Päänavigaatio Alanavigaatio Sisältö
Pienennä tekstiä Suurenna tekstiä  | 
|   På svenska   |   In English   |  
 
Liikuntavirasto Liikuntaseurat
Hae sivuiltamme:

Sivukartta
Hae palveluja
Hae puhelinnumeroita
26.07.2014
Liikuntavirasto >  Liikuntaseurat > 
 Voimistelu
Kuuntele

järjestö, yhdyshenkilö, puhelinnumero, kohderyhmä

AS Heikinlaakso ry, Aarno Äikäs, puh. 0400 452 924, toimisto@ho2.fi, M, N, P ja T

Friskis & Svettis Helsinki ry, Marianne Ahola, puh. 09 685 4542, info@friskissvettis.fi, M, N, P ja T

Gymnastikföreningen i Helsingfors rf, Viveka Ahlskog, puh. 040 521 3145, viveka.ahlskog@seb.fi, M, N, P ja T

Helsingfors Gymnastikklubb rf, Micaela Holmberg, puh. 050 362 4163, kansliet@hgk.fi, M, P ja T

Helsingin Jyry ry, Outi Havia, puh. 050 341 5795, outi.havia@hel.fi, M, N ja T

Helsingin Naisvoimistelijat ry, Eevaliisa Vuorela, puh. 492 447, M, N, P ja T

Herttoniemen Syke ry (entinen Herttoniemen naisvoimisteluseura ry), Pirkko Keskinen, puh. 040 779 4590, paivi.etumaki@gmail.com,  M, N, P ja T

Hiidet ry, Eeva Hietalahti, puh. 040 586 1919, eeva@king.fi, M, N, P ja T

Jakomäen Pyry ry, Riitta Saalasti, puh. 050 305 6903, riitta.saalasti@welho.com, M, N, P ja T

Kallion Naisvoimistelijat ry, Jaana Virtanen, puh. 632 584, jaana.virtanen@welho.com, M, N, P ja T

Kannelmäen Voimistelijat ry, Toimisto, puh. 09 458 0773, info@kannelmaenvoimistelijat.fi, M, N, P ja T

Kulosaaren Voimistelijat ry, Sari Wicklund, puh. 0400 467 128, N, P ja T

Kunto ja Terveys ry, Päivi Marttinen, puh. 050 311 4472, kuntojaterveys@gmail.com, M, N, P ja T

Käpylän Naisvoimistelijat ry, Susanna Peltonen, puh. 0400 985 207, susanna.peltonen@welho.com, N, P ja T

Laajasalon Naisvoimistelijat ry, Heli Knappe, puh. 050 351 1936, heli.knappe.lnv@gmail.com, N ja T

Lauttasaaren Kisa-Siskot ry, Sirkka Uski, puh. 050 493 6218, sirkka.uski@elisanet.fi, N

Liikuntayhdistys Rectus ry, Päivi Dufelin, puh. 040 750 2477, paivi.dufvelin@kolumbus.fi, N, P ja T

Malmin Urheilijat ry, Jyrki Määttänen, puh. 050 556 5695, jyrki.maattanen@hel.fi, N, P ja T

Maunulan Naisvoimistelijat ry, Sanna Aarto, puh. 044 280 6770, sanna.aarto@alvi.fi, N, P ja T

Mellunkylän Kontio ry, Tinja Saarela, puh. 040 821 5567, tinja.saarela@soveli.fi, M, N, P ja T

Myllypuron Naisvoimistelijat ry, Leena Imponen, puh. 050 341 2392, leena.imponen@hel.fi, N

Myllypuron Pauhu ry, Sirpa Mittilä, puh. 040 526 8282, M, N, P ja T

Naisvoimisteluseura Karjalaiset ry, Liisa Myllylä, puh. 041 547 1517, liisa.myllyla@hotmelt.fi, N

Naisvoimisteluseura Säkenet ry, Riitta Haggblom, puh. 050 551 4008, riitta.haggblom@welho.com, N

Oulunkylän Tähti ry, Erkki Nykänen, puh. 0400 899 141, M, N, P ja T

Pakilan voimistelijat, Toimisto, puh. 040 502 1443, pnv@pnv.fi, M, N, P ja T
 

Pasilan Maahinen ry, Mervi Laitinen, puh. 0400 618 297, mervi.laitinen@nls.fi, M ja N

Pikku Huopalahden alueen urheiluseura ry, Heidi Mäkeläinen, puh. 050 330 3434, pihaus@pihaus.com, M, N, P ja T

Pitäjänmäen Tarmo ry, Kalevi Koverola, puh. 0500 800 633, kalevi.koverola@kolumbus.fi, M, N, P ja T

Pukinmäen Kisa ry, Tero Tuomisto, puh. 050 594 1655, tero.tuomisto@kolumbus.fi, M ja N

Puotinkylän voimistelu- ja urheiluseura Valtti ry, Tero Urkila, toimisto@valtti.info, N ja T

Pääkaupunkiseudun Selkäyhdistykset puh. 044 360 0201 toimisto@selkayhdistykset.fi M ja N

Red Wings ry, Tuula Turppo, puh. 050 339 1391, tuula.turppo@redwings.fi, P

Roihu ry, Tytti Salminen, puh. 050 3010 660, tyttimt.salminen@kolumbus.fi, N, P ja T

Siltamäen Sopu ry, Jani Halijoki, puh. 040 583 0339, M, N ja T

Suomalainen Voimisteluseura ry, Iiris Rif, puh. 0500 474 200, voimisteluseura@gmail.com, M, N, P ja T

Suomen Taitovoimistelu Klubi STVK, Toimisto, puh.  050 341 7341, voimistelu@stvk.net, N, P, T

Suomi - Arabikansojen ystävyys-, kulttuuri- ja urheiluseura ry, Bentmou Mourad, puh. 044 552 0403, M ja N

Talin Naisvoimistelijat ry, Marjatta Pitkänen, puh. koti 458 4586, N ja T

Toukolan Teräs ry, Kaija Pentikäinen, puh. 050 516 0389, kaija.pentikainen@yit.fi, N, P ja T

Töölön Naisvoimistelijat ry, Paula Räsänen, puh. 436 2412, M, N ja T

Voimistelu- ja urheiluseura Elise ry, Laura Ahonen, puh. 040 733 3903, laura.ahonen@elise.fi, N ja T

Voimistelu- ja urheiluseura Helsingin Kisatoverit ry, Ritva Sänkiaho, puh. 789 438, N

Voimistelu- ja urheiluseura Kotkat ry, Pirkko Jurvanen, puh. 050 329 0555, pirkko.jurvanen@metrofysio.fi, N ja T

Voimisteluseura RiikkaSet ry, Eila Uitto, puh. 044 388 3918, elaunio@gmail.com, N


15.08.2013




 
   
Sivun ylläpito: Liikuntavirasto | Palaute sivusta | | Alkuun |

Helsingin kaupunki - Liikuntavirasto