Hyppää pääsisältöön

Lukioiden kuraattorit ja psykologit

Tällä sivulla

Alppilan lukio

Kuraattori Teija Ekholm
teija.ekholm@hel.fi
puh. 040 661 7175

Psykologi Anna Takkunen
anna.takkunen@hel.fi
puh. 040 673 8339

Etu-Töölön lukio

Kuraattori Sirkku Selkosmaa 
sirkku.selkosmaa@hel.fi
puh. 040 6683536

Psykologi Eija Ranta
eija.ranta@hel.fi
puh. 040 336 0377

Helsingin aikuislukio

Itäkeskuksen toimipaikka

Kuraattori Sofia Latvala
sofia.latvala@hel.fi
puh. 040 689 1316

Psykologi Emilia Rovamo
emilia.rovamo@hel.fi
puh. 040 749 3238 

Helsingin kielilukio

Kuraattori Pauliina Pulkki
pauliina.pulkki@hel.fi
puh. 040 835 5894

Psykologi Emilia Rovamo
emilia.rovamo@hel.fi
puh. 040 749 3238 

Psykologi Miia Seppänen
miia.seppänen@hel.fi
puh. 040 549 3375

Helsingin kuvataidelukio

Kuraattori Jaana Laakso
jaana.laakso@hel.fi
puh. 040 662 0703 , 09 310 86157 

Psykologi Katri Kuusela
katri.kuusela@hel.fi
puh. 040 336 0859

Psykologi Säde Loponen
sade.loponen@hel.fi
puh. 09 3108 0207 , 040 628 8934 

Helsingin luonnontiedelukio

Kuraattori Marinoora Alanne
marinoora.alanne@hel.fi
puh. 040 681 6867

Psykologi Saara Johansson
saara.johansson@hel.fi
puh. 050 402 5553

Helsingin medialukio

Kuraattori Eine Siimes
eine.siimes@edu.hel.fi
puh. 040 537 7016

Psykologi Minna Atiye
minna.atiye@hel.fi
puh. 040 668 4099

Kallion lukio

Kuraattori Maria Lahti
maria.lahti@hel.fi
puh. 040 160 5259

Psykologi Mirja Färkkilä-Järvinen
mirja.farkkila-jarvinen@hel.fi
puh. 040 575 1803

Psykologi Jenna Rintaluoma
jenna.rintaluoma@hel.fi
puh. 040 705 8237

Mäkelänrinteen lukio

Kuraattori Hanna Kempe-Jalonen
hanna.kempe-jalonen@hel.fi
puh. 040 160 7694

Psykologi Stephanie Sundman
stephanie.sundman@hel.fi
puh. 040 658 2130

Ressun lukio

Kuraattori Tuuli Teljomaa
tuuli.teljomaa@hel.fi
puh. 040 861 7256

Kuraattori Mia Torvinen
miia.torvinen@hel.fi
puh. 040 6621353

Psykologi Joonas Kopra
joonas.kopra@hel.fi
puh. 040 180 1071

Psykologi Elle Anthoni 
elle.anthoni@hel.fi
puh. 040 837 5100

Sibelius-lukio

Kuraattori Riikka Häkkinen
riikka.hakkinen@hel.fi
puh.040 719 1745

Psykologi Heidi Urnberg
heidi.urnberg@hel.fi
puh. 040 549 7020

Vuosaaren lukio

Kuraattori Camilla Peltola
camilla.peltola@hel.fi
puh. 040 681 6861

Psykologi Marja Lindahl
marja.lindahl@hel.fi
puh. 040 664 5325

Ruotsinkielisten lukioiden kuraattorit ja psykologit