com
Maria Nyroos

Vesa Korkkula (Vas.)
vkorkkula@gmail.com
Kirsi Pihlaja
kirsi.pihlaja@dlc.fi
Petra Malin (Vas.)
petra@petramalin.fi
Heikki Valmu
Heikki.Valmu@metropolia.fi
Pia Kopra (PS)
koprapia@gmail.com
Aleksi Niskanen
aleksi.niskanen@eduskunta.fi
Martina Harms-Aalto (RKP)
martina@martinaharms.fi
Joakim Horsma
joakim.horsma@gmail.com       


Suomenkielinen jaosto

Jäsen
Varajäsen
Emma Kari
puheenjohtaja (Vihr.)
Emma.Kari@eduskunta.fi
Seppo Siika-Aho
seppo.siika-aho@vihreat.fi       

Johanna Laisaari
varapuheenjohtaja (SDP)
johanna.laisaari@gmail.com       
Eevi Kirjasniemi
eevi.kirjasniemi@gmail.com       

Johanna Krabbe (Kok.)        
johanna_krabbe@hotmail.com
Arttu Hautamäki
Arttu.Hautamaki@businesscollege.fi 
Dani Niskanen (Kok.)
dani@daniniskanen.fi        
Janica Juvonen
janica.juvonen@gmail.com
Matias Pajula (Kok.)
matias@matiaspajula.fi
Laura Vanamo
lauravanamo@hotmail.com
Suvi Pulkkinen (Vihr.)
suvipulk@gmail.com
Markku Hannula
hannula.markku0@gmail.com     
Antti Möller (Vihr.)
antti.moller@vihreat.fi
Anna Laine
Heikki Valmu (Vas.)        
Heikki.Valmu@metropolia.fi
Petra Malin
petra@petramalin.fi
Elina Das Bhowmik (Kesk.)
elina.dasbhowmik@gmail.com       
Ville-Veikko Rantamaula
v.rantamaula@gmail.com       


Ruotsinkielinen jaosto

Jäsen        
Varajäsen
Martina Harms-Aalto
puheenjohtaja (RKP)
martina@martinaharms.fi
Benjamin Ellenberg


Ted Apter
varapuheenjohtaja (Kok.)  
ted.apter@gmail.com      
Maria Elena Ehrnrooth


Veera Hellman (Kok.)
veera.hellman@kokoomusnuoret.fi
Dennis Hamro-Drotz

Nora Lindström (Vihr.)
noralindstrom@gmail.com
Bernt Nordman

Theo Tyrväinen (Vihr.)
theo@theotyrvainen.net
Lena Sjöberg

Hildur Boldt (SDP)
hildur.boldt@gmail.com
Thomas Micklin

Joonas Leppänen (Vas.)
Maarit Fredlund
Joakim Horsma (RKP)
joakim.horsma@gmail.com       
Runa Ismark
runa.ismark@gmail.com       
Karin Palmén (RKP)
karin.hautamaki@gmail.com       
Sebastian Weckman
sebastian.weckman@gmail.com       

     


JAA